Какво раждане предпочитате?

  • 4 498
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 508
Цитат на: Margarita
Цитат на: nikol78


Аз мисля, че тези, дето са си били с почти пълно разкритие, а после са ги резнали, може да изказват предпочитания, поне имат база за сравнение Thinking


Аз пък не мисля така, защото на мен контракциите ми се сториха песен в сравнение с излизането на бебето и ми беше най-болезнено самото изгонване.....


 Аз лично сравнявам контракциите с болката след операцията. Тази от контракциите беше с пъти по-силна и неприятна. Така че не ми е трудно да кажа какво предпочитам..........

# 31
  • Мнения: 4 358
Родих нормално, нямаше време за упойка...
Никак не съжалявам и пак така бих родила.

# 32
  • Мнения: 3 153
Еййй, ама няма пропуск и тоя месец..............
Ако трябва да избирам-секцио, каквото и избрах.
Ако трябва да сравнявам-нямам база.
Ако имам второ бебе-пак секцио.

# 33
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
ей ме....чета и се дивя....Crazy
ама вече не ми останаха думи за изписване


Lio, и аз се дивя и се чудя, както на такива анкети, така и на въпроси от рода "как ще ме посъветвате да раждам?", при условие, че повечето жени раждат по веднъж-дваж, или нормално, или секцио, .... #Silly
И в повечето случаи си трая, ама вече много станаха тез въпроси.... #Crazy

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Туфи..гледам ти лентичката и мисля, че е крайно време да пуснеш и ти една такава анкета!!!
НЯМА ВРЕМЕ, момичеееее:)

# 35
  • Мнения: 421
Цитат на: Liorena



нека оставим мамите родили секцио, после нормално или обратното да пишат........ама такава като мен с едно секцио к'во да напише #Puppy dog


Според мен въпроса може да се разглежда и като нагласа, а не само като опит...тоест ако ти утре трябва да раждаш, какво би предпочела, ако имаш възможност да избираш?
Има някои, които са твърдо за нормално, и такива които признават само секциото ....
Аз поне така я разбирам анкетата...но няма да гласувам, защото според мен всичко си е късмет при раждането. Естествено е пред едно тежко вагинално да избера секцио, и пред секцио, едно леко вагинално, но в повечето случаи не е въпрос на избор, а и резултатите са непредсказуеми. За сега мисля да се доверя на наблюдаващата ме лекарка

 Wink
Пък дано имаме късмет Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 36
  • Мнения: 6 315
Цитат на: nikol78

 Аз лично сравнявам контракциите с болката след операцията. Тази от контракциите беше с пъти по-силна и неприятна. Така че не ми е трудно да кажа какво предпочитам..........


Е, ама с упойка тези болки ги няма, нали Simple Smile. В крайна сметка - каквото лекарите преценят. Поне за мен така е правилно - не съм лекар.

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Margarita

Е, ама с упойка тези болки ги няма, нали Simple Smile.


има ги.
спестяваш си болките след 5см (ако не ме лъже паметта) разкритие и по време на  самото раждане...

# 38
  • София
  • Мнения: 717
Гласувах нормално с упойка, въпреки, че при мен нещата се закучиха, от упойката никакъв келепир. За протокола, винаги и само нормално, освен ако нямам медицински показания за секцио.

# 39
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Reza

има ги.
спестяваш си болките след 5см (ако не ме лъже паметта) разкритие и по време на  самото раждане...


Влязох да раждам с 2 см разкритие (с изтекли води и без родова дейност). Като почнаха контракциите до 6-7 см болките ми бяха не по-силни от менструални. Докато ме прегледат и ми сложат системата си четох книжка. Значи не ме е боляло кой знае колко Simple Smile.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Цитат на: Liorena
ей ме....чета и се дивя....Crazy
ама вече не ми останаха думи за изписване


Lio, и аз се дивя и се чудя, както на такива анкети, така и на въпроси от рода "как ще ме посъветвате да раждам?", при условие, че повечето жени раждат по веднъж-дваж, или нормално, или секцио, .... #Silly
И в повечето случаи си трая, ама вече много станаха тез въпроси.... #Crazy


 Arrow  А аз се чудя, пък що въобще взимате отношение по въпроса?!
Е - вярно Лио беше призована, ама Туфи - ти не се коси, мола ти се...не ти е верме сега  Flutter

 Laughing  Laughing  Laughing


За анкетата:
След 1-вото раждане предпочитах(все още  Twisted Evil ) секцио!
След 2-рото раждане, предпочитам да нямам 3-то Wink

не съм гласувала  Crossing Arms

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Margarita
Значи не ме е боляло кой знае колко Simple Smile.


при теб е било така, при мен - не:)
и двата пъти си ме болеше...както си требе!
първия път си мислех "кои са тези идиотки, които се навиват на второ дете?!?!"
втория "ааах, как можах да забравя за това!!!! ТРЕТО дете - НИКОГА!!!"

....и така:)

# 42
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Reza
Туфи..гледам ти лентичката и мисля, че е крайно време да пуснеш и ти една такава анкета!!!
НЯМА ВРЕМЕ, момичеееее:)

Следващата седмица съм аз наред, ако не ме изпревари някоя бъдеща мама!!!!!!Запазете ми едно място!!!! Stuck Out Tongue

# 43
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Шани
  ама Туфи - ти не се коси, мола ти се...не ти е верме сега  Flutter

 За анкетата:
След 1-вото раждане предпочитах(все още  Twisted Evil ) секцио!
След 2-рото раждане, предпочитам да нямам 3-то Wink

не съм гласувала  Crossing Arms

Ами значи сега ще се пробваме нормално, ако матката ми пак не се окаже "недружелюбна", както се изрази касапката-лекарка.... #Crazy

# 44
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Reza

при теб е било така, при мен - не:)
и двата пъти си ме болеше...както си требе!
първия път си мислех "кои са тези идиотки, които се навиват на второ дете?!?!"
втория "ааах, как можах да забравя за това!!!! ТРЕТО дете - НИКОГА!!!"

....и така:)


Да де, то всеки си има праг на болка. Аз съм от по-държеливите, ама....Както и да е. Аз не гласувах. Ако родя следващото със секцио, тогава ще мога да се произнеса Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт