Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 65

  • 22 094
  • 739
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 33 392
Шарпи, много си сладка❤️❤️❤️❤️

# 121
  • Мнения: 7 190
Шарпи - чудесно, слънчево момиче Hug

# 122
  • Мнения: 14 966
О, Шарпи, пък никой вече не се чуди защо кардиологът те закача Stuck Out Tongue Winking Eye

Ти си нашата емблема за прогрес, от време на време качвай, дори за малко, снимки, преди и след режима, АУ -новците бледнеят пред нашата групичка.

Аз ви чета, ама като нямам какво да кажа, си трайкам.
Добре дошли на новите момичета, ще помагаме тук, дори само с мълчалива подкрепа.
И Дара се е развихрила, браво, момиче! Не напрягай много, ще се случат промените, пътят е дълъг, но труден Blush

# 123
  • Мнения: 12 681
Стават работите, не със скоростта с която ни се иска но стават. То и зависи човек върху какво се фокусира повече. Аз си спомням как с излишното тегло се бях примирила още преди това - естествено че го мразех но бях взела да се предавам. Когато разбрах що е то ИР и как се бори това нещо, се фокусирах върху промяна в начина на живот, бях подготвена за бавно сваляне на тегло и бях ОК с това. Бях го трупала с години, в край на сметка, обратната промяна нямаше как да стане за дни или седмици.
Отначало забелязах положителни промени в това как се чувствам, имах повече енергия и като цяло се чувствах по-добре, кожата ми започна да се изчиства от ужасното акне, мигрените изчезнаха и разни такива немаловажни неща. Нагаждах режима на хранене че аз не отрязах всичко от раз а постепенно заменях и изключвах, отделно че никога не съм гонила най-строгото кето. Минаха сигурно поне 2 месеца преди да забележа промяна не само как се чувства това мое телО, а и как изглежда вече. Не се тегля почти никога, беше лято и то такова в което бях безработна - повечето време се развявах из къщи в доста свободни дрехи та по тях трудно можех да преценя също. И в някакъв момент започнах да се изненадвам като минех покрай голямото огледало без дрехи Grinning Ама буквално съм се връщала да се уверя че не ме лъжат очите, много беше забавно. За няма и година от началото бях махнала грубо 20 килограма. Реално и за по-кратко време е било, в това време влизат и първите месеци през които не мисля че свалих нещо съществено. Медикаменти не съм вземала във връзка с ИР, попълвах витамин Д и вземах допълнително магнезий, омега 3 и от сорта и това беше.
Чак ме е хващало яд че не съм започнала по-рано, честно ви казвам. Но и това, както и с цигарите дето коментирахме наскоро, става когато на човек му уври главата и се кандърдиса сам.

# 124
  • Мнения: 33 392
На мен сега с поддържането на кг ми е по-трудно, отколкото докато отслабвах. Там си знаеш, че няма да ядеш определени неща и ще си сериозен. А сега се чудя на къде да хвана. Хем да не качвам, хем да не свалям повече. 😂 Със сигурност няма да хвана по стария път, де😂

А вие колко често си позволявате да нарушите режима?

# 125
  • Мнения: 12 681
Точно сега - доста, въпрос на време е да ми се отрази. Но то не е и по избор, нямам никаква възможност за приготвяне на храна освен варени яйца, салата и по някоя режимна гофрета. И каквото си купя готово. От началото на месец май съм така, учудвам се че дрехите може да се каже че ми стоят по същия начин. И ще съм така още поне 2 месеца, а може и повече, нищо не може да се направи. Невъзможно ми е да се храня режимно през цялото време, гледам да си вземам по нещо на скара, печено пиле току-що свалено от шиша и прочие, но... и да кажа че си спазвам режима, няма да е за вярване.
Според мен интервалното хранене играе роля и то немалка, да имам по-дълги периоди в които инсулинът има кога да спадне. С това постоянно чудене какво да ям, фастовете по 24 часа се очертава да са ми и по-редовни занапред и те, то ми писва. Край мен са на всяка крачка само глупости - врата до вратата баници, дюнери, бургери, сандвичи, пици, отделно готвени неща но сещайте се повечето какви са... свястна храна трябва с фенер да я търся. Не мога да си позволя да се изхранвам в ресторанти, иначе ясно че там готвят каквото си поискаш, но на малко хора им е по джоба такова нещо...

# 126
  • Мнения: 1 047
Зависи какво се има предвид под нарушаване. Аз вече не съм на стриктен режим, ям веднъж седмично боб, или леща, или грах, или картофи по малко. Веднъж седмично може да се случи и филия черен хляб или малко баница. Горе долу така е и със сладкото.
Обаче една седмица бях в азиатска държава и там нарушението беше по-голямо, но иначе трябваше да не ям нищо. Но пък беше съчетано с 20 000 крачки дневно.
Качих 2 кг. около Коледа и не са мръднали оттогава, но са ми добре, за да не изглеждам като скелет LaughingLaughing

# 127
  • Мнения: 4 461
Благодаря на всички ♥️♥️♥️
Определено физиономията ми се променя, когато съм на почивка. Иначе в офиса с изпъкнала гневна бръчка все...
The Catcher, много апетитна чиния.
Ураганче, и аз като че ли виждам повече зор в поддържането на кг. В смисъл, че все плавам - кача кило, сваля кило. Поне, когато сваля, както миналата седмица до 49, си позволявам да забия ядки, или по-голямо парче кашкавал. Тъй като те ми влияят качващо/ задържащо, та се връщам на 50. Като мина 50.5, минавам на повече пилешко със зеленчуци, без странични излишни гарнитури, за да сляза пак на 50.
Тайс, кардиологът е голяма капия, та чувството му за хумор е страхотно. Винаги има с какво да разведри хората той, а пък аз си го кльопам, защото е и гениален в професията си.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 12:06 от sharpy

# 128
  • Мнения: 31 648


А вие колко често си позволявате да нарушите режима?

Когато наистина имам нужда. Малко като с цигарите. Изчистване на навика.
Замисли се колко пъти си посягала към бисквита, кекс, торта и реално имала ли си нужда.
Сега няма как да изям един нввмх обяд и после да хапна парче торта. След моя си обяд, аз нямам нужда от сладко.
Или просто лиготийка, да си апнеш, щото е сладко.
Също така ако ще се поглезя, ще е в подходящия час. Няма да е в 10 вечерта.
Ще е следобед.
И после ще се движа, ще ходя, ще спортувам.
Всякакви тортички стандартни съм заменила с веган торти. И даже като ги ям, след това ходя.
Преди ядях всякакви купешки неща с кремчета, то идеалки, то други пакетирани боклуци.
Та предимно около мц си позволявам.
Няма да си купя стандартен течен шоколад пълен с палмови масла, един тон бяла захар и е-та. Ще си купя по-скъп, с полезни мазнини и няма да го омухам целия за два дни. Почти винаги дори малко бурканче от 200 грама не мога сама да го изям. Като свърши мц, го давам на майка ми да го довърши.
Майка ми си прави два пъти торти в месеца. Но стандартни, не веган. Малко по-полезни са, защото крема тя си го приготвя. Но често не посягам, защото не ми е момента. Ако ще посегна, ще е две лъжици и пак казвам, в подходящото време и малко количество. На последните и три торти не съм си взела. Тя ми е свикнала, но малко се сърди, че сама трябва да си ги яде. И сега ми чакам мц-то.
Разбира се сега съм по-либерална, но пак се въздържам. Първата година само около мц. Трябваше промяна в психиката и навика, не само да регулирам инсулин и кз. На работа редовно се носят много неща - бисквити, бонбони, солети, крекери, торти. Познай колко пъти взимам. Зависи какво са донесли. Миналата седмица съм  изяла една солета. По миналата бонбон линд за цялата седмица. Имаше и още 4 кутии други бонбони, но това са боклуци. Преди месец ме почерпиха и седеше човека и викам, айде ще го изям. Лапнах, ама то гадост неземна. Направих се, че ми се ходи до тоалетната и го изплюх.
Вчера ядох само веднъж. Бях на театър. И чакам мц. Обядвах към 4. Нямаше как да вечерям.
Минах през зоя на път през театъра и се почерпих сурово брауни. Ама нещо нервата ме хвана и имаше време. Викам си я да го пробвам това. То е малко парченце. Тоест нещата вътре са много по-полезни за нас, отколкото да посетя стандартна сладкарница. Но дори и това ми е изключение.
Майка ми няма търпение да ми дойде сега мц, че иска домашна торта да прави с извара. Влязнала и муха за нова рецепта.
А ако визираш другите неща - боб, леща, грах - аз зонирам с тях.
По-често ми е граха. От боба все ме боли корема. Чакам зеления, с него нямам драми.
Миналата седмица майка ми направи огретен от тиквички, коприва, спанак и малко настъргани картофи. Ама си имаше яйца доста, извара, сирене, та стана зона на око. Нищо ми нямаше. Разбира се такова ядене в началото на режима, щеше да ми стопира нещата.

# 129
  • Мнения: 1 047
Пакетирани сладки и аз не ям, бонбони също с изключение на Линдт или някои други луксозни.
Под сладко имам предвид ако някой донесе нещо на работа домашно и ме привлече. Вкъщи гледам да не правя, въпреки че децата се сещат от време на време. На сладкарница гледам да не ходя, но голямото дете искаше онзи ден в такава, в която имаше тлъсти палачинки и гофрети. Еми поръчах си салата Цезар и някакъв крем Панкота, колкото да участвам.

# 130
  • Мнения: 742
Ох в нас винаги има сладки  цял шкаф имам. Като погледна в него сърцето ме заболява . Аз обичам сладкото във всичките му форми и вариации но в момента не ме влече 😃
Иначе правя много сладкиши обичат се и ке хапват. Предпочитам тях пред готовите пълни с какво ли не.
Аз Шарпи съм я изпуснала но пък видях вкусната им.вечеря. днес ще правя чушките с карфиол и ще докладвам после . Даже няма да им казвам че нямат ориз😃
При нас специално сладкарниците нищо не струват ши  няма как нещо в тях да ме изкуши . Обаче във Варна то баничарнизи то сладкарници сладоледи изкушения дебнат от всякъде 🤣

# 131
  • Мнения: 4 461
И у дома има цял шкаф със сладки работи на половинЪТ. По принцип устисквам, преди МЦ обаче става нетърпимо положението и тогава съгрешавам. Писах скоро точно това. Изядох му 2 вафли тогава. Та общо взето съгрешавам веднъж месечно преди да ми дойде. Ето сега съм в цикъл, но нямам проблем със зверски глад за сладко, както преди да ми дойде.
Дара, изобщо няма да разберат, че вътре има карфиол, ще си оближат пръстите. Да споделиш после.

# 132
  • Мнения: 14 966
Много обичам карфиол, обаче много ми хвърчи по плота, ако трябва да го раздробявам суров. Веднъж и аз правих такива чушки, но много голяма разправия ми се видя. Оттогава пълня с извара, сирене и яйца, заливка после, или с кайма с гъби и моркови. Вие как го обработвате. То, вярно, че имам всякакви чопъри, роботи, блендери, но пак, докато го режа, се заривам.
Аз много мразя да режа зеле и листни зеленчуци, затова си купувам готови салати от Лидъл, много са крехки, измити и вкусни. Е сега съм накиснала една зелена салата във вода, само я подбутвам, а и ръчна изстисквачка имам. Мързел виждали ли сте? Ей мъ. Макар, че не ме мързи да си вдигна гъзурника да обикалям за храна, защото само домашната ми се отразява добре.
Ей го, бяхме на екскурзия тези дни, и то с пренощуване, над 300 км в едната посока, ами едно кебапче само изядох за обяд, вечерта пържола и салата, сутринта не ядох мекици, обядът ми беше пилешка пържола с гъби, и като се прибрах, две кила отгоре, олелееее, бях задържала явно много вода, че и разстройство получих. Оп, мастиха и вчера вече бях добре.

# 133
  • Мнения: 12 681
Зелето режа на мандолина, наведнъж за няколко салати че да не се занимавам всеки път. Направо в купата пада и почти нищо не пилея, режа над една с капак, затварям после и до там. На ръка ако трябва да го нарежа... то ще има и пред входната врата чак Grinning

# 134
  • София
  • Мнения: 630
Да се включа с нарушенията - започнах с режима сериозно м. Януари миналата година. Свалям бавно, имам и Хашимото. До момента около 24 кг. Но пък съм изключително доволна. Миналата година до м. Декември нарушавах изключително рядко - на морето един сладолед и един път коктейл някакъв, и по някой повод чаша вино или някакъв бонбон. Но аз миналата година и плодовете бях спряла, не съм си правила никакви режимни сладки или подобни. Тази година съм по-либерална - в смисъл, че от време на време си правя някое изкушение - например преди малко си направих един измислен суров сладкиш
Скрит текст:

 2 малки банана, 100 г. натурален шоколад на копчета, 100 г кокосово масло, 2 ванилии, 250 г маскарпоне, 2 с.л. кокосово брашно и 4 с.л. бадемово. Имах и малко боровинки, та ги метнах и тях вътре. После добавих още малко от брашната, че ми се видя не достатъчно гъсто.
Но пък като бяхме на почивка в Турция си позволявах и други следости, което миналата година не съм правила. Но все пак при последните изследвания инсулина на гладно ми беше 7 и я карам по-лежерно. Имам още много път пред мен /трябва да сваля холестерола още, както и още кг/, но някак си вече видях че става и не се вторачвам толкова в прегрешенията ми. Приемам, че ще ги има от време на време. Но примерно не съм яла нищо тестено от Великден, когато си позволих козунак. Картофи и ориз също не съм си позволявала изобщо. Сега от време на време хапвам плод - веднъж в седмицата круша или ябълка, опитах череши - но още не са за мен, вдигнаха ми доста захарта. От време на време боровинки или ягоди, пак може би веднъж седмично. Преди обичах и бира и вино, но сега изобщо не ги поглеждам. Сама на себе си се учудих, че през цялото време в Турция, не пих нищо освен вода, просто не ми се пиеше, въпреки че бях се настроила, че там ще има нарушения.

Общи условия

Активация на акаунт