В ПЛЕВЕН зима явно няма да има

  • 19 286
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
b]Atrakcia[/b], образно казано, овърдрафта е кредит, който взимаш и не знаеш колко и кога връщаш. Това е в рамките на шегата, разбира се.

Определение :
Гъвкава форма на левов кредит, даваща правото на клиентите на банката с дебитни карти или разплащателни сметки да превишават салдото си по картова сметка или разплащателна сметка до предварително договорен лимит.

Значи, ако по картова сметка получаваш заплата 200 лв, може да се договорите с банката да ти отпусне лимит от ОЩЕ 200, 400 или друга сума. По тази сметка ТРЯБВА да имаш регулярни постъпления, например да си получаваш заплатата. Договора се сключва за срок от една година или повече. В края на договорения срок ти си длъжна да погасиш сумата, която ти е отпусната. За да подсигурят връщането на сумата обикновено банките правят запор на сметката от един или два месеца преди крайния срок. Което означава, че по нея могат да постъпват суми, но не могат да бъдат теглени. Запора обаче важи само до размера на овърдрафта. Например: Ако овърдрафта е 500 лв, в сметката ти има налични 400 и постъпи сума от 200, 100 отиват за погасяване на кредита, а 100 може да теглиш ти. ТОВА ВАЖИсамо ако си влязла в периода за окончателно погасяване на кредита. Не се договарят месечни вноски. Ти разполагаш с цялата сума, през цялото време. Е, има месечна лихва, която се удържа автоматично от месечните постъпления по сметката.

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 16:56 от Гретхен

# 16
  • Мнения: 801
гретхен, ти кажи по-скоро овърдрафта прецакване ли е?

 уф, мериан, дано да мине по-бързо пишето на Ники

и на мен ми харесаха новите придобивки на Валенцето.... Party

# 17
  • Мнения: 2 070
joint  значи...  Laughing   Атракцията ще я пишем бг-мамма-дилър   Joy
Миленче как беше пътуването с двамата ви спътници? Любопитна съм. Днес не бях на работа,защото Яна в неделя беше почти цял ден с 39 ' 5 та резултати ще ти кажа утре може би, освен ако в офиса не са почнали вече да звънят на кандидатите. засега имаш абсолютно равен шанс с другото момиче от Плевен /не тази, с която пътува, нея я отсвириха/ и не знам как ще се развият нещата, ако ме питат за мое мнение ще съм за теб   bouquet

домъчня ми за вас значи и за Плевен, искам да си дойда

# 18
  • Мнения: 5 026

Миленче как беше пътуването с двамата ви спътници? Любопитна съм. Днес не бях на работа,защото Яна в неделя беше почти цял ден с 39 ' 5 та резултати ще ти кажа утре може би, освен ако в офиса не са почнали вече да звънят на кандидатите. засега имаш абсолютно равен шанс с другото момиче от Плевен /не тази, с която пътува, нея я отсвириха/ и не знам как ще се развият нещата, ако ме питат за мое мнение ще съм за теб   bouquet
Деси, много благодаря, че ми се обади за интервюто. Аз си мисля, че ще вземат тази Адела-прилича ми на ученичка....та се вписва в интериора на училището  Wink Аз съм някакси по-улегнала  CrazyАма ако не стане-здраве да е.
 Ами как пътувахме-като тръгнахме мацката започна да разпитва какво са ме питали мен, как тя преди време се явявала на подобно интервю, как са били впечатлени от грима й....ей такива "интересни" факти от живота й. И изведнъж, на Румънското посолство до нас спря ферарито с Метин и някакъв друг мъж вътре и тая като скочи и се развика на мъжа си да снима с телефона  #Crazy После звъня на дъщеря си да й каже, че е видяла Ферарито с Метин и после заспаха. Разговориха се около Ясен и така-кой от къде е.
 Дано детенце се оправя по-бързо! Лека вечер!
 А, ползваш ли Скайп? Като си дойдеш, ще ми е приятно да се видим отново.

 Гретхен, много благодаря за пояснението. Беше ми интересно да разбера какво е това и по-изгодно  ли от  заем- лихви и т.н. Вече може да даваш консултации във форума  Wink Аз имам и много други въпроси, но ще ти пиша на лични някой ден-стига да не те притеснявам и да не спамя темата.

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 19:50 от Atrakcia

# 19
  • Мнения: 262
гретхен, ти кажи по-скоро овърдрафта прецакване ли е?

 

Не, не мога да кажа, че е прецакване. Овърдрафта по-принцип е един от нисколихвените кредити. Лошо е, ако не си направиш добре сметката за връщането, може месец-два да останеш без заплата. Но все пак всеки кредит трябва да се връща.
Ние лично сме свикнали да живеем с кредити. Така е в цял свят. Само в БГ ни е страх от кредитите. По разбираеми причини. Работата ни не е сигурна, най-вече. А може би това си ни е чистобългарска черта - да не дължим пари на никого.
Има една такава поговорка : "Чисти сметки - добри приятели!"


# 20
  • Мнения: 5 026
Е, пак никой не се включва тук. Аз се вписвам само, за да кажа , че в един от детските магазини (срещу долния Теодор), има 50% намаление на детски обувки. Намерихме жестоки за 10 лв-естествена кожа с велур-черни, но бяха малки за Божидар. Има хубавки. Ако някой има нужда, може да отиде да погледне и при повече късмет да обуе бебока си.

# 21
А по-големи има ли?
Не мога да си вляза в профила, тоя форум е избушил напоследък. И на Дивиана не мога да пиша на лични.
valja

# 22
  • Мнения: 5 026
А по-големи има ли?
Не мога да си вляза в профила, тоя форум е избушил напоследък. И на Дивиана не мога да пиша на лични.
valja
Тъкмо се опулих коя е с твоя ник  Shocked Имаше и по-големи. Останали са единични бройки на някои от моделите. Има доста уменки и домашни пантофки на Денди и Барт-по 6лв.са.

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Не знам какво се случи, но вече всичко е наред и  мога да влизам без проблем.

# 24
  • Мнения: 1 951
Хм, не съм се била разписала в новата тема  Thinking

Някой да е виждал и да ми каже от къде да си купя формички за изрязване на цветчета и други фигурки?Проверих в два магазина за домашни потрби и няма.Или пък ако има някой идея с какво друго бих могла да си режа - за тесто става въпрос.

Много съм дебела  Sick Да ви кажа сега си гледах снимки от април месец - два месеца след раждането - аз съм била по-слаба от сега  Cry Не знам ...имам си стабилен апетит и липса на воля за каквото и да е лишение от храна........но така не може да продължава вече.Идва пролет и ще трябва да захвърлям дебелото яке и какво...
Сега от "Красива мама" се запалих по един японски чай за отслабване.Пия го и в момента.Не, че без ограничение на храната ще стане нещо, но се надявам в комбинация с този чай  ...Rolling Eyes Нещо съм се депресирала от този факт и затова ви се оплаквам  Embarassed

# 25
  • Мнения: 248
Е diksi, и аз го пия този чай и се надявам на чудо. Наистина намалява апетита. Вече не ми се яде толкова, да видим дали ще намалеят и обиколките. Надявах се, че като започна работа ще отслабна, но нещо не се получава. Имам още 3-4 кг за сваляне, които не мърдат от лятото. А преди това правих първата диета в живота си - пак от Красива мама. Казваше се Страхотна диета - от доц. Байкова. Тогава за три седмици смъкнах 5кг, които и до сега не съм върнала. Скоро си мислех пак да я почна, но в това грипаво време, като че ли ме е страх.
Явно само аз не мога да кача снимки. Нещо не ме пуска или аз бъркам някъде. Дава ми грешно потребителско име или парола. По-късно ще пробвам пак.

# 26
Какво става с този форум  - постояно се логвам и отново ме изхвърля?

Атракция аз съм завършила '92 - Лазар Станев и '96 - Анастасия Димитрова. Опитах се да кача и други снимки, но много бавно става и понякога ми забива. Ще се опитам да кача още.
Свалих си доста интересни книжки от типа Направи си сам и сега си търся полимерна глина. Някой знае ли в Плевен дали мога да намеря подобро нещо.
Снега доста ми липсва. Мъжо въздиша всеки път щом дадат снежни картини по тв-то. Мислим да отскочим до Биклемето за да го видим най-накрая. Не ни не очертава скоро пътуване до Бургас за да минем през Шипка.


Аз съм Miriel

# 27
  • Мнения: 5 026


Много съм дебела  Sick Да ви кажа сега си гледах снимки от април месец - два месеца след раждането - аз съм била по-слаба от сега  Cry Не знам ...имам си стабилен апетит и липса на воля за каквото и да е лишение от храна........но така не може да продължава вече.Идва пролет и ще трябва да захвърлям дебелото яке и какво...

Това на мен ли го казваш. Преди носех дрехи номер 48, а вчера обикалях по магазините да си купя нещо за кръщенето-не ми става и 54 номер. Направо не мога да се търпя. От раждането до сега съм качила поне 10кг, а може и повече. Ама като още го кърмя този змей, не смея да пия нищо. Приличам на слон и не се харесвам  #Cussing out
 Не съм виждала никъде формички. Провери ли уличката от груцкия магазин към Астория. Там има едно доста заредено гаражче с битови стоки.
 Мириел, явно съм се припознала нещо-приличаш ми на една съученичка на сестра ми, но тя е доста по-голяма от теб.

# 28
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 767
Добро утро на всички.
Аз също се боря с последните 5 кг. и ми е доста трудно. Разчитах Вики като тръгне да ходи аз да я гоня, но тя се оказа доста добро дете (засега де) и не ми е създавала никакви проблеми и ме слуша. Последните кг. може доста да си ги нося още Whistling

# 29
  • София
  • Мнения: 9 853
Не ми се говори за килограми.Винаги съм била дебела,оказа се,че имам гинекологични проблеми и от там идва всичко.обаче пък аз някак не мога да си се представя слаба.Иначе по време на първата бременност качих 10кг,а с втората-само 6,и сега съм си пак същата като преди.е,като момиче бях малко по-слабичка,де.ама какво да правя-пробвах всичко,и стигнах до извода,че по-добре сита и дебела ,отколкото гладна и дебела.Това е.
Момичета,може да ми честитите новите придобивки-пералня,кафемашина за еспресо и този блендер ли е,чопърли е. bowuuМного съм доволна!

Общи условия

Активация на акаунт