nisak hemoglobin

  • 6 522
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Pritesnenena sam, daite savet ili komentiraite podoben sluchai!napraviha mi izsledvania na kravta i hemoglobina mi se okaza bezsramno nisak,110, koeto e dosta pod granitzite na normalnoto/ot 120 nagore/.Sluchvalo li se e na niakoia ot vas i kakvo ste pravili?

# 1
  • Мнения: 2 232
На мен при първата бременност ми беше нисък горе-долу толкова.Пих Малтофер-фол, по лекарско предписание два пъти за деветте месеца.Нищо ли не ти преписаха, след като са видяли, че ти е нисък?

# 2
Nali se seshtash che sas zdravnata kasa vsichko e ot dnes za sled .....dena...taka che dnes ochakvam komptetentnoto mnenie...da vidim

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
На мен Малтофер не ми помогна и сега пия Тотема...Но в понеделник чак съм на изследване. Не се тревожи. Моя е 104, а и на почти всички по време на бременноста им пада...Това да е проблема Grinning

# 4
  • Мнения: 796
Цитат на: Yaga
Pritesnenena sam, daite savet ili komentiraite podoben sluchai!napraviha mi izsledvania na kravta i hemoglobina mi se okaza bezsramno nisak,110, koeto e dosta pod granitzite na normalnoto/ot 120 nagore/.Sluchvalo li se e na niakoia ot vas i kakvo ste pravili?

Преди три седмици и зследваха и мая хемоглобин, и той се оказа 110. Нищо специално не ми предписаха, лекарят ми каза, че по-нататък ще ми изпише желязо. Препоръчаха ми да пия на сок червено цвекло. Трябвало да се ядат червени меса също така.

# 5
  • Мнения: 317
По време на последните консултации ,моя беше 103 ...изписаха ми Феро-градумет....

# 6
Merci za savetite!No tai kato hodia i na drug doktor, toi me posavetva da mi se paraviat doplanitelni izsledvania ot spezialist hematolog i zatova se biah shashnala....

# 7
  • Мнения: 2 567
И аз имах нисък хемоглобин. Помогнаха ми единствено системи със желязо.
Наблягай на месце(особено дроб), ряпа, моркови, зелени зеленчуци и плодове (напр.киви) Wink

# 8
  • Мнения: 136
През бремеността ми и аз бях с нисък хемоглобин. Трябваше да ям дроб месо и червени плодове и зеленчуци. Пиех препарати съдържащи желязо.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 017
Здравей Yaga,
Не се притеснявай за хемоглобина. Нормално е да пада докато си бременна. Дори бих казала че си в нормата  - ако ти е 110 (според някои автори това е нормална стойност) и изобщо не е безсрамно нисък Grinning
В първите месеци при мен стойностите бяха дори под 100!Миналия месец бях с 89 Sick ! И пия железни препарати.
Всъщност бебето си дърпа колкото си иска желязо и всичко е за твоя сметка.
Пий сок от червено цвекло, както са те посъветвали вече. Темата за хемоглобина и желязодефицитната анемия е дискутирана и друг път и можеш да се поразровиш назад в темите. Тогава съвсем ще се успокоиш  Flutter

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
През бременността хемоглобинът ми стигна до 96. Започнах по-честичко да хапвам месце, а и ми изписаха Тотема (която аз почти не пиех), защото ми се гадеше от нея. Така че го докарах до към 110.

# 11
  • Мнения: 195
Здравей мила! Не се тревожи - хемоглобинът ти е направо супер. Счита се за проблем ако падне под 100 и едва тогава се изписват хапчета, но аз имах богат опит с опитите на доктора да ми вдигне хемоглобина и не съм много сигурна дали трябва да пиеш хапчета. По принцип винаги при нисък хемоглобин изписват желязо, карат те да  ядеш месо, дроб, червено цвекло, но не винаги липсата на желязо е причина за ниския хемоглобин. Има анемия, която е причинена от липса на фолиева киселина и витамин Ц. Моят хемоглобин в трети месец беше 94 и ми изписаха желязо. Започнах да ям месо, дроб, цвекло, но цялото усилие беше без резултат - просто не ми липсваше желязо. Съветвам те да искаш подробни изследвания и ако желязото е в нормите да не го вземаш излишно и да не прекаляваш с тези храни.
Но пак ти казвам - хемоглобинът ти в момента е повече от нормален. Нямаш повод за тревоги, а лекарите няма да го оставят да падне под критично ниво. В краен случай - ако падне под 80 ще ти сипят малко чужда кръв и пак ще се оправи, но ти дотам няма да стигнеш. Само настоявай за изследвания за ниско желязо ако решат, че трябва да пиеш хапчета с желязо, за да не се окажат излишни след време.
Спокойно! Всичко ще е наред, а и то си е наред в момента! thumbsup

# 12
Цитат на: Yaga
No tai kato hodia i na drug doktor, toi me posavetva da mi se paraviat doplanitelni izsledvania ot spezialist hematolog

Че и аз бях с нисък хемоглобин, и е всеизвестно, че голяма част от бременните също са с нисък хемоглобин, но не мога да разбера защо наблюдаващите лекари продължават да шашкат бъдещите майчета с приказките си за техните измислени анемии Imp  Много време пих Малтофер Фол, накрая ме изпратиха при хематолог и какво ми обясни той: че обема на кръвта в организма на бременната жена нараства с до 50%, докато броя на червените кръвни телца остава същия, т.е. нарастването е за сметка на кръвната плазма, така че просто намалява концентрацията на червените кръвни телца в кръвта-това е нисък хемоглобин, и е съвсем нормално да е така. (Аз се чудя другите лекари не го ли знаят това???) Затова не се притеснявай излишно, хапвай си от всичко (повече плодове и зеленчуци), а да приемаш допълнително желязо няма да ти навреди и ще си по-спокойна. Лека бременност и по-малко притеснения за здраво бебче! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 550
Моят също беше нисък и ми изписаха Малтофер Фол. Обикновено се понижава при бременност. на теб нищо ли не ти предписаха? Наблегни на червеното цвекло, черен дроб, жълтъци, сусам.

# 14
  • Мнения: 18 542
Ниският ХБ е опасен особено в края на бременността, защото по време на раждане има физиологична кръвозагуба, но ако се получи голям кръвоизлив, който не се овладее бързо, изхода може да е фатален.
Аз влязох да раждам с ХБ 117. По време на раждането получих разкъсване на шийката на матката и голама кръвозагуба. След кръвопреливане ХБ се беше вдигнал на целите 79 пункта. Правете си сметка колко кръв съм изгубила и каъв ми е бил ХБ веднага след раждането и преди кръво преливането, така че не пренебрегвайте ниският ХБ в края на бременността!!!

# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз бях на Малтофер, а сега съм на Сорбифер Дурулес - веднъж дневно, от 24 г.с. - 2 пъти дневно!

# 16
  • Мнения: 663
аз по принцип съм си с нисък и ми бяха предписали maltofer-fol, при следващите изследвания ми беше 69, което разбирам че е много ниско и сега пия тотема(много отвратително)дано да помогне , че много се уплаших Praynig

# 17
  • Мнения: 684
Цитат на: Yaga
Merci za savetite!No tai kato hodia i na drug doktor, toi me posavetva da mi se paraviat doplanitelni izsledvania ot spezialist hematolog i zatova se biah shashnala....


Абе тези лекари са луди!!Първо 110 не е чак толкова нисък хемоглобин,а и коя бременна жена не е така???Е аз не съм била така но ядях много червено цвекло на салата със зеле например и оцет и олио.Сока е малко гаден от цвекло з-то мирише на пръс.Просто хапвайте повечко месо и наистина цвекло!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 019
На мен също ми падна хемоглобина от 134 на 120 и лекарката ми каза, че не е желателно да пада повече и като начало ми даде някакъв природен продукт - бича кръв във формата на шоколадче. Много гадно, не можах да го ям и две седмици пих хапчета. Сега ми е 128.

# 19
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
По време на първата бременност съм пила само Матерна, но след секциото хемоглобина ми падна на 90, а на другия ден още и ми преливаха кръв в болницата. Затова по време на втората бременност пиех Матерна и фолиева киселина с желязо и пак хемоглобина ми беше 110. Като видях колко ми е на последното изледване запо4нах  да се старая да  ям храни богати на желязо - орехи, дроб,  телешко месо, риба, 4ервено цвекло и  др. и да пия сок от нар. Ти също се старай да ядеш такива храни. На вси4ки бременни хемоглобина е по-нисък, затова не се притеснявай.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Моят хемоглобин беше станал 91 и на мен ми изписаха Тотема, а после и Малтофер фол. До раждането го вдигнах на 117. Така че споко. Хапвай каквото са ти казали и другите момичета, ако не са ти изписали нищо питай дали няма да ти изпишат и ще видиш, че ще се оправиш.

# 21
  • Мнения: 2 051
Момичета, не яжте дроб! Това са доста остарели схващания! Те са от времето когато хората не са могли да си позволяват често месо на трапезата, а пък и домашните животни не са хранени по сегашния начин.
Първо - вярно е, че дробът е богат на желязосъдържащи съединения, но те не са от този вид, който се усвоява лесно от организма. Второ и по-важно - черният дроб е пречиствателната станция на организма и натрупва всички нечистотии и отрови (химии, хормони, и какво ли не) погълнати от животното и много неподходящи за бременни.
Яжте качествено месо - пържоли, филе, бут.  Ако ви е неприятно месото, наблегнете на сок от червено цвекло.
Иначе по темата - аз пиех Малтофер, защото безумно повръщах Тотемата.

# 22
  • Мнения: 2 051
Пусни една търсачка, има много писано по темата за вдигане на хемоглобина в стари теми.
А 110 не е никак ниско ниво при бременност.

# 23
  • Мнения: 1 022
Цитат на: Yaga
Pritesnenena sam, daite savet ili komentiraite podoben sluchai!napraviha mi izsledvania na kravta i hemoglobina mi se okaza bezsramno nisak,110, koeto e dosta pod granitzite na normalnoto/ot 120 nagore/.Sluchvalo li se e na niakoia ot vas i kakvo ste pravili?


и моя е толкова, даже 109, опасно е ако падне под 110 и стигне до 70-80, аз и с първата бременност бях така, пиех тотема и не се оправи и сега ми изписаха тотема но ми се гади от нея, та незнам....при мен беше 127, падна като започнах да повръщам, но сега се надявам да се вдигне защото започвам да ям и месо...важно е да ядеш всеки ден по малко месо, но червено (свинско, телешко)....това е

# 24
  • Мнения: 1 599
E haide sega nad 120 ... moqt hemoglobin kato beshe ne poveche ot 110 - rekordnite mi granici s hapcheta i vsekidnevno qdene samo na meso...a sinat mi se rodi s visok hemoglobin... Po princip ne trqbva da pada pod 100 ... inache ne e opasno...
Na men mi izpisaha maltofer, koito vaobshte ne mi pomogna posle pih  sorbifer ..i s nego si vdigah hemoglobina... sashto taka drob e mnogo hubavo da qdesh i vsqka sutrin e hubavo da qdesh po 1 supena lajica ot tazi smes : med, orehi (nastargani) i malko limon!!! Uspeh

# 25
  • Мнения: 212
Molia Vi kajete kakvo po tochno e strashnoto,ako maikata e s nisuk hemoglobin.Moiat e 89 i mi predpisaha Maltofer Fol ,no oshte ne sum go pochnala.Ima li niakakvi riskove za bebeto?

# 26
  • Мнения: 195
Цитат на: lenni.rafailova
Molia Vi kajete kakvo po tochno e strashnoto,ako maikata e s nisuk hemoglobin.Moiat e 89 i mi predpisaha Maltofer Fol ,no oshte ne sum go pochnala.Ima li niakakvi riskove za bebeto?

Има две основни опасности:
1. Плодът да страда, защото се храни чрез кръвта на майката и да се повиши рискът от спонтанен аборт;
2. При самото раждане винаги се губи кръв и това намаля още пояече хемоглобина.
Но аз пак ви казвам, че има много видове анемия и това, че основната е в резултат от липса на желязо в организма на майката не означава, че е така в 100% от случаите. Най-доброто в случая е да се направят подробни изследвания и да се поиска мнението на специалист. Защото не са редки и случаите на наследствена анемия, при която трябват понякога специални мерки. Има анемия, при която хемоглобинът се вдига само с витамини, а друга, при която не помага друго освен кръвопреливане. Винаги има решение, но трябва да се намери от специалист.

# 27
  • Мнения: 437
леле, вие направо ме уплашихте... на мен ми установиха, че хемоглобина е 98 и започнах веднага да пия Тотема. Слава богу, нито ми е неприятно на вкус, нито има някакви неприятни ефекти.  Надявам се да се оправи..
Чак пък че повишава риска от спонтанен аборт, никъде не бях чула! Лекарката ми каза, че опасността е единствено за мен, защото бебето си взима каквото му трябва от моя организъм и няма опастност за мего! Има опастност само, ако не се третира понижения хемоглобин. Моля ви, не се психирайте толкова!

# 28
  • Мнения: 92
На мен също ми беше така нисък ХБ и ми изписаха да пия Тотема - купи си и пии - няма да се случи нищо лошо. След време си направи пак изследвания и ще видиш, че ХБ ще се е вдигнал. Stuck Out Tongue Трябва да изпиеш поне 5 ампули. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 122
Аз след раждането имах много нисък хемаглобин и три месеца след това 74 беше.Знам, че сока от кайсия и от арония е много полезен, черния дроб, яйца,коприва.Но мисля, че трябва да си направиш пълни изследвания.Зная, че понякога може и да е наследствено.Имам приятелка, с генно наследена желязна недостатъчност и това е за цял живот.Просто прави профилактични изследвания и курсове на лечение.1 година се лекува, но сега е доста добре.Друго, ако не си обърнеш внимание на време може да стане хронично.

# 30
  • Мнения: 122
И не пий разни хапчета без да ти е установена причината за това.

Общи условия

Активация на акаунт