За любителите на корейски и китайски сериали - Тема 8

• 18 879
  • 733
  •   1
Отговори
# 600
  • при най-добрия мъж...
FreesiaR, то общо взето това е стори лайна на всички чеболски сериали. Но много се говореше за "Пентхаус", че е направо брутален по манипулации, жестокост и мръсни номера.

Say you love me - не мога да си обясня как този бавен романс привлече вниманието ми, че да чакам всеки нов еп с нетърпение. Много искам хепи енд, но ми се струва, че ще минем през много мъки. В поледния еп загатнаха появата на стара любов на художника.

# 601
Пентхаус, Пандора, Love ft. Marriage & Divorce и подобни така наречени "makjang" драми са на съвсем друго ниво. Там много от нещата граничат с безумие.

Давам няколко заглавия, които по един или друг начин засягат темите за богаташите и техните номерца в живота. Естествено не са точно като Перфектното брачно отмъщение, но носят подобно усещане
Скрит текст:
49 Days (2011)
Bad Guy (2010)
Bride of the Century (2014)
Brilliant Legacy (2009)
Cain And Abel (2009)
Come Here and Give Me A Hug (2018)
Cunning Single Lady (2014)
Defendant (2017)
Eve (2022)
Five Fingers (2012)
High Society (2015)
I Miss You (2012)
Let Me Introduce Her (2018)
Love in Sadness (2019)
Midas (2011)
Mine (2021)
Misty (2018)
Nice Guy (2012)
Queen of Ambition (2013)
Scent of a Woman (2011)
Secret (2013)
Shark (2013)
That Winter, The Wind Blows (2013)

# 602
Гледала съм Penthouse, Mine (много ми хареса Mine, не само revenge drama,ама и силната връзка между няколко жени); The Glory от корейските.
От китайските сериали харесах Alliance, въпреки че химията между главните герои доста куцаше, но за сметка на това сюжетът бе доста интересен.

Много интересен сериал беше little women - 12 епизода трилър, 3 бедни сестри по много различен начин се забъркват с елита на корейското общество - драми, интриги, убийства

# 603
  • пак на Рив Гош
My Little Happiness (2021) - завършен с крайна оценка 8.5* (висока за китайски сериал). РозАв и пуФкав, поне с по 2-3 еднорога на епизод и направо цели стада в края. Шекер, достатъчен да причини трайни кариеси Joy Разтоварващ, неангажиращ, приятен, сладък и симпатичен, точно като за дългите зимни нощи преди Коледа. Главната не беше досадна, беше си даже много адекватна, Той беше сладур отвсякъде, имаха си нормални, здравословни отношения (и много целувки!). Нямаше зли родители или гадни Бивши и мътещи водата Трети колелета, имаше си трудности в реални размери. Отделно, и четиримата главни актьори-мъже бяха едни високи и хубави (което допринасяше за радостта за очите Wink ). Плюс разкошното бяло куче! Приятелката на Главната беше малко по-леплива от обикновено и можеше да носи една идея по-дълги панталонки, но понеже не беше Главната, простих ѝ го. Главната не успя да избяга от проклятието застигащо съвременната китайска работеща главна героиня, а именно - в момента, в който се съберат с Него, започва да ѝ се струпва огромно количество работа на главата и тя, горката, не може да обърне внимание на Любимия си, който тихомълком страда Wink.
Накратко, ако ви се гледат розови облаци с купища захарен памук, това е вашият сериал Grinning
Като се поразрових във филмографията на главните актьори, установих, че вече съм ги гледала заедно в Put Your Head on My Shoulder (2019), само дето там не ги отразих, понеже се опитвам с всички сили да забравя, че съм гледала този сериал, с една от най-дразнещите ме главни героини. Още ме побиват тръпки като се сетя как само навикваше горкия младеж (в ролята Лин И) Scream.

И уж на майтап загледах един текущ китайски, защото сюжетът ми хареса на първо четене. И взех, та потънах в него - Love me, Love My Voice (2023). Сега ще се ограничавам, понеже още не са излезли всички епизоди. Дава заявка за много еднорози и бавен романс. Плюс много ядене (за два епизода дадоха поне 3-4 рецепти... една-две от които много ми харесаха, та може да ги пробвам). Малко ми бяха корейските онгоинг, та сега им добавих и китайски Joy

# 604
# 605
  • пак на Рив Гош
Хахахахахаха!!! Цвиля рано сабахлем Joy Joy Joy

Петъчно: Heart за сутрешното Coffee
https://www.instagram.com/reel/C0JXL4wy36_/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

# 606
  • София
Grinning Може ли бързо обяснение какво е "еднорог" за такива новаци като мен? Че и назад в темите чета за тях.

# 607
  • България
Много, много розово, сладко, лигаво в историята.
"Лигавото" е според някои (мн.ч.) като мен, за други е топ.

# 608
  • София
Много, много розово, сладко, лигаво в историята.
"Лигавото" е според някои (мн.ч.) като мен, за други е топ.

Хахахах, мерси, значи и аз съм в твоята група с определнието за лигаво. Smile На мен ми дайте драма да има. Досега двата сериала, които са ми харесали най-много от корейските и китайските са все с лош/отворен край и гоУЕма драма през цялото време.

# 609
За създаване на нови предпразнични емоции и запълване на страници (с апотеоз на кича и колаборацията на несъвместими култури)

# 610
  • пак на Рив Гош
Моарейн, пропуснала си много важна предпоставка за еднорозите - щастливият край (освен всичко изброено от теб). Ама щастлив в смисъл, Те се събират тук и сега, а не чакат следващото прераждане след има-няма 10 000 години Joy

Вики, яко! Heart Eyes

# 611
Цитат
За създаване на нови предпразнични емоции и запълване на страници (с апотеоз на кича и колаборацията на несъвместими култури)
LaughingJoyLaughingLaughingLaughingLaughing
И аз ги видях още миналата седмица, мислех да ги споделя с вас за да се посмеем дружно, но се отказах. Намирам ги за доста неуместни и кичозни, да не кажа пошли, напомнят ми за нашата "чалга", която ненавиждам. Не зная защо хората си причиняват това. Всяка култура си има своите хубави приказни моменти, няма нужда да се смесват за да се получат такива небивалици.

# 612
  • вятърничава
Е,то дядо Кокаколаледа  People Santa не е и от нашите.
В този ред на мисли цък
Аз лично още не мога да се самоопределя между лейди Коледа и потурите.От една страна ме примамват прасето и мавруда,от друга - възрастово и всякак съм си в другия таргет Confused Може би затова кичозната апотеозна колаборация ми изглежда приказно приемлива.

Последна редакция: пт, 08 дек 2023, 15:25 от bb6

# 613
Е,то дядо Кокаколаледа  People Santa не е и от нашите.
В този ред на мисли цък
Ох ,просто останах безмълвна, няма ли да спрат  вече със тези " всякакви идиотщини", които ни заливат от всякъде. Двамата с ММ си говорим, че в днешно време по-скоро ще умрем от прекаленото много такива идиотщини в нашият живот, които ни заливат от всички страни,  от колкото от старост или болест SmirkSmileSmile

# 614
Най-либерално ще е ако си е сменил пола, за да стане Мисис Коледа защото (както казва Катлийн Кенеди) "Силата е женска". Rolling Eyes
Ю туб ми подаде това - коледна песен като саундтрак на корейски адвокатски сериал (любопитна съм за текста):

Общи условия

Активация на акаунт