Бебето ми не се храни:(Помогнете

  • 1 156
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Аз кърмя само два пъти на ден. По книга на тази възраст трябва да изсуква около 200-250 мл на ядене, значи "произвеждам" около 500 мл на ден. Не знам дали разсъждавам правилно. Кърмя около 22 часа вечер и сутрин около 6, евентуално и в 10 часа. Проблеми нямам.

# 16
  • Мнения: 934
Аз също кърмя само сутрин и вечер и няма проблем с препълване на гърдите и мастит, но всичко стана много постепенно и естествено, така че гърдите са се "настроили" на такъв режим.....

# 17
Много благодаря!!!

Днес вече сме по - добре. Храним се като редувам формула и кърма. Е не яде като по учебник колкото трябва, но и на това съм доволна.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Много се радвам, че вече хапвате и пълните малкия тумбак  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 214
Виолина,
на мен многократно ми се възпаляваха каналите и се запушваха.Оправях се с компреси с риванол и няколко капки спирт-ужасно неприятно.Последният път обече направих мастит,но не съм пила антибиотик.Назначиха ми 3 дни инжекции с окситоцин-това е хормон ,който предизвиква отваряне на каналите и лесно изтичане на млякото.Изпадах направо в депресии,беше ми дошло до гуша от кърменето.Тогава започнах да изцеждам-3 пъти на ден от двете гърди.После намалих на 2 пъти най-вече защото времето не ми стигаше.Когато започнах да изцеждам вече нямах проблеми,но помпата ми беше от най-хубавите.А твоята каква е ?Учудваме факта,че се изцеждаш и въпреки това се получава възпаление и запушване.Моето бебе започваше жестоко да дърпа като го заболеше коремчето от коликите и от това ставаше,но при тебе Thinking Дали да не се консултираш и с друг гинеколог Thinking
Най-важно сега е да се успокоиш и да помислиш трезво.Аз сега се обвинявам за това ,че е можело по-дълго да давам кърма.А по въпроса за хапчето-кърмата не спира тъй лесно-поне 10 дена трябват.После по каналчетата може да има с месеци някоя и друга капка
Преди изцеждане можеш да правиш горещи бани.Друго ,което се сещам е да пиеш много течности,възможно е кърмата ти да е гъста и за това да имаш проблеми.
  Hands Thumbsup Успех!

Още нещо:Адаптираното мляко се усвоява по-лесно като се комбинира с кърма.Малко трудоемко е да правиш две шишета ,но това е положението.

# 20
Всички сте много мили и много Ви благодаря

Много ми е тъжно, но в крайна сметка спирам кърменето
Може би съм много лоша майка, ама какво да направя толкова мога:(((
Иначе помпата ми беше дорба avent
Просто нямам избор
Някой в началото ми беше написал, че всичко е въпрос на приоритет, но когато майката има възможност да си остане по -дълго във вкъщи е лесно да се каже

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
Не се обвинявай! Освен, че имаш право на избор, ти имаше проблем с каналите, ако не се лъжа.
Да ти е живо и здраво детенце!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Иван беше така по същия начин. Не ядеше и заспиваше. ММ що теми пусках. Накрая се оказа, че е от биберона. Взехме NUK и ела го виж как муцка. Ползвахме Др.Браунс обаче се оказа, че дупките на бибероните са прекалено малки и иска много дърпане. Продавачката, а и докторката ми обясни, че е така за да се дохранва с това шише. И да не се откаже бебето от мама. А на NUK има спец. биби за мляко.

Общи условия

Активация на акаунт