[b]Не иска да ака[/b]

  • 2 644
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 663
Цитат
Ректум
   Ректума (право черво) е дълъг около 12-15 см. Той свързва колона с ануса. Функцията на ректума е да приеме изпражненията от колона, да сигнализира кога трябва да се евакуират фекалиите и да ги задържи до акта на дефекация (изхождане). Когато нещо (газ или фекалии) влязат в ректума, сензорите изпращат сигнали до мозъка. Мозъка решава дали ректалното съдържимо може да се евакуира. Ако това е възможно, сфинктерите (мускули) се релаксират, ректума се контрахира и съдържанието му се изгонва. Ако ректалното съдържимо не може да се евакуира, сфинктерите се контрахират и ректума се акомодира, така че чувството за напън (позиви) временно изчезва.

 Анус
   Ануса е последната част от храносмилателния тракт. Той е изграден от мускулите на тазовото дъно и двата анални сфинктера (вътрешен и външен). Лигавицата в горната част на аналния канал е устроена така, че да разпознава ректалното съдържимо; по този начин разбираме дали то е течно, газ или твърдо. Мускулите на тазовото дъно образуват ъгъл между ректума и ануса, който предотвратява изпускането на фекалии, когато това не е желано. Аналния сфинктер осигурява финия контрол на дефекацията. Вътрешния анален сфинктер е винаги свит, освен когато изпражненията влизат в ректума. Той предотвратява инконтиненцията (изпускането) на фекалии по време на сън или други случаи, когато не съзнаваме наличието на фекалии в ректума. Когато получим позив за дефекация, ние се оповаваме на външния анален сфинктер да задържи изпражненията, докато отидем до тоалетна


Според мен всички тези мускули изброени по-горе могат да се контролират, въпрос на време е бебето да се научи да го прави (ако не може) и затова не споделям мнението вредата на термометъра.
това си е мое мнение все пак Simple Smile
НО! както бе писала и Воо не всички бебета ( и особено кърмените) акат всеки ден, така че всяка мама самичка решава за бебето си Simple Smile аз само си изказах мнението по въпроса Simple Smile

# 31
  • Мнения: 81
Искам да Ви попитам нещо извън темата. Вашите лекари казали ли са Ви какви упражнения трябва да се правят на бебеоците, защото на мен нищо не ми е казвано.

# 32
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: T o n i
Цитат
Според мен всички тези мускули изброени по-горе могат да се контролират, въпрос на време е бебето да се научи да го прави (ако не може) и затова не споделям мнението вредата на термометъра.
това си е мое мнение все пак Simple Smile
НО! както бе писала и Воо не всички бебета ( и особено кърмените) акат всеки ден, така че всяка мама самичка решава за бебето си Simple Smile аз само си изказах мнението по въпроса Simple Smile

Щом казваш. Само не разбирам как можеш контролираш черво.  Wink

# 33
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Нели Панова
Искам да Ви попитам нещо извън темата. Вашите лекари казали ли са Ви какви упражнения трябва да се правят на бебеоците, защото на мен нищо не ми е казвано.

Да- казвали са ми. Попитай ги, че има някой или забравят или не им се занимава.

# 34
  • Мнения: 1 021
Цитат на: Нели Панова
Много съм щастлива мойто бебче свършило работата. Явно Дуфалака действа. Но педито каза да го давам 10-ти дена за да се оправи перисталтиката на стомахчето. Благодаря на всички за съветите.

Право на детенцето! То се чувстваше длъжно след толкоз писания! Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 35
  • Мнения: 3 663
Цитат на: yosarian
Щом казваш. Само не разбирам как можеш контролираш черво.  Wink

Ами аз имах предвид сфинктера Simple Smile нали по-горе пише (това го копнах от сайта на пирогов между другото) , че той се отпуска и тогава ректума се контрахира. Аз по наблюдения върху мойта дъщеря - като и сложа термометъра и дразня точно сфинктерчето, то се отпуска и тя си се изхожда. И затова си мисля, че няма как да и стане лениво червото щом то си работи всеки път Simple Smile В смисъл, че проблемът е да се отпусне самият сфинктер Simple Smile а той е мускул и се контролира.
така си мисля аз, може и да не съм права разбира се Simple Smile все пак не съм доктор Simple Smile

Нели, а за гимнастиката - на нас досега педиатърката не ни е казвала да правим гимнастика (макар, че аз и правя леки упражнения в свободен стил Simple Smile), но предполагам като дойде време ще каже Simple Smile
Мамите с по-големички бебета може да кажат от кога се започва гимнастика ? Simple Smile

# 36
  • Мнения: 353
Добре боравиш с латинския,Тони!Има външен и вътрешен анален сфинктер,единия се контролира волево,но гладкомускулния-не.Няма значение де,винаги ми правиш добро впечатление на доста информирана Grinning .

# 37
  • Мнения: 2 596
Ние бяхме така през целия втори и трети месец. ПРез 3 дни играеше термометъра. Педито ми каза да му давам сок от киви на гладно. Така и правех. Имаше полза. И след 2 седмици с тази терапия с кивито започна да ака сам до ден днешен съвсем норамално. Но от мамите тук научих, че кивито е силен алерген, така че прецени сама. Успех в борбата с акането. То е бебе и скоро ще се научи само да прави всичко.  Докато го изаквахме с термометъра, непрекъснато му показвахме как да се напъва да ака като му свивахме краченцата към коремчето.

# 38
  • Мнения: 3 663
Цитат на: kozlyo
Добре боравиш с латинския,Тони!Има външен и вътрешен анален сфинктер,единия се контролира волево,но гладкомускулния-не.Няма значение де,винаги ми правиш добро впечатление на доста информирана Grinning .

Simple Smile Simple Smile
аз просто исках да кажа, че всичките тези неволеви неща дори като се използва термометъра пак си работят Simple Smile той действа само на онзи най-външния контролируем мускул и той задвижва цялата система Simple Smile бих се съгласила за ленивите черва, ако някак си с клизма или нещо такова примерно акитата просто се "издърпват" без детето да прави никакво усилие, но то не става така Simple Smile
както и да е Simple Smile
аз лично не се притеснявам, защото няма човек дето да е останал цял живот с термометъра в Д-то Simple Smile с извинение  Embarassed
Таня има случаи когато в продължения на няколко дни го прави само с термометър и после 2 седмици примерно си ходи по 2 всеки ден самичка Simple Smile
абе както и да е Simple Smile
предлагам да прекратим тази "акаща" тема Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Само един въпрос - как да разбирам това за латинския ??

Общи условия

Активация на акаунт