Обеци ?

  • 3 388
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 569
Нали си имам дъщеричка, та се питам тия дни кога да й пробием ушите ? (как гадно звучи - да й пробием ушите...)  Вие кога го направихте ?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: deja pere
 (как гадно звучи - да й пробием ушите...)  Вие кога го направихте ?


не сме
и не мисля да го правя някога
но ако те си решат - да си пробиват каквото искат...някой ден:)
ох..подхвана и ти една болна тема...сега ще завалят мнения ще хвърчат коси...и уши...Simple Smile

пусни търсачката..имаше големи дебати в недалечното минало...

# 2
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Reza
не сме
и не мисля да го правя някога
но ако те си решат - да си пробиват каквото искат...някой ден:)


Взе ми го от устата  #Silly

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
И аз не смятам да правя дупки никакви Stuck Out Tongue
Пере ти сигурно си се решил и не искаш да те разубеждаваме затова ще ти кажа, че ушичките се дупчат на Благовец който тази година е на 25-ти март Wink

# 4
# 5
  • Мнения: 1 533
Уши не пробивам! Да си пробива каквото иска, където иска и по колкото дупки иска, когато тя поиска Laughing

# 6
  • Мнения: 2 839
Освен всички доводи против, казани по другите теми по въпроса, имам и още един. Не е изключено формата на ушите да се промени с годините и като стане на 15 примерно, да се окажат пробити на съвсем неподходящо място.

# 7
  • Мнения: 3 569
Няма да пробиваме и ние Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 569
Убедихте ме Wink

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: deja pere
Няма да пробиваме и ние Simple Smile


ДОБРО РЕШЕНИЕ
поздрави за което!!!:)

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: deja pere
Няма да пробиваме и ние Simple Smile

Браво Wink
Харесвам хора, които взимат толкова бързо решенията Wink

# 11
  • Мнения: 2 567
Нашите пък са пробити  Wink

Бети беше на 10 месеца като и ги пробихме. Нито тогава , нито сега съм имала доводи за или против това. Прости ни хареса и го направихме . Сега не съжалявам. Моята принцеса е още по сладка с обички   Laughing .

Но и с и без момиченцата са си все сладурани, виж за момченца с такива атрибути малко се двоумя  Thinking .

Така, че както ви харесва .

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Летисия
...виж за момченца с такива атрибути малко се двоумя  Thinking .


една позната проби на двамата си сина по едно ухо, закачи им по една халка, изруси  ги на кичури...децата бяха на 5 и 3 години!!!
паднах от коня просто.

# 13
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Reza
Цитат на: Летисия
...виж за момченца с такива атрибути малко се двоумя  Thinking .


една позната проби на двамата си сина по едно ухо, закачи им по една халка, изруси  ги на кичури...децата бяха на 5 и 3 години!!!
паднах от коня просто.


Аз също бих паднала... за това и рекох, че се двоумя ама май по честно би било да кажа , че нещо ни ми се вързва това - момче и обеци. Особенно пък и на двете уши.

Май точно това в образа на Слави и Годжи е което ми е отблъскващо.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 217
Ние ще ги пробием на 25.03. тогава е Благовец и тогава било най-добре да се побият-незная защо ,но така ни казаха.

# 15
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: vanina82
Ниеще ги пробием на 25.03. тогава е Благовец и тогава било най-добре да се побият-незная защо ,но така ни казаха.

Лелее, наистина ли вярваш в подобни суеверия... щом сте решили да ги пробиете едва ли деня е от значение  Wink щерка ти е голям бонбон, тя ли си поиска да и пробиете ушичките?
По темата: не бих пробила ушите на Али, без нейно желание, а и ми се струва опасно, за малки шаващи бебоци... да не направят някоя беля...

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз не смятам да и ги пробивам скоро - като порасне и сама изяви желание - тогава.

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: deja pere
Няма да пробиваме и ние Simple Smile

еи го на убедихте 4овека
е 4естито !
сега трябва да сте  щастливи 4е се намесвате в ли4ния живот на хората

аз съм твърдо за пробиването на уши ама които когато си реши  Wink

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
? е..той пита човека, ние си казваме....
ти пък...Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 39 755
Дияна също има обици и навсякъде се хвали, че са с циркон Wink Пробих й ушите на 2г. Тя все по обици се захласва, та не знам като порасне още колко дупки ще си направи (моите са само 5) Wink

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Reza
? е..той пита човека, ние си казваме....
ти пък...Simple Smile

е да де Simple Smile понеже пита за мен логи4но е да си помисля 4е иска Simple Smile
  4овек които не иска , не пита .... зна4и се двоуми
и щот имам опит (беба от 3- месе4на има обици)  казвам 4е няма нищо страшно и лошо  Wink
колкото по рано толкова по добре
не се намесвам в ли4ния и живот !!!! това също държа да го под4ертая
плюс 4е по света масово се прави .... ама всеки си знае за него си

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
amka, по твоята логика трябва въобще да спрем да даваме мнения тук...
щом пита и се двоуми, защо да не му кажем какво мислим?
а щом се е отказал, значи не е искал чак толкова много...туй то.

и аз...също от опит ти казвам, че няма нищо страшно и лошо  да не пробиеш ушите на детето...въпрос на гледна точка...

# 22
  • Мнения: 8 769
Абе като реши девойката, може и на дупарата и клитора да си сложи халкици...ама ще почакам да реши сама.... Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: amka
Цитат на: Reza
? е..той пита човека, ние си казваме....
ти пък...Simple Smile

е да де Simple Smile понеже пита за мен логи4но е да си помисля 4е иска Simple Smile
  4овек които не иска , не пита .... зна4и се двоуми
и щот имам опит (беба от 3- месе4на има обици)  казвам 4е няма нищо страшно и лошо  Wink
колкото по рано толкова по добре
не се намесвам в ли4ния и живот !!!! това също държа да го под4ертая
плюс 4е по света масово се прави .... ама всеки си знае за него си

Твойто мнение е за... мойто против, какво лошо има да ги споделим, а всеки сам преценява какво да направи  ooooh!

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
съгласна съм с вас!!! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
писах "всеки си знае за него си "

това е

 само не разбирам  защо толкова краино се изказват хората - намеса , ре6ение на дето, загрозяване , затова се вързвам в безмислени  спорове . казали са - колкото хора толкова и мнения
аде тогаз някои да я пробва тази анкета - колко са жените във форума без обеци ? та рано или късно се пробиват уши   Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 399
Цитат на: DiVA
Освен всички доводи против, казани по другите теми по въпроса, имам и още един. Не е изключено формата на ушите да се промени с годините и като стане на 15 примерно, да се окажат пробити на съвсем неподходящо място.
До шест години растяло ухото и имало опасност да се промени мястото на дупката. Незнам дали е вярно, ние ги пробихме на 7 и то по нейно желание. Може ли да се различаваме от съученичките #Silly  #Silly
Иначе и аз спазих традицията и я заведох на 25.03 Laughing Може и да е суеверие, ама какво да направя като ме беше страх повече  и от нея Blush

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аха....
значи е намеса в живота на някой, ако му кажеш, че според теб не е нужно да се пробиват уши на бебе...но да пробиеш ушите на детето не е намеса...?
все пак детето ти може да има различно от твоето мнение по въпроса някой ден, не мислиш ли?

незнам някой да е казал, че грозно...къде видя такова нещо?
освен ако имаш предвид изказванията по повод момчешките обеци...

а че детето трябва само да взима подобни решения, когато е на съответната възраст е мое разбиране, което нямам намерение да защитавам...

то...май нямаше спорове допреди малко...

# 27
  • Мнения: 1 399
Цитат на: amka

само не разбирам  защо толкова краино се изказват хората - намеса , ре6ение на дето, загрозяване , затова се вързвам в безмислени  спорове
Без да искам да влизам в спор - защото на мен пък ми се струва мъчение да си подложа бебето на някаква болка, само и само да има обици. Какво, по-красиво ли ще стане? Защото наистина си боли, аз първия път си пробих ушите в 5 клас, след това си дупнах и още една дупка Crazy / и докато заздравее усещането е отвратително. Та затова реших, че е по-правилно дъщеря ми сама да пожелае. Като разбира се уважавам чуждите решения и няма да седна да убеждавам някого за и против. Всеки си знае.

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Reza в една от предните теми4ки е обявено за
Цитат
За мен е гавра да се кичи малко бебе с обеци

извиняваи Reza оба4е просто имам мнението 4е един път 3 души да се изкажат против и става като лавина, просто другите не се обаждат . пък мен не ме притеснява  и понеже ги имаме затова имам опита - нито се зака4ат , нито ги дърпа , ама нищо от нищо....ето виждаш ли аз споделям опит .
да се обади друга мама , ТАТИ Simple Smile  4иетои дете се е " увредило" след като са му пробили у6ите като бебе
напълно съм съгласна 4е един ден може да не ги иска, тогава просто си ги маха , оба4е аз си знам 4е съм и спестила това " съзнателно" страдание по пробиване , раздвижване на обеци .
плюс 4е "намесата ми в живота и "  в слу4ая е била за добро - така разсъждавам аз .

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
amka, разбрах те...Simple Smile
не се връзвай на всяка реплика, написана някога от някой тук.
Никой не те обвинява за това, че си пробила ушите на детето ти. И аз не мисля, че ще му навреди...

просто за мен, пробиването на ушите е решение, което човек трябва да вземе сам за собствените си уши.
аз имам дупки, но не нося обеци  
бих искала да ги нямам тези дупки....

# 30
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Reza
amka, разбрах те...Simple Smile
не се връзвай на всяка реплика, написана някога от някой тук.
Никой не те обвинява за това, че си пробила ушите на детето ти. И аз не мисля, че ще му навреди...

просто за мен, пробиването на ущите е решение, което човек трябва да вземе сам за собствените си уши.

именно  Laughing  Laughing  аиде сега да стиснем ръце  и да го оставим 4овека да си решава
аз просто оби4ам нещата да са така
аз съм за защото....
аз съм против защото....
обосновано

# 31
  • Мнения: 3 569
Много задълбахте Simple Smile хиихихихиих

# 32
  • Spain
  • Мнения: 3 750
щот пуска6 сеирджииски теми
сега пусни една за "гърнето" и " проходилка"
 само главните герои ще се сменят ама в общи линии и по люто  ще  е

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ааа..не сега, че скоро имаше такива и не се е насъбрала пара за изпускане...
след месец-два...моооже
уф...аз спирам да пиша, че много се отплеснахме нещо вече....

# 34
  • Мнения: 217
Цитат на: nad_tab
Цитат на: vanina82
Ниеще ги пробием на 25.03. тогава е Благовец и тогава било най-добре да се побият-незная защо ,но така ни казаха.

Лелее, наистина ли вярваш в подобни суеверия... щом сте решили да ги пробиете едва ли деня е от значение  Wink щерка ти е голям бонбон, тя ли си поиска да и пробиете ушичките?
По темата: не бих пробила ушите на Али, без нейно желание, а и ми се струва опасно, за малки шаващи бебоци... да не направят някоя беля...
Ами не, не вярвам в суеверия ,но е добре когато си имаме повод особено за таткото който трябва да ни заведе ,а иначе е доста ангажиран.И да-тя от около 6 месеца ми сваля всеки ден обиците и се опитва да ги сложи на нейните ушички и е много недоволна когато не успее.И твоята госпожица е много сладка.

# 35
  • София
  • Мнения: 10 309
Добре си го измислила, татковците са тежки гемии  Laughing Така и винаги ще помни кога са и сложили обичките! Щом детето иска е вече друго  Laughing

# 36
  • Мнения: 2 839
Тя моята дъщеря и сутиените ми си нанизва, явно иска, ама не смятам да и купувам засега  #Silly

# 37
  • Мнения: 883
Аз имам 6 дупки на ушите и нито една обица, стоят си едни такива грозни и ненужни, много ме е яд, че си ги пробих. По никакъв повод не бих и пробила ушите, даже ако тя поиска като поотрасне ще и кажа мнението си по въпроса. Не намирам дамите с пробити уши за по-красиви, изобщо не ми правят впечатление подобни неща (както и пръстени, гривни, колиета и др.). А най-се дразня, като видя бебе с пробити уши.

# 38
  • Мнения: 217
Цитат на: belalim
Аз имам 6 дупки на ушите и нито една обица, стоят си едни такива грозни и ненужни, много ме е яд, че си ги пробих. По никакъв повод не бих и пробила ушите, даже ако тя поиска като поотрасне ще и кажа мнението си по въпроса. Не намирам дамите с пробити уши за по-красиви, изобщо не ми правят впечатление подобни неща (както и пръстени, гривни, колиета и др.). А най-се дразня, като видя бебе с пробити уши.
Ей съгражданке недей така ,всеки има право на личен избор.Нека не се дразним от неща които на нас не ни харесват ,нека всеки реши сам за себеси. Grinning

# 39
  • Мнения: 2 655
Аз и съпругът ми сме твърдо "ЗА". Laughing
Ние също пробихме ушичките на АЛИ на 18.01 2005 година. Беше на 5 месеца и 3 седмици. Стана бързо и безболезнено. Плака, но цокна 3-4 пъти и забрави. Сега си имаме страхотна принцеса с обеци. Вече никой не ни пита момче ли е или момиче. Стоят и като на малък бонбон. Не ги пипа, защото нищо не разбира още. Очакваме с нетърпение да минат 6 седмици със специалните обеци и промивките на ушичките, за да и сложим диамантените обички, които и донесе Дядо Коледа. Laughing
Майка ми ни е пробила ушите със сестра ми късно / на мен на 3 годинки, на нея не помня/ около година е било нужно да зарастнат, защото постояно съм ги пипала и дърпала и тя също. Тя ни посъветва да ги пробием рано, докато е малка. Сестра ми също проби ушичките на ВИКТОРИЯ на 3 месеца.

Само за инфо: Тук пробиват след като бебето е навършило 2 месеца и са му поставени първите ваксини.

Дано съм била полезна. Thinking

# 40
Мойта щерка (каката) я лишиш от "личен избор" Wink . На 9 месеца й пробих ушите (защото тук по-рано не са съгласни). Мислех и на малкото да му ги дупна ама пък то неговите учички нещо формата ..... ooooh! , абе не виждам къде може Grinning .
Мони гледам сега се фръцка и се кефи, че има обеци (като Мама Laughing  Laughing )
Вече тате Wink , абе правете това което сърце ви казва

# 41
Аз пък и на каката и на бебата им пробих ушите когато бяха на по 9 месец. Аз обичам бижутата и обиците имам и на ушите и на носа и на веждата , че и на пъпа (последните три си ги направих когато станах дърта кобила на 31-32 г). Моите момичета също са си кипри и все се заглеждат по бижута та реших че няма нищо лошо да имат обици на ушите от малки пък като пораснат кой знае.... Ето миналото лято каката реши че иска да я заведа да си сложи по още едни обици на ушите. Така де аз съм ЗА и нашият татко също. Колкото до обиците при мъжете, историята е следната : обиците някога в древноста са били почти изцяло приоритет на мъжете узурпиран в по-късен момент от жените, та не намирам нищо лошо в това да си сложи обици един мъж ако му идва от вътре. Е аз небих завела синовете си да им сложат такива освен ако те не поискат. Все пак в днешно време за мъжете и момчетата поне в България нещата стоят по различен начин.

# 42
  • Мнения: 1 517
Не бих й пробила ушите от сега, само дето ще я боли, иначе за нея каква полза, така и няма да разбере, че е за хубаво и че с тях е по-красива. 4470
Да си ги пробива когато сама реши.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт