Нещо взех да се разпадам психически... :(

  • 941
  • 11
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, май дойде време за ПРЕДродилната депресия при мен... От няколко дни съм направо половин човек (въпреки че заемам място в пространството поне за двама  Twisted Evil ), нямам настроение за нищо, само черни мисли в главата ми...  Sad
Нещо хич не се чувствам подготвена за това дете... Не мога да си представя, че толкова скоро ще настъпи такава промяна... Притеснявам се как ще имам време за голямото си момченце, как ще го приеме той най-вече... Дали ще мога да обичам бебето толкова колкото и баткото... Притеснява ме ужасно и раждането, болката...  ooooh! Дали ще можем да се справим физически, психически и финансово с новата ситуация... Напълняла съм много, едва се движа, не мога да съм нито пълноценна майка, нито съпруга, нито нищо... Непрекъснато нещо ме боли, всеки ден по нещо ново... Не мога да повярвам, че за няколко дни се сринах така...  Cry Мислех, че като ми е втора бременност, ще съм по-спокойна и подготвена... Но не!  Imp

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
леле:)
ми...нормално е това...но НЕ СЕ ДАВАЙ!!!!
разбира се, че ще го обичаш бебето...и аз си мислех, че немога да извадя още толкова обич, но явно съм имала скрити резерви...Simple Smile Ако таткото помага - ще се справите и физически по-лесно, а как ще го възприеме баткото....надявам се да няма проблеми:)
Само не му забранявайте да го пипа, а по-скоро му обяснявайте как да си играе безопасно с бебето.
Отслабването си го правила вече веднъж....и този път ще се правиш!!!

ГОРЕ ГЛАВАТА!!!:)
МалКО ОСТАНА!!!:)))

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Много познато ми звучи!
Може да ти е зле в момента, но това няма да продължи дълго- като си гушнеш малкото съкровище, ще се почувстваш най- най- щастлива на света! Изобщо не се притеснявай, малкия бебок ще го обичаш също толкова, колкото баткото- от личен опит ти го казвам. Ще се справиш, естествено и то с удоволствие!
При нас каката изобщо не ревнува от бебока, а ми помага с каквото може и много му се радва.
Притесненията отноно финансовата част може и да са основателни, но набързо ще минат на заден план като си гушнеш съкровището.
И аз съм се чувствала като теб и то почти през цялата бременност, съвсем нормано ми звучи.
Още малко и ще разбереш каква си късметлийка- какво по- хубаво от две дечица!  Grinning

# 3
  • Мнения: 948
Зъхи, горе главата!Вече си на финалната права.Всичко ще бъде наред - просто се настрой и мисли позитивно. Избий си лошите мисли от главата.Една от мисиите на жената е раждането на дете и именно раждането не спира, а стимулира личностното развитие.
Желая ти успехи и красиво,здраво и умно бебче. Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 7 831
Дръж се мамче, ще мине и това  Grinning . Май всички сме се чудели дали ще обичаме и второто дете, но и то се обича като първото. Желая ти от все сърце баткото да приеме промяната бързо и лесно и най-вече ти желая силно положителен спомен от второто раждане  Grinning . Ти си знаеш, че без болка няма любов, но дано да е символична този път! Болката де  Wink .
Успех

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ехо, спокойно бе човек, всички сме изпадали в такива състояния, и аз съм сигурна, че ще съм същата, когато дойде моето време! Но както сама казваш, винаги имаме в резерв още и още! Ще видиш, че ще ти се махнат черните мисли, и ще се успокойш!

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Erica
какво по- хубаво от две дечица!  Grinning


Ами - три Grinning  Grinning  Grinning
Мила Зъхи, сигурна съм че всичко ще се нареди.Хормоните ти играят лоши номерца в момента, но щом си видиш малкото коте, ще забравиш проблемите.Благородно ти завиждам...Кога и на мен ще ми дойде реда за втори път? Laughing
А между другото, щом те е страх от болката, защо трябва да раждаш с болка?Сигурна съм, че са ти известни всички методи за анестезия.Просто си избери един...

# 7
Нямам опит ,първо детенце ми е,но и аз не се чуствах спокойна преди да родя.Даже не мога да определя какво точно ме безпокоеше.
Казвах на майка ми  "аз сигурно няма да чувам бебето като плаче вечер" много ме притесняваше това ,че по принцип съм си поспалана Laughing  Laughing
Но се оказа ,че от майчения инстикт по силно нещо няма,събуждам се докато се размърда, а е доста далече от нашето легло Laughing
Това според мен са хормони които ни побъркват  Wink
Момченцето ти е малко ,но си мисля ,че ако заедно се грижите за бебо ще е по лесно.
Всъщност аз нямам никъкав опит така ,че няма да давам и акъли Laughing

Пожелавам ти леко раждане!

# 8
  • Мнения: 819
Зъхи, и аз нещо съм се скапала. Това че няма да обичам второто като първото беше и причината да забременея след 8 години. И сега не се чувствам съвсем сигурна. Цялата ми втора бременност минава по- неуверено от първата. Сякаш не съм готова да бъда майка....
Много се надявам, а и съм почти убедена, че след раждането всичко ще си дойде на място.
Сега ми е още по-трудно, защото Вяра е болна от грип и го кара много тежко. В събота имаше 40.5 °. Чувствам се изцедена и накрая на силите си. Ще е чудо, ако и аз не се разболея....Не е лесно да си родител...., пък на две деца- съвсем.
Ама трябва да се стегнем. Няма да се отказваме Wink

# 9
  • Мнения: 844
И аз съм в твоята ситуация и напълно те разбирам. Знам, че има любов в сърцето на една мама за всичките и дечица. Още повече, че напоследък само се дърлим с каката, нещо много съм станала раздразнителна и й викам за щяло и нещяло, даже тати казва, че нарочно съм я дразнела, ама пусто не винаги успявам да се владея. Иначе и аз съм доста голяма станала, още повече че след каката вместо да отслабна, аз трупнах десетина килца, та сега се движа тежко, тежко, макар и да не съм наддала много от втората бременност. Но вече съм на финала и се успокоявам, че скоро тази хормонална атака ще отмине, само да не ме налегне пък следродилната депресия. Е, няма пък, няма този път да й се дам.
Що се отнася до финансовия проблем, и при нас започна да изплува, макар че си мислехме, че ще се справяме сравнително по-лесно, отколкото първия път. Но народът го е казал, щом има за едно, ще има и за две и за три. Освен това никога не се знае, дали ще имаш пари в бъдеще, но времето за раждане на една жена е строго биологично определено, така че горе главата, сигурна съм че и тате ще помага с много любов!!!

# 10
  • Мнения: 98
И аз от няколко дни се чувствам по същия начин,с  разликата че нямам друго дете-това мие първа бременност.
Когато съм сама в къщи си плача постоянно  Sob  и ако случайно ми мине през акъла да си задам логичния въпрос-"А сега защо плача?"-повярвай ми,нямам адекватен отговор  33uu
А най-лошото е че мъжът ми обира калая за всичко,постоянно  му викам за нещо #Bad Talk а напоследък взех много често да му споменавам,че ме дразни.Той човека се чуди какво става #Puppy dog ,защото няма реална причина от негова страна да съм в такова състояние.Направо му се чудя как ме издържа Tired аз на негово място незнам дали бих изтърпяла това Rolling Eyes Толкова ми беше накипяло снощи,че изпуших три цигари,та сега за капак и съвеста ще ме изяде bash   По принцип не съм депресивна личност,а сега се превърнах точно в такава-даже взех да предавам отрицателната енергия и на хората около мене newsm77  Tired Face

# 11
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Въобще не се притеснявай!Знаеш ли колко е хубаво.Аз така се притеснявах , най вече как ще го приеме баткото.Той така се радваше , сега малко се сърди че му бара играчките , но по малко ще свикне.Той вижда как като му говори и бебо го гледа с усмивка , толкова голяма....И времето минава толкова бързо , като че ли вчера се роди , а сега лази из цялата къща.Не се шашкам за всичко като първия път.Е , само ме беше страх , че пак ще раждам , да не лъжа , че не боли , но всичко беше 3 часа , а първия 6ч. Стискам ти палци , всичко ще е наред. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт