Коледни и новогодишни идеи и декорации - 2023/2024г.

• 53 298
  • 739
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
Имам едни стикери за прозорци от 2-3 години. Обаче трудно стоят на прозореца,все падат. Някаква хитринка,как да ги ,,залепя,,?

# 541
Имам едни стикери за прозорци от 2-3 години. Обаче трудно стоят на прозореца,все падат. Някаква хитринка,как да ги ,,залепя,,?
Ще ти дам един тъп съвет - с дъвка Simple Smile, а извън шегата - може да си разтвориш малко желатин и с четчица да залепиш.

# 542
Само предположение - може би ще се оправят с измиване.
Имаме една детска книжка, в която се лепят лепенки на наранени животинки. Престанаха да се залепват щом полепиха прашинки, измих ги и отново се залепват

# 543
  • в сърцето на един мъж...
Аз си имам традиция - когато бях бременна с баткото, започнах да купувам стъклени коледни играчки и сега всяка година им вземам по една на двамата. Играчките за елха /топките от преди/ също са стъклени. И смятам да им ги оставя в наследство Simple Smile Да си ги разделят като пораснат и дай Боже внуците да имат за техните елхи. Дръвчета не купуваме всяка година, само като не пътуваме. Задоволявам се с клони. А една година бяхме правили елха от клончета, за да не купуваме цяло дърво. Не обичам изкуствени елхи.

# 544
  • Houston, TX
Коледният чувал най-накрая е готов

Нашата елха е на 20+ години.
Всяка година купуваме коледни играчки, само дето загубихме доста, защото елхата ни припада няколко пъти.

# 545
Коледния ми венец за тази година е готов

И още няколко за приятелки

# 546
NeZ_9, страхотни венци!

# 547
Хем много ѝ се зарадвах,хем ми стана тъжно,за отсеченото дръвче(може би е около 4 метра)...
Е, тя е от ферма най-вероятно или? Едва ли е незаконен сеч или от гората.. Не знам в други държави как е, ние купуваме от едно и също семейство двайсет години - те имат "ферма" и трето поколение се изхранват с продажба на дървета, които отглеждат с тази цел (Австрия).

Скрит текст:
Иначе е много трудно да отсечеш дърво, ние имахме в градинската къща изгнила круша, трябваше да чакаме разрешение, докато дойде човек да я отсече.

Старите елхи се събират на обозначени места и после се ползват за мулч или компост. Ние сме карали дървета и на центровете по езда, но от пандемията насам не зная как е регламентирано. Електроцентралата май също получава.

ПП Може да питате в зоологическата градина, сега се сетих Hug

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 10:37 от Ли Лу

# 548
  • Deutschland/HE
Ние също сме всяка година с жива елха, купена от фермери, които с това се занимават. В България също купувахме, там Горското дава разрешения.  В Германия има възможност сам да си отсечеш във ферма за дървета, не да отидеш в гората и да си харесаш.

Втората събота на януари минават от организацията на Младите пожарникари и събират елхите, така събират и дарения за дейността си. Пожарникарите в Германия сигурно 80% са доброволци, а не на трудов договор.

# 549
Да ви покажа каква сладурска метална къщичка, пълна с бонбони , купихме от една бензиностанция Шел Blush
Може да се използва за касичка (има процеп отгоре на покрива, който се отваря), а може и за фенер Blush

# 550
Аз също обичам и винаги съм имала жива елха, в някои случаи-само клонки. В детството ми се продава ха на центъра заедно с лимони, портокали и този смесен аромат ми е много примамлив.Не възприемам  пластмасови елхи, нито пластмасови цветя(така популярни в последно време като сватбена украса) , но разбирам, че е вижданията са различни.
А във Варна предходни години имаше призив да се носят след празника дръвчета в зоопарка за храна на животните.

Тази година за първи път ще имам истинско  дръвче, зададено в двора, нямам търпение да го украся.Непременно ще покажа тук украсата, съвсем семпла ще е, нищо особено, важна е емоцията при украсяването.

# 551
Да ви покажа каква сладурска метална къщичка, пълна с бонбони , купихме от една бензиностанция Шел Blush
Може да се използва за касичка (има процеп отгоре на покрива, който се отваря), а може и за фенер Blush

[
Скрит текст:
img width=451 height=600]//cdn.bg-mamma.com/cBZl/ovHkt.jpg[/img]

Наистина! Дощя ми се да се заселя на втори етаж над магазина за шоколад Simple Smile
Дали има на всички техни бензиностанции, от кой район е?
За каса /по размер от снимката ми се вижда голяма за касичка Simple Smile/ също става, да. Таман се чудех каква касичка да си взема, че имам един порцеланов буркан с капак с такова предназначение, в който много взех да бъркам, ама не за да пускам Angry

# 552
Кубратова, не знам дали във всички бензиностанции ги има. Тази я взех от Шел-Студена (по магистралата след Перник).
Голяма е, да, към 20см (18лв)

# 553
При нас пуснаха тези

Имам и летен такъв. Беше пълен с много вкусни бисквитки.

# 554
Момичета да ви попитам  има ли проблем в миялната с чашите от Пепко . Купих си , много ми харесват и ги мия на ръка, защото ме е страх да не избелеят лепенките от прахта в миялната. Случва ми се по някога с рекламни чаши.

Общи условия

Активация на акаунт