цикъл и кърмене...

  • 1 301
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Имам един въпрос ,незнам дали няма да ми се смеете,но наистина ме интересува как е при вас?
Кога ви дойде цикъла след раждането?
Пускам темата тук,защото съм от майките,които са на излклю4ително кърмене.
Аз още нямам цикъл,предполагам,4е е нормално,но имам приятелка ,която  все още кърми детето си/те са на 6 месеца/но цикълът и е дошъл,когато бебо е бил на 4 месеца.
Имали зна4ение,дали детето е изцяло на кърма или ве4е е захранено????
Моля,споделете!

# 1
  • Мнения: 1 586
В общия случай появяването на цикъл е свързано с паузите между кърменията. Смята се, че при наличие на паузи над 4-6 часа организмът получава сигнал за стартиране на овулациите.Това е в общия случай, но си има и изключения. Аз попадам в общия случай - кърмя на поискване вече 13 месеца и половина и цикъл нямам. Но и 6-часови паузи нямаме между кърменията или поне са рядкост.

# 2
  • Мнения: 7 106
И моето дете е захранено от четири месеца вече, но аз все още нямам цикъл.Кърмя на поискване.Преди няколко седмици бях на контролен гинекологичен преглед и според лекаря всичко си е на ред и е нормално.Така че и аз считам че при всеки е индивидуално.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 291
За първи път ми дойде миналата седмица. Али е почти на 8месеца, а почнахме да пропускаме хранене от 7ия. Явно и аз попадам в общия случай Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Оф, успокоихте ме, тъкмо вече си мислех, че нещо не е както трябва....Това за интервалите между кърменията и аз съм го чувала, но не предполагах, че чак пък толкова ще се забави леля Фло Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 516
Много благодаря за бързите и компетентни отговори Laughing

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моят цикъл се върна, когато Мая беше на 8м. Преди това (като малко бебе) съм я кърмела и с по-големи паузи - просто не знаех, че е неправилно - а после на поискване, но въпреки това ми дойде на 8м. Като се върна беше един оскъъъден и само 2 дена - викам, уцелих джакпота! За всеки случай пробвах да кърмя още по-начесто, ама не мина номера и не изчезна цикъла Wink И после се регулира също гада - сега пак ми е по-дълъг (не колкото преди раждането обаче, което е плюс). Общо взето, изключителното кърмене на поискване донякъде е гаранция, че няма да има цикъл поне 6м, но има известен процент жени, на които им идва рано (на 40 ден, 2-3 месец) въпреки кърменето на поискване - индивидуално е.
Донякъде можеш да съдиш по майка си (т.е. кога й се е възстановил цикъла на нея, ако е кърмела), но пак не е 100% гаранция, че и при теб ще е така.
Можеш да разгледаш по-стари теми във форума (по "цикъл" и "мензес" търси).

# 7
  • Мнения: 673
Цитат
Всъщност изследванията показват, че майки, които отглеждат децата си естествено, нямат менструация средно по 14,5 месеца. Отбележете: това е средно. Някои майки ще възстановят цикъла си до 6 месеца, а други: до 2 или 3 години.

Туй съм го взела от Сиърс.

# 8
при мен, за мое учудване, ми дойде още на 40ти ден, а все още сме почти изключително на кърмене, като се има в предвид че след раждането ми тече 3-4 седмици. Първия път беше съвсем малко, като с всеки изминат път се увеличаваше, като последния път вече си беше нормален от 3 дена. Много се надявах че ще имам още малко почивка покрай кърменето, но уви. Confused  #Puppy dog
 Може би, защото бебка още от 3та седмица започна да спи през ноща, и от тогава имам пауза в кърменето от по 6 часа. Кой знае...!?  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Да ти кажа, ако трябва да избирам между кървене три дни в месеца и спане всяка нощ, определено избирам второто.Ти си късметлийка!

# 10
  • Мнения: 6 243
Цитат на: belinda
Да ти кажа, ако трябва да избирам между кървене три дни в месеца и спане всяка нощ, определено избирам второто.

Да бе, а какво ще кажеш за кървене три дни в месеца и будене през два часа всяка нощ? Това съм аз!!! Ама какво да се прави.

# 11
  • Мнения: 2 609
На мен ми дойде втория месец,кърмим се на поискване,но през ноща не се будим,може би затова Grinning

# 12
  • Мнения: 3 200
На мен ми дойде на 40-я ден и след 50 дни пак, явно имам вече цикъл. Като течение и продължителност ми е както преди да забременея.

# 13
  • Мнения: 1 517
Аз през четвъртия месец имах за първи път леко зацапване за 1-2 дни и се чудех какво е, дори питах тук неведнъж. Следващите два месеца пак беше така. "Истинска" М ми дойде точно когато беба стана на 7 месеца и оттогава ми е като по часовник, както преди бременността. Но аз от втория месец не кърмех вече нощем. Сега пак се кърмим почти всяка нощ, ама...  Rolling Eyes

# 14
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
На мен ми дойде също много рано - около 50 ден, но Вики още от самото начало си спи по цяла нощ. Само първият месец съм я хранила нощем и то аз я будех зорлем, че уж ненаддаваше Laughing

Общи условия

Активация на акаунт