колко често къпете?

  • 20 011
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 684
НИе отскоро се къпем през ден,но доктор ми е казвал че къпането при бебетата не е толкова заради хигиена но бил мн.полезен контакта на кожата с водата.И главата си мием през ден а лятото предполагам че ще е всеки ден по няколко пъти Laughing Тя вече става голяма и ще се мърля до уши Wink

# 31
  • Мнения: 4 358
Мало преди годинка разредихме къпането, преди това сме пропускали само по лекарско предписание.
От няколко месеца пак къпем Оги всяка вечер (без косата). Много обича да се пляцика, а и вече е голям и не се страхувам от настинки.

# 32
  • Мнения: 280
Oshte na purvata konsultaciya,lekarkata na Iva me posuvetva da ya kupya prez den-nyamalo nujda ot vsekidnevno kupane,kojata i bila mnogo nejna oshte,a i tryabvalo da ya ostavyame  da se omaznyava samichka.Ta taka si karahme do navurshvane na purviya mesec.Ot togava,obache zapochnahme vsekidnevno kupane,i ne zashtoto bebka e mrusna(az si i miya dupeto vinagi,kogato e naakana),prosto ya useshtam po-spokoina.A i spi po-dobre prez noshtta.No,ako detence e veche na 5-6 mes.i noshtniya sun e veche dobre reguliran,smyatam,che e bezsmisleno vsekidnevnoto kupane.Moje bi po-kusno,kogato prohodi i zapochne da rovichka v pyasuk,da se navira kude li ne,pak shte e dobre da se zavurnem kum stariya rejim na kupane. Stuck Out Tongue

# 33
  • Мнения: 277
Цитат
Къпем Иво всеки ден. Косата-веднъж седмично. Откакто в този форум четох за препоръките на немските педиатри (които не споделям особено, ама-нейсе!) редуваме: една вечер къпем със сапунче, другата-Иво само се плацика във ваничката.

 иПри нас е същата ситуация

# 34
Моят Дани е почти на 7 м. и го къпем през 2 дена, но понякога когато тати е дежурен и през 3 дни. Лятото задължително всеки ден, поне с каката така правим. Wink

# 35
  • Мнения: 2 142
Къпем Еми всеки ден откакто се епоявила на бял свят, пропуснали сме само няколко пъти, но то е било поради непредвидени обстоятелства. В някъкъв момент имахме колебания дали да я къпем всеки ден. Опитахме една седмица да я къпем през ден, но тя заспиваше ужасно неспокойна, аз също бих била неспокойна ако не си сложа един душ. Единствено не и мия косичката всяка вечер,освен ако не се налага. Банята и доставя огромно удоволствие и не ми се иска да я лишавам от него. Понякога когато ни помързява с мъжа ми единият от нас влиза с нея под душа и я къпе така,а на нея всякък и е добре.
   Така че аз съм за всекидневната баня!

# 36
От известно време го къпем през вечер. Няма проблеми със заспиването когато не е къпан. Иначе в банята е голям купон.

# 37
  • Мнения: 1 517
Откакто станахме на 6 месеца, се къпем през вечер. Понякога и през две, ако спи и пропусне времето за къпане, но това е рядкост. Не мия косата всеки ден. А когато не я къпя, мия само дупето, крачетата, ръцете и лицето.
Иначе все си мислех, че като почна да пропускам къпане, няма да може да спи добре, но няма проблем.

# 38
  • Мнения: 987
ние се кьпем всяка вечер . и не смятам да изневерявам на това . яна и до сега я кьпя всяка вечер , а е на 4-ри вече . сега с мартин е много забавно , защото яна ми помага (тя го изплаква ) , а след това тя се кьпе вьв ваничката му . този ритуал ни отнема почти по час всяка вечер . мисля че на децата много им харесва , а и аз сьм част от това ( излизам от банята почти изкьпана - мокра ) . не пропускайте тези мигове с децата си !!!!

# 39
  • Мнения: 46 505
Цитат на: minimo
........... не пропускайте тези мигове с децата си !!!!


Има много начини за създаване на прекрасни мигове, но мисля, че е най-добре да се вслушаме в педиатрите!

# 40
  • Мнения: 987
педиатрите на какво мнение са по вьпроса . истина е че всеки миг прекаран с бебо е страхотен , но този в банята за нас е особено весел и забавен .  а и ние нали сьщо се кьпем всеки ден . защо за бебетата да се прави изклучение .

# 41
  • Мнения: 987
никол не бях видяла че по горе си отговорила на моите вьпроси . но нали точно затова мажем бебето след баня , за да не се изсуши кожата му . но все пак какво мислят педиатрите по вьпроса . интересно ми е . не сьм говорила с моя педи... за това .

# 42
  • София
  • Мнения: 3 662
Всеки ден. През ден със миещи препарати, иначе само с чиста вода.

Все си мисля, че къпането не трябва да се разрежда, когато децата порастват. Напротив те се цапат много повече. Какво се цапа примерно едно бебе? - Нищо.

# 43
  • Мнения: 4 629
Къпем го всеки ден. Нали и ние се къпем всеки ден. Не разбирам защо трявба да му разреждам баните  Confused:

# 44
  • Мнения: 46 505
Цитат на: minimo
никол не бях видяла че по горе си отговорила на моите вьпроси . но нали точно затова мажем бебето след баня , за да не се изсуши кожата му . но все пак какво мислят педиатрите по вьпроса . интересно ми е . не сьм говорила с моя педи... за това .


Мажем, но става въпрос за естествените мазнини, които се отмиват с всяко къпане, а те са много важни за запазване на бебешката кожа и не могат да се заменят  и от най-качествената бебешка козметика. Ако все пак държиш да къпеш всеки ден, то използвай измиващи средства само 2-3 пъти седмично и за предпочитане течни. Но педиатъра ви най-точно ще каже Grinning

Общи условия

Активация на акаунт