За постоянството в спортуването

  • 2 963
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
За съжаление вече не.
Бивш състезател съм по плуване, 8 години таекуон-до и сега... нищо  Tired
Много несеризоно от моя страна, но както е казала Лавендър, нещо ми куца мотивацията напоследък  Confused

# 16
  • Мнения: 92
Аз редовно спортувам тенис и вече съм станала много добра. bowuu Така поддържам фигурата си сега.Когато бях малка(15год.) тренирах балет. newsm18

# 17
  • София
  • Мнения: 660
Напоследък спортувам с WII- новата игра на Нинтендо. И да ви кажа честно има ефект.  Grinning

www.wii.com

# 18
  • Мнения: 208
И аз съм от несериозните....преди месец спортувах всеки ден по 1-2 4аса, но след това се контузих много лошо и сега ме е страх да запо4на отново. За мотивация, най-много ми помага списанието "SELF" и модни списания. Като се нагледам на хубави тела, взимам ку4ето и ходим да бягаме....след това на другият ден тръгвам на пилатис, йога и така се запо4ва....Доказано е, 4е ако спортуваш постоянно в продължение на 6 месеца, отказването е много трудно ...за съжаление 6 месеца постоянство ми се струва много нереално.

# 19
  • Мнения: 79
Всичко това ми е много познато и на мен! Ходила съм на фитнес , каланетика, тае бо , касети на Синди в къщи и какво ли още не , НО  всичко започвам силно ентусиазирана и след най-много месец желанието ми затихва, а и откакто се роди малката нямам възможност да ходя никъде освен на разходка с количката. Но съм решила да започна да се храня рационално ,да  си взема кростренажор и всяка сутрин преди да се е събудила малката да тренирам, силно съм мотивирана и смятам да се заема този път сериозно със задачата да поддържам тялото си!Най- големия ми стимул ще бъдат положителните резултати ,които съм сигурна, че ще постигна със своето постоянство.
 Като се погледнеш в огледалото си задай въпроса "харесваш ли това което виждаш?" ако отговорът е "не" тогава се вземи в ръце не заради някого , а заради себе си и заради момента ,в който като се погледнеш отново  ще си кажеш " коя е тази мацка". Ще имаш самочувсвие на красива и желана жена, което вярвам е от изключително значение за всяка една от нас!

# 20
  • Мнения: 3 339
За мотивация, най-много ми помага списанието "SELF"

Ей това списание ми се иска да започне да излиза на български език - разглеждала съм сайта му и поне на пръв поглед списанието изглежда добро. Най-малкото за мотивиране Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 1 480
По отношение на спорта съм много упорита, със склонност към вманиачаване, което не смятам, че е лошо. Преди да забременея, вторият ми дом беше фитнес-залата. Резултатите мотивират най-много  Wink Независимо от това колко съм изморена от работа, тренировката само може да спомогне за освежаване и тонизиране- физическо и умствено. Другото са оправдания за мързела  Tired
Надявам се да успея да се организирам и да тренирам отново, след като родя  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 371
Напоследък спортувам с WII- новата игра на Нинтендо. И да ви кажа честно има ефект.  Grinning

www.wii.com
Помислих те за Лиска с този аватар Crazy
Какъв е ефекта, заякна ли, отслабна ли  Crazy

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като стана дума за Нинтендо, има вече силулатори спортни, много яки, за PlayStation. Слага се една камерка на телевизора и ти всъщност "участваш" в играта, тоест - движиш се. Има бойни изкуства и какви ли не дивотии, страшно е забавно.
За мотивацията.
Когато родих, чак тогава се хвърлих по-сериозно да спортувам. Бях на 30 години.
Крайна мярка. Толкова бях изморена, толкова не ми се правеше нищо, че ми се ревеше. Ама пусти инат. Започнах да тичам. Каталясвах на четвъртата минута... Обаче ден след ден (ранна утрин, защото работя, пък и детето няма кой да го гледа и използвам времето, в което мъжа ми си е още у дома).
Сега мога да тичам като кон - ако трябва и часове. Започна да ми харесва, да ме зарежда, имаше видими за фигурата резултати. Например - дупе "преди" 92 см. - "след" - 87 см. Как ви се струва, а?  Wink
Сега съм бременна в шести месец. Тичането страшно ми липсва. А преди няколко години това беше най-омразното ми занимание.  Confused
Откакто съм бременна, всеки ден тренирам на крос тренажора по около 40 минути. Чувствам се страхотно, във форма, нищичко не ме боли - нито кръст, гръб, крака, коремът ми (голям, според лекарите) не го и усещам.
Да, вярно е, че е трудно да се накараш да спортуваш, но пък наградата е голяма.   bouquet

# 24
аз заради това, защото знам, че може да съм несериозна си тренирам вкъщи
като нямам какво да правя или след някоя обилна вечеря не мога да си седна на дупето просто така и 1 час или играя тае-бо или ориенталски танци
май то мен това ме амбицира да тренирам, когато преям, но напоследък не е така, идва ми и музата от време на време
но ми е много по-удобно да тренирам пред компа, вместо да се ангажирам да ходя някъде, а и те са толкова много различни тренировки и не могат да ми писнат, омръзнат ми belly dances, почвам тези на кармен електра или тае-бо
и такам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 11 534
И аз съм от тези,които си търсят и намират причини за да не започнат да спортуват.Срамота е че съм тренирала 8 години сп.гимнастика,а сега съм се отпуснала като торба. Tired Тази тема обаче ме кара да се замисля сериозно.

# 26
  • Мнения: 3 339
Наистина проблемът е просто да започнеш. След това става все по-лесно и по-лесно...
Говоря от собствен опит, защото съм го правила предишните години и ми се иска да вярвам, че отново ще успея. А и предвид това, че не планувам трета бременност, може би вече няма да си позволявам такива "почивки"/но пък Василиса доказва, че и една бременност не винаги може да послужи като оправдание за мързела/.
Василиске прекрасна, имам въпрос - как чувстваш разликата между велоергометъра и кростренажора. Аз твърдо съм си наумила да си купя, но все пак ще ми е интересно да чуя и теб. За бягане не ми говори... не ми се бяга - пък и май ми е противопоказно заради разни там дребни проблеми с гръбначния стълб.

Оказва се, че време за спортуване винаги може да се намери. Досега се оправдавах, че през седмицата нямам време и няма смисъл само в събота и неделя да спортувам. Все пак вчера навъртях 5 км. на колелото, днес пък Вики се събуди половин час по-рано от обикновено и отново се отвори пролука за велоергометъра. Така че очевидно липсата на време е само оправдание.

А пък усещането, след като се поизпотиш поне малко, е велико. Зареждаш се с енергия за целия ден. Чувстваш се тонизиран, във форма. Така че, който отлага, да спре. Заслужава си.

# 27
  • Мнения: 3 622
Последните години усещам, че все повече ме мързи да спортувам каквото и да било. Преди две години си купих колело и събота или неделя сутрин ходя да карам в Морската градина за час-два. Миналата зима ходих два пъти седмично на шейпинг, а тази се записах на пилатес. Хич не ми се ходи, но зимата и без това водим по застоял живот и усещам покачване на килограмите.

# 28
  • Мнения: 5 362
Докато тренирах бях много постоянна.Казах,че ще ходя на фитнес и ходих-4 мес.,всяка вечер,без пропуск.
Сега просто нямам време за тези занимания Wink

# 29
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Постоянството определено дава резултати.

При мен, както при Василиса, мотивацията дойде основно след раждането. Просто нямаше сила, която да ме спре да ходя на пилатес и тае бо в началото, сега- на фитнес- 3 пъти седмично с инструктор.
Лятото, когато нямаше кой да ми помага за детето през деня ставах в 6.00, отивах във фитнеса, който отваря в 6.30 и си правех тренировката до 8, т.е. - прибирах се преди мъжа ми да тръгне за работа. Резултатите не закъсняха.


Общи условия

Активация на акаунт