МАЙско бебе шава и палува, в коремчето на мама то лудува

  • 19 634
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 36
Хей момичета,
Може ли и аз да се присъединя към Геомилевската група Grinning??? Моят мъж е от Слатина и много често ходим там да видим маминка  Wink/свекървата де,нали се сещате/. А и всичките ни приятели почти, и кумувете ни са в този квартал, и събота и неделя задължително прекарваме там. та ако организирате някоя срещичка свиркайте непременно, особено ако е в почивен ден. Hug

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Здравейте и от мен! Аз пък от петък вечерта имам едни странни и доста силни болки в бъбреците. Странни, защото примерно ме боляха в петък вечерта, в събота ме боляха цял ден, в неделя само вечерта Shocked Кви са тия избирателни болежки, не знам. Днес ходих до док, утре ще правя стерилна урина и в зависимост от резултатите говорим за хапчета, инжекции или болница Cry Бебчето иначе е добре. Ами, това е от мен. Приятна вечер и почивка.

# 287
  • Мнения: 482

Сега да се оплача малко, от миналата седмица имам отоци по краката.  Sad Първо си мислех, че се появяват само вечер и че е разбираемо при положение че седя цял ден на един стол. Но забелязах в събота, че като поседях права около час в кухнята и пак зверски ми се подуха глезените. Sad Знам че това е присъщо за бременните, ама се чудя дали има начин да оправя нещата, че е малко раничко от сега да се подувам толкова  newsm78


първо се обаждаш да гинеколога си или личният лекар (ако предпочиташ) да ти пуснат изследване на урина - че проверяват дали има белтък в урината. Ако има не знам как се процедира, ако няма - по малко сол, отказваш газираното, течности, движение, краката нагоре  Party
и аз съм така и се депресирам Sad

# 288
  • Мнения: 3 089
вярно е. затова се следи много за албумин. и за да ви наплаша допълнително, за да не си мисите, че е шега работа, да споделя, че свеки с втората си бременност (т.е. с мъжа ми) е била така и като краен резултат и 2-та й бъбрека няколко години след раждането са спрели да работят, била е на хемодиализа и за черешка в тортата на финала е трансплантирана. бременността отключва сериозни проблеми с бъбреците, кръвното и сърцето. следете за отоци, албумин и извъбредни болежки и не омаловажавайте нито едно от тях.
кой ще пусне новата тема?

# 289
  • Мнения: 625
QNUSH аз звъннах за да питам цените на ABC DESIGN.Триколките от 2006 и 2007 са 800-890лв. и ми стана много много "весело"  Sad Но карай има и други алтернативи....... Peace

# 290
  • Мнения: 536
Tony Bonbony, лично аз ще ходя още веднъж на ФМ в 29та седмица(доктора каза, че се прави 28-30 седмица). Щях да си спестя удоволствието, но бебо има малка кистичка в главичката, която вече би трябвало да е изчезнала. Искам да се уверя, че всичко е наред. Също да ми прегледат състоянието на плацентата, защото в болницата се съмняваха, че има малко отлепване.

# 291
  • Мнения: 529
В сряда си пуснах изследванията в Шейново - кръв и урина. Обадих им се по телефона и ми казаха че изследванията са ми идеални. Иначе и аз знам за албумина. Колкото до ограниченията, явно ще спирам съвсем солта, щото кисело не ям, газирано не пия...
Аз ще ходя на 02.02 за поредната ФМ при Димитрова, после при моя си доктор и  на 13.02 в Шейново. След тази фетална вече не знам за някакви по-особени изследвания, само нормалните профилактични прегледи.
А колкото до квартална среща в Гео Милев - аз съм с двете ръце за Wink да сближим шкембаците отсега, че нали после ще бутаме заедно количките из парка.  Mr. Green

# 292
  • Мнения: 152
Даммм не се оказаха евтини тези колички. И аз звънях в ABC design и цените за тези модели, които бях харесала са: Rodeo- 590лв, Turbo- 550, Astro-590, Profecto Plus- 420 i Tech Rider-335лв. А днес цял ден гледам сайта на Икеа и си харесах 7,8  неща за детската стая и ще поръчвам на сестра ми да ми ги донесе от Германия. Повечето са съвсем прилични цени.
 И аз ще ходя на втора фетална на 21 февруари, защото и моето бебе има същия проблем като KSI. Имаше 3 кисти в главичката и двете изчезнаха(дано и третата да я няма  Praynig), в петък ще стане ясно.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 19:53 от Qnush

# 293
  • Мнения: 1 531
ако някой се сеща при4ина,поради която се препоръчва 3та ФМ (освен ако наистина няма такава реална,т.е. проблем при първата и др.), неа ми я каже... аз мисля да пропусна 3та ФМ, щото не се сещам защо, освен от глезотийка  Heart Eyes

# 294
  • Мнения: 154
ninocka, третата ФМ (в 32-ра седмица) се препоръчва за преглед на бъбреците на бебето - предполагам, че тогава са достатъчно развити за този преглед.. или поне това знам аз  Rolling Eyes
Хубава вечер на всички  Hug

# 295
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
     poli34 радвам се че са ти препоръчали БХС само че ти май си единствената на която са и казали за него.
Аз също ходих при Калчева за ФМ гледа ме жената нищо не съм казала прегледа ми струваше 30лв. защото на 3-4Д не можа да ме гледа .Лошо няма -но всички АГ-та тука си мислят че с преглед 5-минутен заместват ФМ и другите изследвания.За това има толкова момичета изплашени да смърт и ходят в София защото или им слагат фалшива диагноза или не виждат разни неща от който само    бебето ще страда.
Радвам се за теб че имаш нужните изследвания и всичко е добре при теб. Heart Eyes
nuna оф и аз ще пътувам другата седмица за София само да се оправя че сега пък-грип и преди малко си погленах гърлото имам НАЛЕПИ помощ
Дайте бабешки съвет за гнойна ангина Praynig

# 296
  • Мнения: 897
Мама едно време ме караше да права гъргара със сода.Ако искаш пробвай.Успех и бързо
здравяване.

# 297
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
мерси за съвета   bouquet.
Къде сте гугутки .Майче Петра не те ли е събудила вече  newsm78.
Аз отивам на доктор че покрай домашната медицина трябва и нещо от менделеевата таблица да взема Grinning.

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
mama21, гнойна ангина с бабешки илачи не се лекува. Никак не е шега работа това и може да доведе до усложнения, така че добре си решила да отскочиш до лекаря си. Има антибиотици, които могат да се пият по време на бременност и те определено ще са по-малкото зло.
Vaninaa, и аз от снощи съм с болки в десния бъбрек. Доста понамалих водата тези дни и може от това да е, та днес смятам да се налея обилно, но ако това не помогне до вечерта утре съм на изследвания - смятам да пусна една стерилна урина и в зависимост от резултата ще умувам дали да минавам през джипито или направо да ходя на нефролог.

# 299
  • Мнения: 3 089
ааа, станахме, станахме. само че в работен ден аз изнасям всички сутрешни ритуали, защото мъжът ми духва рано по задачи - игра на спалнята, преобличане на детето, оправяне на легла, задружно миене на зъби, назландисване над попарата, гледане на бебешки филмчета, съчетано с ръгане на парчета ябълка например и пр. това отнема час-два Simple Smile

заповядайте в новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161016.msg3123137#msg3123137

Общи условия

Активация на акаунт