Отказване от гнездото и хранене

  • 1 350
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, мамита,
Имам няколко въпроса и ще се постарая да съм кратка 😊 Имам бебче на 4 месеца, което не иска да спи никъде другаде освен в гнездото си 😵💫 и въпроса ми е вашите бебчета спят ли си в легълцето? Другият ми въпрос е бебка на 2 месеца отказа сама нощното хранене, но в последните 2-3 седмици започна да се буди всяка нощ и да си търси млякото през 3 часа. Аз така се радвах, че сама си отказа нощното хранене, понеже първия месец много беше наддала и педиатърката дори се скара, а мен сърцето ме болеше при мисълта детето да ми плаче от глад и аз да не давам ( разбира се не го направих), а тя сама си го остави, но сега пак започна и въпроса е на какво се дължи отново тази рязка промяна? Сега на 13 сме на консултация и отново очаквам навикване, че е качила повечко 😀
Благодаря ви за вниманието и се извинявам, ако съм влязла в ненужни подробности 😊

# 1
  • Мнения: 2 646
Нека да си пищи,ти храни детето си колкото то иска,не го лишавай ,защото някой си е казал и без това от 6 месец колкото и да я храниш няма да качва на месец повече от 500 грама. Аз направих грешката да послушам педиатърката и давах през 3 часа и то само по 20 минути ,детето се скъсваше от рев тогава беше на месец и половина ,от както започнах да го кърмя на поискване спря да плаче и всичко беше наред. Сега е на 9 м и за 2 месеца е качил 750грама а се храни на поискване+твърда храна,такаче не се притеснявай и храни детето си колкото то иска,ние сменихме педиатърката и нямаме проблем ако се налага направете го и вие

# 2
  • Мнения: 5 128
За спането в гнездо - има консултант по съня във форума, може да се попита там. Моето си спи в леглото от ден 1, но оставам с впечатлението, че е по-скоро в малцинство.

И моето момиче си върна нощното хранене. На около 4м започват да разбират повече и зяпат, разсейват се, ядат по-малко през деня и наваксват през нощта. Пък и е лято, жега, нормално да иска по-често. Случвало се е и на час да се размрънка. Давам.

# 3
  • Мнения: 792
Относно храненето и аз винаги съм давала. В крайна сметка няма да е завинаги така, а едни 15-20 будни минути на нощ няма да ме убият. Просто си държа до мен дозичка с мляко и шишето с вода и само смесвам.
Относно гнездото, моето бебе също имаше периоди, в които предпочиташе да спи я в гнездо, я в шезлонг, но като видя, че няма накъде си заспива в кошарата. В крайна сметка, ако е наистина изморено, ще заспи където го сложите.

# 4
  • Мнения: 6 764
Моето малко дете имаше нощно хранене до 1г8м, така че не знам какво да кажа. Аз лично предпочитах да се нахрани за 5 мин и да заспи, а не да разнасям ревящо дете цяла нощ. Колко е "многото" наддаване? Колко кг е родено детето и колко е сега?
За спането, просто махате гнездото, местите в кошарата и се настройвате, че ще има период на съпротива докато свикне. Първо може дневните дремки да подмените да са в кошара и после и нощната.

# 5
  • Мнения: 1 046
Аз може би съм малко старомодна, но може ли някой да ми обясни на какво казвате гнездо?

# 6
# 7
  • Мнения: 1 046
Майкооо, изобщо не съм подозирала, че съществува такъв продукт! Grinning

# 8
  • Мнения: 754
Ние малко ползвахме гнездо, нооо все пак съм виждала някои да приспиват бебето вътре в гнездото и заедно с него да го местят в кошара? Може да пробвате като вид преход.

# 9
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 406
Сънят в креватчето, с малка твърда възглавница зад гръбчето.
Храненето - на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт