Мами не водете децата на ваксинация!!!

  • 3 117
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 92
Сега ще ви разкажа с няколко думи какво ми се случи преди една седмица.
Детето ми беше напълно здраво и го заведох да му направят реваксинация за хепатит. Когато се върнах в къщи на детето му бяха леко червени очите, а на другия ден започна да повръща. Вечерта вдигна 38.5 и го хвана разстойство. Ако не му беше спряло повръщането трябваше да го заведа в инфекциозна болница. Два дни имаше Т 38.5 като от време на време успявах да я сваля до 37.5. После я вдигаше за 15 мин отново. Седем дни имаше разстройство и ужасни колики, не можеше да спи въобще през нощта и реших, 4е няма накъде ще го водя в инфекциозна болница. Точно тогава разстройството спря и той малко се посъживи. През всичките седем дни му давах през 15 мин вода, за да не се обезводни и сега вече е по-добре.
Явно е хванал някакъв вирус в болницата, защото при нас ваксинират здравите деца там където преглеждат и болните.
Ако искате да си спестите ужаса, който аз изживях отложете ваксинациите за по-късно. По-скоро ще заразите детето с нещо, отколкото да го предпазите.
Ако някой има въпроси ще се радвам да му отговоря и да му помогна със съвет, ако разбира се мога. Grinning

# 1
  • Мнения: 18 542
Ох и при Борис имаше усложнения точно след Тримовакс-а - разстройство и повръщане.
Лошото е, че няма гаранция.

# 2
Възможно е да сте "уцелили" момента,когато е започвало някакво заболяване и слагането на ваксината да е ускорило и влошило нещата /все едно две болести едновременно/!Това е Лош късмет!  Embarassed Никой не е виновен - няма как да знаеш,че детето започва да се разболява,щом няма още признаци за това! На мен ми се е случвало при тази ваксина - чувствах се малко "особено" и понеже нямах температура си я сложих - на другия ден така ме "повали",че цяла седмица бях като парцал!   По принцип тази ваксина се понася много добре от децата!.. Но "поразиите" които прави Хепатит В са много по-страшни и мисля,че не бива да се отчайваш - още повече не сте имали проблеми при първото слагане,нали!  Затова казвам,че е най-вероятно да не е от ваксината! Бързо оздравяване!... Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Anonymous
Възможно е да сте "уцелили" момента,когато е започвало някакво заболяване и слагането на ваксината да е ускорило и влошило нещата /все едно две болести едновременно/!Това е Лош късмет!  Embarassed Никой не е виновен - няма как да знаеш,че детето започва да се разболява,щом няма още признаци за това! На мен ми се е случвало при тази ваксина - чувствах се малко "особено" и понеже нямах температура си я сложих - на другия ден така ме "повали",че цяла седмица бях като парцал!   По принцип тази ваксина се понася много добре от децата!.. Но "поразиите" които прави Хепатит В са много по-страшни и мисля,че не бива да се отчайваш - още повече не сте имали проблеми при първото слагане,нали!  Затова казвам,че е най-вероятно да не е от ваксината! Бързо оздравяване!... Grinning

И аз мисля така. Като чета сте си изкарали точно вируса който вълуваше. Просто момента не е бил подходящ.

# 4
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Valeria
.....Като чета сте си изкарали точно вируса който вълуваше. Просто момента не е бил подходящ.

На същото мнение съм. Лош късмет, това е.

# 5
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Ето линк за повече мнения
За или против ваксинирането на децата

# 6
  • Мнения: 92
Мойта мисъл беше, че детето е хванало нещо в болницата, а не е последствие от реваксинацията. Та затова идеята ми беше да почакате с ваксините докато отминат епидемиите.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мисля,че от болницата до в къщи не може да е развило болестта,а и да се зачервят очите.Все пак трябва да мине известно време.Според мен е била в начална фаза,а може и да не разбирам Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 041
И при нас се случи същото след консултацията през декември. Тогава нямахме никакви контакти с болни, но явно може и лекарката или сестрата да са били приносители. Такъв гаден вирус карахме три седмици.... зарази се и баткото, но той по-лесно го изкара. Сега се чудя как да пропусна консултацията, като слушам, че се задава грипна вълна. Все пак този месец /на 7 м./няма да има ваксина.

# 9
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 707
Цитат на: mari0511
И при нас се случи същото след консултацията през декември. Тогава нямахме никакви контакти с болни, но явно може и лекарката или сестрата да са били приносители. Такъв гаден вирус карахме три седмици.... зарази се и баткото, но той по-лесно го изкара. Сега се чудя как да пропусна консултацията, като слушам, че се задава грипна вълна. Все пак този месец /на 7 м./няма да има ваксина.



Ами просто не отивате и готово. Аз така нарочно пропуснах миналия месец, но моето дете е по-голямо. А през лятото докато бяхме в Бургас, 2 месеца не бяхме ходили на консултация. Само го заведох в Хеи за една ваксина (полиомиелитната), че нямаше тогава в София.

# 10
Цитат на: mari0511
Сега се чудя как да пропусна консултацията, като слушам, че се задава грипна вълна. .

    Каква е тази грипна вълна, нещо ново ли е Sad

# 11
  • Мнения: 1 041
Относно грипната вълна - четох от тук от там статия в "24 часа" миналата седмица /то синчето не дава и два реда да прочета - смачква веднага вестника!/.Пишеше за много болни в някои градове/Разград, Шумен и др. , но нашият район го нямаше изброен. Обаче сме малка страна!

# 12
  • Мнения: 372
Напълно съм съгласна с Лиона.Няма смисъл да рискуваме при тези грипове и да водим децата на консултаций,особенно ако консултацийте се провеждат в кабинетите, в които се и преглежда.Ние миналата седмица ходихме до поликлиниката и беше пълно с болни деца и решихме да отложим ваксината за седмица ,две.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нали казаха,че за София грипната вълна отминава,много малко се регистрираните слъчаи на грипни заболявания Shocked Мисля че медиите си правят саревнование как да зарибят зрители Imp

# 14
  • София
  • Мнения: 2 853
Цитат на: Anonymous
Възможно е да сте "уцелили" момента,когато е започвало някакво заболяване и слагането на ваксината да е ускорило и влошило нещата /все едно две болести едновременно/!Това е Лош късмет!  Embarassed


ние също за съжаление сме уцелвали такъв момент
тогаа като че ли и на GP-то не можеш да се сърдиш толкова

# 15
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А дали наистина може да се отложи третата доза противохепатитна ваксина. На нас ни предстои тези дни и много се притеснявам понеже Мартин е дребничък и не е на кърма а на адаптирано мляко.

# 16
  • Мнения: 2 596
Цитат на: iskrica_nadejda
Ето линк за повече мнения
За или против ваксинирането на децата
\
Просто погледни посочения линк и си направи изводи за себе си.

# 17
  • Мнения: 4 965
Ами вашите педиатри кога ви викат?
Нашата прави консултации и ваксини само в събота или в неделя, когато поликлиниката е затворена и работи само спешен кабинет на друг етаж. Така е невъзможно децата да се засекат с болните.
Относно отлагането на ваксините до края на епидемията, нашата лекарка (ние вече приключихме с ваксините, но ни предстои пълната кръвна картина) се обади да ме предупреди, че най-вероятно 1 или 2 месеца консултациите ще са под карантина и няма да работят (освен за спешен прием) и всичко остава за по-късно.
Относно хепатитната ваксина - не искам да плаша никого, но след нея е добре да се наблюдават децата, защото има известен процент хора (особено ако в момента са с по-слаба имунна защита - след болест или са предразположени генетично), при които тя действа точно обратното. Аз самата съм в този процент и не го знаех до момента, в който в 8-ми клас ни ваксинираха профилактично. Направих т.нар. шпрее-хепатит, при който организмът не успява да се пребори с дозата. Сега винаги след ваксина следя за най-малкото неразположение у бебки и веднага звъня на лекарката им. Въпреки това подкрепям ваксинирането (с изключение на т.нар. противогрипна ваксина).

# 18
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Повдигам темата,защото прочетох това
Трагедия от имунизация Thinking

# 19
  • Мнения: 1 250
Здравейте.
И на мен ми се случи синът ми да вдигне 39,5 след противохепатитна ваксина. Оказа се, че е пипнал грип. Първоначално и аз си мислех, че някъде по пътя сме се заразили. Обаче след година една педиатърка ни заведе да ни преглежда точно в стаята за консултации, че и било по-близо! При това детето определено беше с грип тогава.

Допълнително един колега ме беше наплашил, че някакво негово съседче го били уморили с ваксина, май било противохепатитна.

До колкото знам винаги имало някакъв процент риск при ваксините, обаче никак не ми се иска да се оказвам от тези, които правят процентите.

Общи условия

Активация на акаунт