Бартолинова жлеза

  • 247 463
  • 567
  •   2
Отговори
# 30
Благодаря, Биляна Simple Smile
И мен не ме боли, имам само някакво топче като бадем и ми е некомфортно. На прегледа лекарят ми обясни,че е киста. Каза, че с местна упойка ще ме боли и затова ми предложи пълна или епидурална. Аз май съм си голяма страхливка, защото се спекох тотално. Затова питам как минава и при манипулацията дали боли. Все пак това с пълната и епидуралната упойка ми се вижда доста пресилено. Тук-таме във форумите едни пишат,че било ужасна болка, други,че не боли и сега съвсем се обърках. Затова моля, който го е прекарал да ми каже наистина ли боли или не. Страхувам се от манипулацията. След това вече ще се справя.
Срамувам се от страха си, но е факт.
Благодаря ви.

# 31
  • Мнения: 524
amberlips, ще ти кажа това което знам и както са ми го обяснили навремето. Както писах по-горе имах двустранна бартолинова киста, прекарах 2 операции с пълна упойка, защото тази киста е с мастно натрупване, с обвивка, при това положение трябва да се премахне заедно с обвивката, за да не се появи отново. Когато е с гной се цепва и не се налага пълна упойка. Мен ме болеше няколко дни, но все пак сега има добри обезболяващи. Макар да не е кой знае каква операция, ти препоръчвам да си избереш кадърен гинеколог, който ще ти обърне внимание и след операцията. Успех ти желая, каквото и да решиш.

# 32
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
 Съгласна съм с Виза .При мен опитаха с епидурална,но не успяха и ме оперираха с пълна.Моята беше с големина на яйце.

# 33
  • Мнения: 959
Че боли,боли,мястото е много деликатно.Но има и вариант да се пробва с лечение,при мен за сега се повлиява успешно.Изследванията са задължителни за да се открие причинителя,който почти винаги е бактерия,гъба и от сорта.

# 34
преди няколко месеца бях оперирана и се надявах че вече няма да ми се случи,но уви сега се появи и на другата страна, мн искам да знам каква е причината за появата на тази бартолинова жлеза. Възможно ли е поради смяна на половия партниор или поради бяло течение?
Дияна

# 35
  • Мнения: 59
имах такъв проблем преди 10 години.Оперираха ме с пълна упойка.Просто заспах и се събудих с дренче и няколко шева.Не беше болезнено.Доктора каза, че е направил друга дупчица през която да секретира жлезата докато зарасне раната и ако след това в период от 3 месеца няма проблем значи всичко ще е наред. Така и стана. Горе главата и успех на всички с този проблем.Щях да пропусна да кажа, че ми предложи да си направя пункция, вместо операция.Тази пункция се изразява във изтегляне на гнойта  със спринцовка и след това промивка с кислородна вода и всичко това без упойка.Отидох да ми я правят и не можах да издържа на болката  и станах от масата на средата на процедурата. Мъжа ми беше отвън и едва не влязъл със вратата при звуците които чул Mr. Green

# 36
imam problemi s tazi jleza ot 4 godini,edin ili 2 pati godishno mi se vazpalqva i  sam hodila na lekar da me cepqt kakto se kazva i posle s dren4e 2-3 dni dokato vsi4ko izte4e i se zatvori samo.Predi  2 godini oba4e polojenieto beshe mnogo tegavo,postapih v bolnica i pak rqzane tozi pat s palna anesteziq i 5 dni prestoi v bolnicata.sega predi sedmica se poqvi otnovo,s mazila se skriva i nababva otnovo,dokato sno6ti ne izdarjah i otidoh v Pirogov.Lekarq kaza 4e trqbva da se otstrani tazi jleza i edin vid 6te mi pravqt operaciq.Slojiha mi mestna anesteziq i po4na rqzaneto.sega ve4e q namam tazi jleza no pak imam 4 sheva.Mnogo e nepriqtno no e neizbejno vzemi merki na vreme.Dano da sam bila polezna ako imash o6te vaprosi pishi.R.

# 37
Здравейте отново,
първия път, когато ми се появи кистата на тази жлеза ми изписаха Ospexin 1000 и компреси със лед. Така за 5-6 дена топчето изчезна. Успокоих се, защото за момента лекаря ми каза, че нищо няма да се прави, но ме предупреди, че ако се появи наново трябва да отида, за да ми махнат жлезата. За съжаление сега то пак се появи /около 2 седмици след първия път/  Sad . Явно няма оттърване от рязането. Когато говорих с лекаря той ми каза да си избера с каква упойка искам /местна, епидурална или пълна/. Като чета из форума не мога да разбера с местна упойка боли ли или да избера пълна. За епидурална и дума не давам да става. Абе, момичета, уж не съм пъзла ама този път яко съм се шашнала.  Моля кажете ми как е с пълна и как минава с местна упойка.
благодаря ви.  Simple Smile

# 38
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Броиш до 5 и ...си в тъмното  Wink излязох сравнително лесно от упойка. Неприятното е, че мястото на шевовете е  много деликатно. Горе-долу като при раждане и шиене ( за епизиотомия говоря).

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 17:27 от bilqna_69

# 39
  • Мнения: 80
Не знам за местна, мисля че ги правят само с пълна упойка или поне така беше преди 15 години когато ме оперираха. Страхът ти операцията е нещо естествено и всеки го изживява по различен начин. Да кажа честно за мен по-големия страх е да попадна на добър гинеколог, защото този който ми направи тогава операцията меко казано си остави ръцете. Такова чудо беше сътворил, че по-добре да не навлизам в подробности. В продължение на осем години имах освен физически и емоционален проблем когато трябваше да имам полов контакт.Реших се на втора операция през 2001-този път пластика. Попаднах в изключително професионални ръце и сега съм без всякакъв проблем. Така че подбери добре лекаря, не се страхувай от упойката-няма да усетиш как ще заспиш, събуждането е сравнително леко за след такава упойка и ако са ти предложили наистина да махнеш тази жлеза..направи го, иначе няма да спрат проблемите. Някой беше написал, че е млад за махането на жлезата.Няма никакво, ама никакво отношение възрастта към отстраняването на жлезата. Тогава бях на 22. Успех ти желая и ако имаш въпроси можеш да пишеш и на лични.

# 40
Момичета, и аз имам проблем с едната жлеза. Подутината се появи преди около две години, но лекарят ми каза, че ако не ме боли и не ми създава дискомфорт, може да си остане така - не било опасно. Иначе можело да се цепне и да се направи дренаж, но нямало гаранция, че след известно време пак няма да се напълни с гадости. Thinking
И така вече две години си живея с нея, понякога я усещам, но като цяло не ми създава абсолютно никакви проблеми. Имам пълно доверие на моя лекар (доказал го е много пъти), така че ви съветвам да отидете някъде, където да не ви шашкат и да подходят внимателно към вас. Аз лично съм много силен привърженик на принципа, че до операция и най-вече отстраняване на каквото и да е от тялото трябва да се прибягва, едва след като са изчерпани ВСИЧКИ останали възможности.

# 41
imam problemi s tazi jleza ot 4 godini,edin ili 2 pati godishno mi se vazpalqva i  sam hodila na lekar da me cepqt kakto se kazva i posle s dren4e 2-3 dni dokato vsi4ko izte4e i se zatvori samo.Predi  2 godini oba4e polojenieto beshe mnogo tegavo,postapih v bolnica i pak rqzane tozi pat s palna anesteziq i 5 dni prestoi v bolnicata.sega predi sedmica se poqvi otnovo,s mazila se skriva i nababva otnovo,dokato sno6ti ne izdarjah i otidoh v Pirogov.Lekarq kaza 4e trqbva da se otstrani tazi jleza i edin vid 6te mi pravqt operaciq.Slojiha mi mestna anesteziq i po4na rqzaneto.sega ve4e q namam tazi jleza no pak imam 4 sheva.Mnogo e nepriqtno no e neizbejno vzemi merki na vreme.Dano da sam bila polezna ako imash o6te vaprosi pishi.R.
Здравей,виждам че си правила операция за премахване на Бартолиновата жлеза и на мен ми предстои същото.Чудя се на частно ли да я правя? Има ли след операцията превръзки за правене махане на конци.Трудно ли е въстановяването? Ти на частно ли си я прави? От кой град си?В коя болница? Плаща ли някаква сума?

# 42
  • Мнения: 26
Аз също имах киста,която получих по време на бременността си-без да разбера и без да ме боли.Порасна и стана като голям орех.Преди 2 години ме оперираха с пълна упойка и сега съм ок.Искрено се надявам вече това да е само спомен...
Но иначе не ме болеше-изобщо.Просто неприятно -най-вече при полов акт. :whistle newsm78 Grinning
А да-всичко е за сметка на здравната каса-на мен лично ми костваше само държавната такса за болнично легло-там колко беше на ден не помня...
Но наистина е добре да се махне.
Слагат се саморазпадащи се конци-поне при мен беше така.Възстановяването е като след раждане по естествен път.Хубаво е да се правят всеки ден бани с тетра-на мен дори гинеколожката ми го предписа и антибиотичен спрей.Мисля че е това в общи рамки.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 306
Момичета, и аз имам проблем с едната жлеза. Подутината се появи преди около две години, но лекарят ми каза, че ако не ме боли и не ми създава дискомфорт, може да си остане така - не било опасно. Иначе можело да се цепне и да се направи дренаж, но нямало гаранция, че след известно време пак няма да се напълни с гадости. Thinking
И така вече две години си живея с нея, понякога я усещам, но като цяло не ми създава абсолютно никакви проблеми. Имам пълно доверие на моя лекар (доказал го е много пъти), така че ви съветвам да отидете някъде, където да не ви шашкат и да подходят внимателно към вас. Аз лично съм много силен привърженик на принципа, че до операция и най-вече отстраняване на каквото и да е от тялото трябва да се прибягва, едва след като са изчерпани ВСИЧКИ останали възможности.
Аз също имим киста от 3 години. Гинекологът ме посъветва да не я оперирам, ако не ми пречи и не ме боли. Само трябва редовно да се ходи на профилактични прегледи и да се следи да не нарастне.

# 44
  • Мнения: 50
zdr na vsi4ki,i az imam kista na bartolinovata jleza ot 3-godini,moqta ginekolojka mi kaza 4e trqbva da se operira,no poneje e mn malka kolkoto grahovo zarno ne moje da me operira i zatova vsqka godina pone 2-3 mi se naduva,no po malko i sama si se poka,zapo4na dA SI SE PUKA SAMA KOGATO ME CEPNAHA,KOGATO USETQ 4E SE NADUVA I IDKAM DA STOPIRAM TOVA PIQ DOKSICIKLIN,NO ZASAJELENIE NE VSEKI PAT MI POMAKA,

Общи условия

Активация на акаунт