възможни проблеми при секцио

  • 2 550
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
мами,след по-малко от два месеца ми предстои секцио по медицински съображения.кажете,някоя имала ли е проблеми с този вид раждане-кръвоизливи,възпалени шевове или нещо подобно.предварително ви благодаря за отговорите.

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Не съм имала проблеми след секциото, но съм чувала, че може да възникнат / естествено това си е операция /. Разпитай медицинско лице по въпроса и за по-компетентни отговори. Единственото неприятно нещо след секциото ми беше главоболието, но то се дължеше на нескопосано слагане на спиналната упойка  Crazy

# 2
  • Мнения: 1 041
Не съм имала никакви проблеми,възстанових се много бързо.Най-болезнени са първите 2-3 дни след операцията,но и това се забравя после.Не си мисли за възможните проблеми,а за прекрасното бебче,което ще гушнеш Peace

# 3
  • Мнения: 2 631
Моят съвет е, да не се тревожиш с възможни вероятни и пр. проблеми, които се случват напр. 1 на 1000!  Naughty Усложнения и то сериозни са възможни и при нормално раждане.

Абсолютно никакви проблеми не съм имала и при двете си секцио. Възстанових се изключително бързо и сама си гледам и двете деца без никаква помощ от 1-я ден. Peace

УСПЕХ! Hug

# 4
  • Мнения: 160
ей поуспокоихте ме.старая се да не се шашкам,но като знам,че навсякъде има по някой некадърник,който разваля добрата работа на другите,малко ме е шубе. Embarassed

# 5
  • Мнения: 262
нямах проблеми,веднъж като те вдигнат от леглото после бързо се забравя.  не съм имала и пречки да обслужвам детето си. единствено гадничко беше системата за свиване на матката,но това беше за половин ден.

# 6
  • Мнения: 189
и аз цяла нощ не спах,защото доктора ми вчера ми каза да си избирам дата за секцио-а се надявах до последно за нормално! Rolling Eyesмного ме е страх от операция-дайте и на мен кураж Praynig

# 7
  • Мнения: 2 631
Ами, ДАВАМ ВИ КУРАЖ! Hug Heart Eyes Hug

Не се притеснявайте излишно - заспиваш или се обезболяваш от гърдите надолу, и като се събудиш - вече си мама, а от това по-хубаво няма! Peace

УСПЕХ!  bouquet

# 8
Знам, че е трудно, но мислете позитивно и не се притеснявайте излишно. Аз лично не съм имала проблеми, естествено първите два-три дни си е гадно, но от момента в който се прибрахме от болницата съм си гледала бебчо, а на 10-я ден бях забравила за операцията! Леко раждане!

# 9
  • Мнения: 429
Миличка, ако отвориш някоя тема за естественото раждане, там също можеш да намериш коментари за всякакви усложнения и ужасии. И моят съвет е НЕ СЕ ТРЕВОЖИ ИЗЛИЖНО!  Естествено прочети разумно количество информация, говори с личния си лекар, можеш да си избереш и екип, който да те оперира, по здравна каса струва 100 лв. И мисли за детенце. Раждането със секцио си има своите предимства и своите недостатъци. Първо аз предпочетох да раждам така, после се оказа, че друг вариант при мен няма - по лекарски съображения. Смятам секциото за щадящ бебето начин да се яви на бял свят. За теб - ще стискаш зъби няколко дни  Simple Smile Аз, като се прибрах вкъщи на 5-я ден, хукнах да подреждам и да си гледам бебето. Два дни по-късно ми извадиха шевовете ... и забравих за операцията. Късмет, леко раждане и да се похвалиш с детенцето после   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 5 718
Моят съвет е, да не се тревожиш с възможни вероятни и пр. проблеми, които се случват напр. 1 на 1000!  Naughty Усложнения и то сериозни са възможни и при нормално раждане.

няма нищо страшно не че аз не ревах почти непрекъснато деня преди секциото Crazy, наистина най-гадното е главоболието след това и слагането на катетъра, самата операция минава бързо - за около 30мин

# 11
  • Мнения: 259
Преживях секцио преди 30 дни....по спешност.

След операцията наистина се чувстваш зле, ставането е много трудно, кихане и кашляне също са ужасни.... но аз вече се чувствам отлично... общо взето големият зор е първите няколко дни, после се възстановяваш.

/бях с пълна упойка и никакви негативни последствия/

# 12
  • Мнения: 4 621
Не съм имала никакви проблеми и усложнения по време и след самото секцио. Първите два дни си боли, но след това се възстановяваш много бързо и забравяш неприятните моменти.
Успех и леко раждане  bouquet

# 13
  • Мнения: 155
Не съм имала проблеми. Както са ти казали и другите минали по този път, не се шашкай излишно. Единственото по-неприятно е 2-3 дни след това, когато боли самата операция. Но бързо минава и не е болка за умиране. Успех! Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не мисли за възможните проблеми, всичко ще е наред. Боли първите няколко дни. Аз нямах катетър, бях със спинална - не повръщах, не ме болеше глава после, тъй че и това може да ти се размине. Важното е да се раздвижиш по-бързо и ще се възстановиш по-бързо. Желая ти всичко да мине бързо и леко, ще видиш, че като дойде ще мислиш само за срещата с малкото съкровище.

Общи условия

Активация на акаунт