развитие на бебето

  • 3 603
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Не се притеснявай, ходих при двама различни лекари, и двамата ми казаха различни термина, с около 1 седмица разлика. Казаха ми също, че плодът е много голям за моите размери, очакваха да се роди около 3600, и много тесният таз, може да ми създаде проблеми. Нищо подобно детенце се роди нормално за около 3 часа, и тежеше 3100, 50см. Божа работа. А ми наговориха такива ужасни неща, понякога ми се струва, че тяхната работа е да ни плашат.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 402
Изобщо не се притеснявай! Това са толкова относителни мерки.... Моят термин, според датата на менструацията беше 1.10, според първия ехограф 18.10, според следващите ехографи 6.10. В крайна сметка родих на 12.10 - предизвикано раждане, защото лекарят реши, че няма вече какво да се чака! Няколко дни или дори една - две седмици, не мисля, че са проблем... Някои деца се раждат 2 600, други 5 кг и все около термиа си - смяташ ли, че това 2500 има проблеми? НЕ. Просто си е строго индивидуално  Wink  Grinning

# 17
На мен ми казваха,4е глажата е за 36та седмица,а крака колкото 40-та(по идеалните мерки) #Shocked бях изпаднала ж шок гледаха ме 3 пати на Доплер-тристранния ехограф...накря беб4о се роди сажсем нормален Simple Smile по тяхни из4ислениа преносих 14дни Shocked ,а бебо се роди 2900,не ми бяха зелени жодите!!!Казаха ми 4е не сам им казала то4ната дата от на4алото на последниа цикал Imp само си намират опраждания #2gunfire
Жси4ко индивидуално(с размера)както при големите хора не се притесняжай жси4ко ще е наред Grinning
Да сте живи и здражи Grinning

# 18
  • Мнения: 439
На тия апарати им нямам много много вяра. Моето бебче го водеха с глава две седмици по-голяма от крачето. Бях си изкарала акъла. Освен това бях сигурна кога съм заченала, докторите уж също, а родих в края на осмия - 3кг, 50 см. съвсем доносено. Значи и аз и те сме се объркали с почти месец.  
На едно момиче, което лежа с мен й казаха че бебето в края на деветия е около 2 300, а то се роди 3 500!!! За доплеровия апарат в Света София говоря......
Така че майчета не се шашкайте, защото така притеснявате и бебчетата Simple Smile . Пазете се и всичко ще бъде наред.
Пожелавам на всички леко раждане и здрави бебоци.

# 19
  • Мнения: 2 784
Нямаш повод за притеснение.На мен до последно ми казваха,че на Калина краката и са за 9.12,а главичката за 12.12(термина ми беше на 5.12),но щяла да се роди по-рано,защото корема ми бил слязъл надолу.Роди се на 8.12.и всичко и е наред(пу-пу)!!!:)))))))

# 20
  • Мнения: 64
Не се притеснявай-Дани уж ми закъсняваше с 15 дена ,дори ми промениха термина от 3 декември на 15.Роди се  на 6 декември
с ръст 3450 и 50 кг.Оказа се че точно навреме се е появила.

# 21
  • Мнения: 2 655
Не се притеснявай. Та това са само 9 дни. Моето бебе изоставаше с доста повече. Роди са 2 седмици по рано и всичко беше наред. Отпусни се и му се довери. То най-добре знае кога се е появило и как се развива.
Спокойствие и силна храна.
Леко раждане. Wink

# 22
  • Мнения: 920
То май няма някой дето да не са му казвали че бебето изостава в някакъв етап на бременноста. Единственото, което според мен би било притеснително е ако имаш съпровождащо бременноста заболяване - тогава изоставането на бебето може да бъде индикация че заболяването ти му пречи. Това най-често важи за различните болежки на щитовидната жлеза.

Общи условия

Активация на акаунт