Кога местите бебето в отделна стая?

  • 3 742
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 548
Има ли мами, които споделят мнението на д-р Спок, че след 3-я месец бебето може (и е препоръчително) да бъде преместено в самостоятелна стая (ако има такава възможност, разбира се). На мен лично ми се струва малко рано на такава възраст, но с любопитство очаквам вие да споделите мнения по въпроса.
А на  каква възраст сматате, че е подходящо подобно "обособяване"?

# 1
  • Мнения: 4 371
За всяко бебче е различно. То само си показва. Пепи беше на 5 месеца, когато се преместихме и започна да спи в собствена стая. Преди спеше на една ръка разстояние от нас и почти цялата нощ изкарваше на нашето легло. Сега го взимам нощем, кърмя го и го връщам в леглото му (ако не заспя Wink )
По-добре е бебето да се премести, когато все още не разбира, че после сигурно е много трудно.

# 2
  • Мнения: 2 978
Ами ако няма място къде да я преместя?? Какво ще стане? Rolling Eyes
Проблем ли е, че ще спи при нас???? Wink
Много бих се радвала да си има самостоятелна стая..ама.... #Puppy dog

# 3
  • Мнения: 302
Абсолютно споделям мнението на Спок относно отделяне на бебето в отделна стая, ако има разбира се възможност. Ние отделихме дъщеря ми от около 4-я месец. (преди 11 години). То бяха сръдни, то бяха заплахи, то бе чудо от страна на някои баби #Bad Talk . Но ние с мъжа бяхме твърди Twisted Evil  Според мен за детето е по-добре, както и за родителите(все пак и те са хора). Докато е малко то не разбира,че е само, когато е по-голямо предполагам, че ще е доста по-трудно за него да се отдели. Така мисля аз и се получи, детето ми е абсолютно самостоятелно оттогава. Естествено от време на време иска да спи при мен, и пращаме татито в детската.

# 4
  • Мнения: 2 978
Цитат на: mamaT
То бяха сръдни, то бяха заплахи, то бе чудо от страна на някои баби #Bad Talk . Но ние с мъжа бяхме твърди Twisted Evil

Ох....пък тия баби значи...на всяка манжда мерудия....Много правилно, че не си ги послушала...
Мен са ме отделили  много малка, ама да си призная и до ден днешен..ако мога ще си легна при мама #Milti  #Milti  Stuck Out Tongue  Embarassed  Embarassed

# 5
  • Мнения: 493

моят син  го изместих точно когато стана на 1 месец.
Не виждам смисъла да сме в стаята след като имаме възможност да сме отделно.Аз спя дълбоко и не го чувам когато сме в една стая. Изместих гo и сложих бебефон,повярвайте ми - от този момент от бебефона чувах как диша и по дишането разбирам дали е буден.
Някои роднини бяха толкова възмотени,че едва ли не не ме обевиха за лоша майка.
Но е факт, че малкият си знае стаята и леглото. Сутрин идва да се гушкаме, но съвсем друго е детето от рано да си е отделно .

# 6
  • Мнения: 1 381
ще го преместя като купи тате по-голям апартамент, т.н. друг път

# 7
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Не сме я местили т.е. от както се е родила си спи сама в стаята.

# 8
При първа възможност! Сега като се въртим през ноща
и го притесняваме. Иначе си спи много спокойно!

# 9
Ами каката до 2-3г възраст пиеше като жаба през ноща и местенето щеше да означава да ставам по няколко пъти да и  давам вода,а така просто подавах шишето и припадах в леглото.Без дори да си спомням че съм го правила.След това пък се отвиваше и не се сеща да се завие ами свита на кравай вика мамо завийме.И така годините минаха преместихме я в деня в който си дойдох с бебето вкъщи и не е особено доволна.В момента спи с дядо си в една стая защото я е страх самичка.Ако него го няма се буди и тръгва из апартамнта да го търси,ако не го намери пристига при мен и се пъхва в нашето легло.Та така с преместването закъсняхме.Пък и в свободната стая все имаше някой я баща ми я някой закъсал познат9по едно време имах чувство че сме червен кръст-някой го изгонили от квартирата и къде къде вкъщи ама какво да ги правиш приятели внужда не можеш да ги оставиш) или роднина дошъл нагости.та дори и да не бяха гореспоменатите причини с буденето и през час пак неможеше да я приместим.А сега вече както се казва ножа опря до кокала и нямаше накъде.Единственото което бях постигнала е че все пак си спеше в нейното си легло и не се прехвърляше при нас както децата на някой приятелки които само заспиваха в леглата си и 30мин по късно се принасяха в леглата на мама и тати.И че си заспиваше сама.Слагам я затварям вратата и отиван да си върша работата или да се видим наспокойствие с тати

# 10
  • Мнения: 6 315
Ще го отделим когато се стопли - тогава ще е на около година. Струва ми се подходящо. Детската стая не е готова още, освен това на мен ми е по-удобно да спи в леглото си до мен.

# 11
  • Мнения: 7 821
Това отговорих в друга тема:

Вики спи сам в стаята си от първия му ден в къщи, никога не съм имала проблем с това. Не съм го оставяла да плаче по нощите, смятам, че за бебетата не от значение къде спят стига когато имат нужда от мама тя да е там. Проблем може да има мама, защото се налага да обикаля къщата по никое време, а не бебчо!
Виж децата, които са свикнали да спят с родителите си, понякога отказват да спят сами и се чувстват изолирани и отхвърляни, поради тази причина обикновено се препоръчва до 6 месец детето да бъде отделено.
Така че моя съвет е да пробваш да го отделиш, ако стаите са близко една до друга даже няма нужда от бейбифон, въпреки, че ние имаме и съм много доволна от тази покупка.
Успех в избора  Grinning

# 12
  • Мнения: 175
Абсолютно съм съгласна че колкото по-рано, толкова по-добре и за детето, и за родителите. Боби все още спи в нашата стая, но поради простата причина, че неговата не е готова. Ако можех щях още първия месец да го сложа отделно. Още повече че той изобщо не се буди нощем, а освен това ползвам и бебефон...

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 694
Калоян е вече на три месеца и мисля да го местя в неговата стая. Обаче проблема е че там си има легло и детското няма къде да го сложа, а вече един месец търся решетка за голямото и не мога да намеря. А докато бях бременна имаше такива в ТСМ, някой виждал ли е някъде? Закача се на дървената част на леглото с такива джаджи с каквато се закачат пеещите играчки. И в Премаман имаше ама струваха...

# 14
  • Мнения: 3 211
Ние преместихме Габи когато беше на 6мес, аз понеже спя много леко и много ми пречеше как се тръшкаше, хвърляше и въртеше. А и тя почна по-добре да спи. Моя приятелка отдели дъщеря си на 1г.,те нямаха детска стая, детето спеше в спалнята, а те разтягаха дивана всяка вечер в хола.

# 15
  • Мнения: 2 258
Ние още не сме преместили малката,но имам чувството,че на мен ще ми е по-трудно  да свикна,че не е до главата ми,отколкото на нея:)От една седмица съм започнала да се самонавивам и усещам ,че е близо моментът ,в който ще кажа на мъжете да преместят креватчето...Сигурна съм ,че на нея ще и е по-добре самичка.Иначе или скръцне паркета,или нещо си шушукаме и тя се размърдва,или ТВ-то и пречи....

# 16
  • Мнения: 2 051
И трите деца ги преместихме някъде около 2 годишната им възраст.

# 17
  • Мнения: 3 153
Ще го оставим сам в детската стая като навърши годинка някъде! Сега от чисто удобство спя при него, защото той се размрънква по 2-3 пъти през нощта и ми е далеч по-лесно само да се протегна (без да паля лампа дори) и да му бутна бибата в устата и двамата да продължим сладко да спинкаме, вместо да се довлека от другия край на къщата, за да видя къв е случаят!

# 18
  • Мнения: 1 072
Ние го преместихме когато спря да "яде" нощем. Преди това се притеснявах, че ако се задави няма да го чуя.
Иначе мисля, че е по-добре и за родители  и за дете - всички спят по-спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт