Хотел Кавала

  • 635
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте.
Трябва ми най хубавото място за настаняване в Кавала. Хотел или апартамент. Ако може и актуална информация и препоръка, от тази или от миналата година.
 Трябва да е специално, да е хубаво, да е чисто, да е близо до центъра, да е близо до плажа, да е близо до всичко.. какво бихте препоръчали (без Имарет Хотел)
Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 14 672
В Кавала не може да се съчетаят съвсем и плаж, и център. Най-близкият плаж е на километър от центъра и не е особено хубав. Изберете си нещо за спане в централните части, в Стария град около Имарет например, а на плаж ще трябва с превоз.

# 2
  • Мнения: 40 868
Плаж няма, трябва да се ходи с кола. А и повечето улички са такива, че хич няма да ти се иска да караш. Има един хубав 4* хотел, но не осигуряват паркинг (идиотско, нали?).
Но мога да препоръчам къща под наем за до 6 човека. Всичко и е наред, освен, че е малко шумно от улицата - сутрин към 8 часа почва движение. И едната стая е тъмна и без прозорци. Но за 4 човека си е съвсем ОК.
Всъщност най-хубавото е мястото за купон - голяма дневна с кухня и голяма маса. Спалните са нищо особено. Местоположението е супер - съвсем близо до пристанището. Може да погледнеш и за други подобни къщи - има поне 4 една до друга на улицата.

https://www.booking.com/hotel/gr/four-season-maison-2.bg.html?ai … =total&type=total&

И не очаквай много от Кавала, за един уикенд е ОК, ама иначе няма какво да се прави.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 18:04 от Черна станция

# 3
  • Мнения: 80
Да. По скоро пристанището. За разходка. А ако е за плаж ще мръднем някъде около Кавала.

Благодаря за предложението за къщата за гости. Някое хотелче от тези които спомена така да е на много добро ниво

# 4
  • София
  • Мнения: 14 672
Някой в гръцката тема беше похвалил много джиджено 😃 място в Стария град, ама не помня кой. Питай там.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 940
ако е основно за плаж отседнете в Неа Перамос , Неа Ираклица и Палио - три слети селца на 10тина км. от Кавала и прескочете за няколко чаСА до града , не е чак толкова интересен

# 6
  • Мнения: 80
От тези три селца кое е най хубаво, красиво, чисто и подходящо? Кое от трите най много препоръчвате, ако може и да се съчетае с много вкусно място за хапване

# 7
  • Мнения: 23
А хубаво място за хапване?
И за разходка?

# 8
  • Мнения: 368
Здравейте,
Интересува ме къде може да се паркира в Кавала - сигурен паркинг, срещу заплащане, без да се притеснявам да оставя колата и без да трябва да им оставям ключа.
Аз съм с пълномощно за колата, тъй като се води на името на съпруга ми. Имам превод на пълномощното на английски, това достатъчно ли е ?  Какво друго може да поискат да проверят - аптечка, светлоотразителен триъгълник, жилетка ... ???
Въобще, ще съм благодарна за всякакви съвети

# 9
  • София
  • Мнения: 14 672
Големите паркинги в Кавала са на пристанищния терминал, при лунапарка и срещу хотел Есперия. На последния не искат ключовете, но в събота там правят местния пазар и колите трябва да се махнат.
Пълномощното е достатъчно.

# 10
  • Мнения: 368
Благодаря.
Забравих да попитам - с малкия или с големя талон трябва да пътувам?
 И вярно ли, че по това време на годината трябвало да  имам в колата и вериги за гумите, които да покажа при евентуална проверка ??? Така ми казаха ....

# 11
  • София
  • Мнения: 14 672
Благодаря.
Забравих да попитам - с малкия или с големя талон трябва да пътувам?
 И вярно ли, че по това време на годината трябвало да  имам в колата и вериги за гумите, които да покажа при евентуална проверка ??? Така ми казаха ....
Ако е от новите малки талони, той е достатъчен.
Изискването за вериги е при обявена затруднена пътна обстановка и ако не сте със зимни гуми.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Миналият месец,на 14.02.(денят на влюбените) бяхме с ММ в Кавала,паркирахме на платен паркинг около пристанището,не са ни искали да оставяме ключовете на колата,не са ни искали да показваме никакъв талон на колата,а за вериги за сняг...никой и нищо,гумите на колата ни по това време на годината са зимни,разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт