От кога имате режим на спане?!

  • 3 308
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Mags
Цитат на: Vache
Цитат на: Mags
мда явно докато кърмя и имаме колики - няма да ми се получи режима  Rolling Eyes

Моята беше с ужасни колики до края на 3 месец. ВИНАГИ е била на стриктен режим! От самото начало не съм давала мляко в 4:00 сутринта, т.е. пропускала съм едно хранене. Според мен режима и коликите нямат нищо общо... Хранех на 3 часа и после сън... така до края на 1 месец, после почва да будува повече м/у храненията. В интерес на истината не ми е създавала проблем с режима. Вярно, че зависи от детето, но зависи много и от майката!


е как да нямат нищо общо коликите?! то като почне да се превива и да пищи като заклано - за какъв сън въобще говорим?? единствения начин да заспи с колики е просто да се скапе от рев и изтощение.. и дори тогава не съм сигурна че ще успее Rolling Eyes ... незнам.. ако има начин - споделете..


Е, то да не реве след всяко хранене.... Коликите обикновено са повторяеми в денонощието. Това не бърка режима на хранене и сън! Моята дъщеря имаше колики обикновено вечер към 20:00 и понякога към 00:00. Това обаче не ми е бъркало режима на хранене. Винаги съм хранила на 3 часа +/- 15 мин. Разбира се, че като има колики не спи, но това не значи, че в другото време няма режим. Това е изключение, или по-скоро и това е режим, щото коликите бяха всяка вечер по едно и също време  #Crazy  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Искам накрая да кажа, че децата имат различни по сила колики. Моето дете беше наистина с много силни, защото имаше непоносимост към лактазата и първия месец беше с диария и ужасни колики, който го е имал като възрастен ще разбере за какво става въпрос. Дори когато мина от кърма на соево мляко доста дълго време й трябваше да се успокои стомахчето и така откарахме до началото на 4 месец

# 61
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Vache
Е, то да не реве след всяко хранене.... Коликите обикновено са повторяеми в денонощието. Това не бърка режима на хранене и сън!


не съм съгласна .. при нас са почти след всяко ядене.. случвало се е да я сложа да спи и след половин час да се събуди с писъци  Rolling Eyes просто напоследък през деня са по-леки и това ме кара да се замисля, че вече мога да и направя някакъв режим, но сме имали и дни в които е било от сутрин до вечер писъци до небето.. същото е и вечер - понякога минават за няма и половин час, друг път - започва да се гърчи още докато я храня и откарва в рев часове наред..

# 62
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Mags
Цитат на: Vache
Е, то да не реве след всяко хранене.... Коликите обикновено са повторяеми в денонощието. Това не бърка режима на хранене и сън!


не съм съгласна .. при нас са почти след всяко ядене.. случвало се е да я сложа да спи и след половин час да се събуди с писъци  Rolling Eyes просто напоследък през деня са по-леки и това ме кара да се замисля, че вече мога да и направя някакъв режим, но сме имали и дни в които е било от сутрин до вечер писъци до небето.. същото е и вечер - понякога минават за няма и половин час, друг път - започва да се гърчи още докато я храня и откарва в рев часове наред..


Ами виж, така е наистина... обаче със сигурност ако я храниш на точно определено време си има режим детето. Освен това на 2 месеца вече не спи толкова много както като е новородено. Нормално е да има периоди на будуване. Просто облекчавай коликите, обаче ще ти кажа една истина, в която се убедих и аз. Коликите минават от последното нещо, което дадеш! Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green Така пише в "Книга за майката" и е истина. Каквото и да ти преложат приятелки, мами, баби, лели коликите ще спрат самички, когато стомахчето на детето стане по-стабилно!

Гушкай я с лице към теб, за да се затопля коремчето, давай капки и чакай да минат когато им дойде времето!

# 63
Аз хранех Алекс на около 3часа(+ - 1/2) и мислех като стане на месец да и направя някакъв режим за да махна нощните хранения.Но като ходихме на консултация педиатърката ни каза да я храня и втория месец ,защото е наддала 800гр и половин сантиметър,което е нормално,но не било още време за махане на нощното.След втория месец каза ,че ще си правим режима.
Но моята бебка от два дни яде към 21.30ч и след това към 5.30ч  #Milti 8ч. сън са постижение голямо.Само се надявам да не е било случайност Praynig Днес е третия ден и чакам с нетърпение да видя дали ще се събуди през ноща.

# 64
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Mags
Цитат на: Vache
Е, то да не реве след всяко хранене.... Коликите обикновено са повторяеми в денонощието. Това не бърка режима на хранене и сън!


не съм съгласна .. при нас са почти след всяко ядене.. случвало се е да я сложа да спи и след половин час да се събуди с писъци  Rolling Eyes просто напоследък през деня са по-леки и това ме кара да се замисля, че вече мога да и направя някакъв режим, но сме имали и дни в които е било от сутрин до вечер писъци до небето.. същото е и вечер - понякога минават за няма и половин час, друг път - започва да се гърчи още докато я храня и откарва в рев часове наред..


Знаеш ли така както го описваш, според мен не става въпрос за колики, а за така наречения рефлекс на Моро, бебето трепва рязко в съня си и се буди с писък. Обикновено до 5, 6 месец отминава, с времето нервната система на бебето се доразвива. Моите и двамата са правели така. Гушвах ги, спокойно им говорех и нещата се оправяха. Попитай и педиатъра ви.
Успех

# 65
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Just a Girl
Цитат на: T o n i
Магс, аз на два месеца и една седмица и го направих така - 6, 10, 14, 18, 21.30-22
храни се през четири часа през деня и спи по 8 през нощта.
след още една-две седмици ще и увелича нощното спане

Това означава ли, че огладнява на 4-ри часа или просто не го храниш, когато е гладно мъничето?

Ами тя само един ден се излъга да се храни самичка през четири часа Simple Smile през останалото време си седеше спокойна и на мен ми стана ясно, че можело то и така Simple Smile и започнах да си я храня през 4 часа, но не е плакала от глад досега. Е, понякога се случва да яде 10 минути по-рано, защото е огладняла по-бързо или 10минути по-късно, защото се е успала, но не повече Simple Smile това стана на края на втория месец. Но тя е на адаптирано мляко от малко след това и това мисля има значение.

# 66
  • Мнения: 3 663
Магс, мила, само искам да ти кажа (понеже като говориш за коликите все едно чета за нашите), че не всеки път когато бебчето плаче е защото е гладно.. предполагам, че като кърмиш се съмняваш, че не е изсмукало достатъчно, но най-вероятно не е така, а просто си плачка детето от коликите и ти като го храниш пак (пък то явно си е ящно детето Simple Smile) и се засилват. Щом изкарва по 6 часа без храна, значи може и малко повечко Simple Smile
ако искаш опитай лека полека - не да го мъчиш от раз още 2 часа, ами да кажем няколко дни увеличи интервала на 6 часа и половина, после на 7 и после на 8 и така. ще свикне, тоест организмът му ще свикне и готово Simple Smile Аз лично го увеличих от раз, но съм доста ината и опърничава и излязох на глава с едно скорпионче Simple Smile
А и имам големи подозрения, че и коликите ще понамалят като има поне един по-голям интервал Simple Smile

# 67
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
МММ дааа. Режима е хубаво нещо. Но не винаги зависи от нас. Синът ми е на три години и още понякога се буди нощем. Първо имаше колики...до петия месец. Междувременно тръгнаха и зъби от третия месец ...алергия ,която се изразяваше във възпаление на червата- от шестия месец. На всичко отгоре заради лечебното мляко доста често му се преакваше нощем а той не искаше да ака в памперса, всъщност нощем не искаше и да пишка в памперса и така от 7 месеца до година и половина всяка божа вечер в три часа той ставаше да пишка. Ама и режим а? За храненето имаше режим заради коликите и алергията е добре децата да имат режим. Но за спането при всичките му мъки през това време да го уча да спи под час???Абсурд. Дой е доста будно и впечатлително дете и преживява всичко което види. На девет месеца сам си направи режим на спането. Ставаше сутрин в шест часа и на обед заспиваше в 12 часа, но пък спеше по 2,3,4 часа което мен ме устройваше прекрасно. ПРез всичкото това време минахме през приспиване на ръце, пеене на песнички, разказване на приказки, гушкане...и досега все така. Малката си дойдохме от родилния дом и спеше от 8 вечерта до 8 сутринта. Дете мечта. Спеше порядъчно и през деня. Но сега и растат зъби и се буди нощем и това което като малко бебче не е правила - иска да яде през нощта. както вече споменах преди заспива понякога на звука от прахосмукачката:)

# 68
  • Мнения: 1 704
Цитат на: T o n i
Магс, мила, само искам да ти кажа (понеже като говориш за коликите все едно чета за нашите), че не всеки път когато бебчето плаче е защото е гладно.. предполагам, че като кърмиш се съмняваш, че не е изсмукало достатъчно, но най-вероятно не е така, а просто си плачка детето от коликите и ти като го храниш пак (пък то явно си е ящно детето Simple Smile) и се засилват. Щом изкарва по 6 часа без храна, значи може и малко повечко Simple Smile


да зная че бебчетата ги боли коремчето по един и същ начин от глад или от колики и се старая да игнорирам съмненията дали се е нахранила достатъчно (особено след като се оказа че 2-рия месец е наддала 1350 кг. Grinning - почти двойно на това което наддаде през 1-вия ) но след 2 часа рев от колики без да е спала - съм почти сигурна че освен коликите вече е и гладна Wink това е кърма все пак - доколкото знам доста бързо се усвоява.. освен това писъците на порции преминават в един постоянен вой, който просто няма как да спра нито с друсане, нито със сушоар, нито с нищо  Imp и давам - кво да правя  Confused

Цитат на: T o n i
ако искаш опитай лека полека - не да го мъчиш от раз още 2 часа, ами да кажем няколко дни увеличи интервала на 6 часа и половина, после на 7 и после на 8 и така. ще свикне, тоест организмът му ще свикне и готово Simple Smile А и имам големи подозрения, че и коликите ще понамалят като има поне един по-голям интервал Simple Smile


и аз имам същите подозрения  Wink затова мисля да опитам точно както казваш.. освен това установих че бебка се буди нощем по скоро по навик, а не защото е гладна.. като я погаля по главичката и и шътна тихичко - продължава да си спи още поне 2 часа преди да се разкисели.. тая нощ промрънка в 3, а изкара до 5,30 - просто ми се доспа, а и щях да се пръсна по шевовете вече  Wink

# 69
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Mags
да зная че бебчетата ги боли коремчето по един и същ начин от глад или от колики и се старая да игнорирам съмненията дали се е нахранила достатъчно (особено след като се оказа че 2-рия месец е наддала 1350 кг. Grinning - почти двойно на това което наддаде през 1-вия ) но след 2 часа рев от колики без да е спала - съм почти сигурна че освен коликите вече е и гладна Wink това е кърма все пак - доколкото знам доста бързо се усвоява.. освен това писъците на порции преминават в един постоянен вой, който просто няма как да спра нито с друсане, нито със сушоар, нито с нищо  Imp и давам - кво да правя  Confused

Е, да, след 2 часа плач вече е и от глад Simple Smile кърмата се смила за 40мин точно и после няма и помен от нея в стомаха Simple Smile лошото е, че те се будят от колики, а като се събудят осъзнават, че са и гладни и става точно един омагьосан кръг ..
Но мисля, че лека полека ще успеееш Simple SmileSimple Smile
Стискам палци да ви минават тези колики Simple Smile
Нашите все още ги има от време на време, но точно от първия ден на третия месец рязко намаляха Simple Smile

# 70
  • Мнения: 781
Цитат на: Sunny bunny
Абе, различни деца - различни ситуации!

И аз по принцип съм привърженик на режима, но в началото бяхме на кърмене на поискване и хич не се получаваше. Бебка ядеше, когато си поиска и спеше, когато и където си поиска.  Като започнах смесеното хранене - към средата на третия месец - нещата се промениха. Въведох постоянни часове за хранене / е с разлика от 1/2 - 1 час за сутрешното хранене/. Така се регулира и съня. Щом минат около 2 - 2,5 часа от поредното ставане от сън, знам че мрънка, защото й се спи. И за да свиква с таз дейност / съня разбирай/ започнах да я слагам да си спи в креватчето си. До тогава спеше я в кошницата, я на дивана или в ръцете на мама  Wink !

Та така...


Ето това е - очаквах да го прочета и се успокоих Simple Smile и ние се кърмим на поискване, и нас ни мъчат отвратителни колики Imp  все си мисля, че като минем на дохранване и коликите са спомен ще въведа някакъв режим-привърженик съм на режимите, но не на всякаква цена, та ще поизчакаме малко Neutral Face

# 71
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: ralitza03
Ето това е - очаквах да го прочета и се успокоих Simple Smile и ние се кърмим на поискване, и нас ни мъчат отвратителни колики Imp  все си мисля, че като минем на дохранване и коликите са спомен ще въведа някакъв режим-привърженик съм на режимите, но не на всякаква цена, та ще поизчакаме малко Neutral Face

За деца с колики е добре да имат режим на хранене. Не е необходимо да е на 3 часа - може да е на 2,5 , но да е ритмично храненето.

Общи условия

Активация на акаунт