"За и против натуралните сокове"

  • 671
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Мамчета, вчера си подобрих малко мнението за натуралните сокове след като прочетох една статия.
Ето ви малко откъси, приятно четене:

През последните години стана мода да се консумира по-бедна на въглехидрати храна. И естествено една от жертвите на тази не особено разумна стратегия станаха натуралние плодови сокове. Заради голямото количество въглехидрати под формата на несъставни захари......Дори и да не съдържат хим. консерванти, процесът на пастьоризация се отразява недобре върху няки ценни хранителни съставки и променя усвоимостта на витамините, разрушава някои по-уязвими на топлина (по-специално антиоксидантите С, А, Е), както и някои важно ензими........Но натуралните сокове все пак запазват голяма част от от богатия си състав, стига да знаем как да ги приготвим и съхраним:
- пийте само 100% натурален сок; всичко друго е смес от вода, натурален екстракт, химикали, ароматизатори и какво ли още не, плюс немалка доза захар;
- предпочитайте замразени нат. сокове; замразяването е най-природосъобразният метод за съхраняване на хранителни продукти;.....
- ако искате сокът ви да е идеален  трябва да го приготвите собственоръчно - и то с блендер, а не със сокоизтисквачка; блендерът смила целия плод, запазва неговото богато целулозно съдържание; получава  се нещо като нектар, но той е за предпочитане пред филтрираните сокове...

Рецепта:
1 ябълка - обелена и без семки;
1-2 парчета пресен корен от джинджифил;
шепа грозде без семки;
половин лимон;
половин зелен лимон;
Всичко се смила с блендера и се разрежда с минерална вода в съотношение 1:1.

Сокове, които съдържат най-много и най-разнообразни хранителни съставки:
поркокалов сок
сок от грейпфрут
лиминов сок
сок от сини сливи
сок от ананас
сок от червени боровинки
сок от грозде
ябълков сок

сп. "Алтърнатив медсин"

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много книги излязаха, много статии,ужас.На нас само от блендери са ни давали соковете................направо се чудат как да объркат повече психиката на хората!!!!
Аз съм за прясно изцедените сокове,независимо от сокоизтисвачка,ренде или т.н.,но не и за купешките.

# 2
  • Мнения: 3 927
айде да уточня тогава: написах го за майчетата, с които преди време установихме, че не даваме сокове на децата си от 2-месечна възраст!

принципно съм за живите плодове, да се гризкат цели.....

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Taneto
айде да уточня тогава: написах го за майчетата, с които преди време установихме, че не даваме сокове на децата си от 2-месечна възраст!

принципно съм за живите плодове, да се гризкат цели.....

 Simple Smile Чакай де,аз не казвам че нещо лошо си написала и аз чета такива неща постоянно!Просто се"възхищавах" на постоянните нововъведения!!!!Сок и аз не давах от 2-ия месец Wink

# 4
  • Мнения: 4 414
Цитат на: biliana333
Аз съм за прясно изцедените сокове,независимо от сокоизтисвачка,ренде или т.н.,но не и за купешките.


и аз така:) независимо дали става дума за дете или за възрастен човек...а за даването на сокове на деца под 6 месеца - твърдо против!

# 5
  • Мнения: 2 596
Цитат на: agneshka
Цитат на: biliana333
Аз съм за прясно изцедените сокове,независимо от сокоизтисвачка,ренде или т.н.,но не и за купешките.


и аз така:) независимо дали става дума за дете или за възрастен човек...а за даването на сокове на деца под 6 месеца - твърдо против!


Подкрепям напълно.

Общи условия

Активация на акаунт