Лазаня

  • 4 767
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 771
Цитат на: me4eto
Аз не искам да налагам на никого нищо, просто споделих моят опит, в който никога не съм варила кори и никога, ама никога не съм имала суха лазаня  Grinning  А "Абсурдно" беше просто образно. Всяка домакиня има своя "магическа тайна" и това я прави уникална babydust7. Специално за лазанята мога спокойно да си спретна фен клуб  Wink затова си и позволих да давам и мнение. Най- важното е гладниците около васда са доволни- втората порция и чистите чинии са доказателството за таланта ви    newsm22


Смятам да се възползвам от твоя опит, защото така се придобива и опит. Дано да имам твоя успех.

# 16
  • Мнения: 7 821
И аз съм правила лазаня от кори “без варене”, НО стана тескава и твърда, буквално остъргвахме това което беше между корите  Embarassed  Grinning . И бешемела ми беше рядък с 1 л мляко и доматения сос също беше доста. Сестра ми каза, че така си ги ядат и им харесват, но не харесаха на мен и мъжа ми. За това и споделям опит  Wink , щом някой ги е правил „без варене” и не са му харесали да пробва да ги свари (като мен) и може да му хареса  Wink .
Варят се само колкото да изплуват, не да стават на юфка  Grinning .
Каквото и да решите желая ви да се получи вкусно  Wink .

# 17
  • Мнения: 221
suvet za suha lazania

poliva se otgore sus malko priasno mliako ili smetana, nishto che e zaliata sus sos...i tavata se pokriva sus folio. Po tozi nachin se zadushava i ne stava suha. Az taka pravia vinagi Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт