Бургаско родилно отделение - ПЕТИЦИЯ ЗА ПО-ДОБРО!

  • 64 328
  • 593
  •   1
Отговори
# 315
  • Бургас
  • Мнения: 83
И аз съм за по-добро(винаги може и  желателно е да за е по-добро) Laughing......макар,4е досега съм нямала преки впечатления

# 316
  • Мнения: 236
Браво на Мама 21 дано някой най-сетне обърне внимание Praynig

# 317
  • Мнения: 3 621
Шефът на родилно , шефката на " Птологично отделение " аз бих ги наритала и двамата Embarassed
Особено гадината Ковачева, вич не и е там мястото , измет мръсна Twisted Evil
Браво момичета  bouquet

Хриска и аз изпитвам същите чувства и към двамата, за моето нещастие е виновна Ковачева, въпреки че много и вярвах и много ама много ми я препоръчваха , надявам се повече момичета да четат тук и да спрат да посещават тези "доктори".
А за бургаското родилно  #2gunfire #2gunfire #2gunfire нямам думи , лекарите обръщат внимание само на тези раждащи с които имат уговорка, за другите се грижат акушерките. А за хигиената няма думи, от петък дойдоха да "почистят" стаята чак в понеделник преди Георгиев да мине на визитация , изхвърлиха само торбите с боклука , а кошчето го оставига пълно , само му затвориха капака да не се вижда боклука вътре ... незнам дали някога нещо ще се промени там

# 318
  • Мнения: 1 168
За акушерките мога да кажа само хубави неща, не съм видяла лошо отношение, особено за Андонова Hug. Абсолютно сама се справи с мен и моето бебче, докато лекарят си почиваше в една стаичка. Но после Човека дойде, удари ми 2 шева и пак си легна Peace

# 319
  • Мнения: 382
Подписах петицията, съпругът ми също. Аз съм от Айтос и чувам много лоши неща за Бургаското АГ. Предстои ми раждане и много се замислям дали да е в Бургас. Но не смятате ли, че поне трябва да се изпрати тази петиция до ръководството на болницата, до управата на града? Все пак в Общинския съвет има комисия по здравеопазването, да се проведе разследване, да се проучат нещата. Дайте някакви координати на тези институции и да почнем да действаме!

# 320
  • Мнения: 611
Подписах петицията, съпругът ми също. Аз съм от Айтос и чувам много лоши неща за Бургаското АГ. Предстои ми раждане и много се замислям дали да е в Бургас. Но не смятате ли, че поне трябва да се изпрати тази петиция до ръководството на болницата, до управата на града? Все пак в Общинския съвет има комисия по здравеопазването, да се проведе разследване, да се проучат нещата. Дайте някакви координати на тези институции и да почнем да действаме!

Охооо , градска имам значи  Flutter
Аз също си мисля че наистина вече е крайно време да се предприеме нещо с тази петиция , но май никой нищо не прави Thinking

# 321
  • Мнения: 382
Здравей, хриска! Може и да се знаем с теб. Не, аз не се страхувам да действам, стига да имам координати на подходящите институции. Готова съм да изпратя петицията и до национални медии. Искам да знам досега пращана ли е някъде?
 Затова, който знае и може да намери електронни адреси на бургаската управа и на който друг ви хрумне, пращайте. А аз се ангажирим с медиите, Народно събрание, Президент и ще се опитам до Комисията по здравеопазване в НС.

# 322
  • Мнения: 382
Това изнамерих в сайта на Министерството на здравеопазването

До 5000 лв. е санкцията за нарушаване на закона и принуждаване на пациентите да заплащат в болниците

Министерството на здравеопазването и Регионалните центрове по здравеопазването ще предприемат мерки за установяване на допуснати нарушения на законовите изисквания, както и за налагане на административни наказания. Това заявява министърът на здравеопазването проф. Радослав Гайдарски в писмо, изпратено днес, 11 април, до директорите на всички болници с държавно и държавно-общинско участие (университетски, специализирани, областни, ведомствени). Писмото е във връзка със зачестили случаи, при които лечебните заведения за болнична помощ задължават пациентите да заплащат за избор на екип при хоспитализация.

С писмото се напомня, че всички здравноосигурени лица в Република България имат право да получават медицинска помощ в обхвата на основния пакет от здравни дейности, гарантиран от бюджета на Националната здравноосигурителна каса. Извън обхвата на задължителното здравно осигуряване българските граждани имат право на достъп и до медицински услуги по чл. 82 от Закона за здравето, които се субсидират от бюджета на Министерството на здравеопазването. Достъпът на гражданите до тази медицинска помощ е напълно безплатен. Единственото задължение за гражданите е да заплащат потребителска такса в случаите по чл. 37 от Закона за здравното осигуряване.

Въведената практика в лечебните заведения за болнична помощ да задължават пациентите при постъпването да избират лекуващ екип и да заплащат за това, представлява нарушение на чл. 81 от Закона за здравето и Наредбата за осъществяване правото на достъп до медицинска помощ, приета с Постановление №119 от 2006 г. на Министерския съвет, се казва в писмото на МЗ до директорите на болниците. Принуждаването на пациентите при постъпване в болница да избират лекуващ екип е нарушение на конституционното право на гражданите на достъпна медицинска помощ.

Съгласно чл. 2, ал. 3 от Наредбата за осъществяване правото на достъп до медицинска помощ пациентите имат право да ползват и да заплащат допълнителни услуги, само ако те са ги поискали изрично, се подчертава в подписаното от министъра на здравеопазването проф. Радослав Гайдарски писмо.

Освен това лечебното заведение е длъжно да организира лечебния процес по начин, който гарантира равенството на всички пациенти в лечебното заведение. Порочна е практиката, при която определени лекари да работят само с пациенти, заплатили за избор на екип, е позицията на министър Гайдарски.

Заетостта на лекарите и лекуващите екипи следва да е организирана по начин, който гарантира, че всички пациенти имат достъп до всички лекари или екипи, независимо дали са заплатили за избор на екип. Отговорността за организацията на работа в лечебното заведение и съответните му структури, както и за гарантиране правата на пациентите, се носи както от ръководителя на болницата, така и от началниците на съответните клиники и отделения, напомня в писмото министърът на здравеопазването.

Налице е законово основание за налагане на наказание на всяко лечебно заведение, което със своите действия затруднява или нарушава правото на пациентите на достъпна медицинска помощ. Законът за здравето предвижда налагане на имуществена санкция на юридическите лица в размер до 5000 лв. при нарушение на законовите изисквания. Министерството на здравеопазването и Регионалните центрове по здравеопазването ще предприемат мерки за установяване на допуснати нарушения на законовите изисквания, както и за налагане на административни наказания.

# 323
  • Мнения: 611
Това изнамерих в сайта на Министерството на здравеопазването

До 5000 лв. е санкцията за нарушаване на закона и принуждаване на пациентите да заплащат в болниците


Въведената практика в лечебните заведения за болнична помощ да задължават пациентите при постъпването да избират лекуващ екип и да заплащат за това, представлява нарушение на чл. 81 от Закона за здравето и Наредбата за осъществяване правото на достъп до медицинска помощ, приета с Постановление №119 от 2006 г. на Министерския съвет, се казва в писмото на МЗ до директорите на болниците. Принуждаването на пациентите при постъпване в болница да избират лекуващ екип е нарушение на конституционното право на гражданите на достъпна медицинска помощ.


Ето това ме изуми направо  Shocked
Това си е чисто нарушение на закона , а в същия момент на ВХОДА на Родилно отделение е залепен лист , на който си пише , че за избор на екип , акушерка или на лекар дължиш на болницата определена сума Crazy
И наистина е учудващо за мен , че именно това нещо е изложено на показ на всички граждани и пациенти , а в същото време е нарушение на закона Crazy
Луда работа , срама нямат тези  Crazy
Наистина трябва да се направи нещо , да се рзпечата и разпрати тази петиция по колкото се може повече държавни институции и медии Thinking

# 324
  • Мнения: 382
Ами продължавам да чакам e-maili на бургаската управа, комисията по здравеопазване в Бургас и т.н. И да разбера дали някъде досега е пращана тази петиция.
Още днес мога да я изпратя до Президента, Парламента, Министерство и Комисия по здравеопазване, както и до някои национални медии.

# 325
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
аз искам да кажа че не са ми отговорили от нито една ТВ към които писах и съм много разочарована  #Cussing out #2gunfire

# 326
  • Мнения: 382
Ами не пречи пак да досаждаме, нали?

# 327
  • Мнения: 611
Ами не пречи пак да досаждаме, нали?

Въобще не пречи , даже колкото повече , толкова по-добре Laughing
Мариса , аз само не разбрах , ти писала ли си на някой от Управата на Бургас Rolling Eyes
Отворих сайта на Община Бургас , има мейл на кмета  mayor@burgas.bg
Има и опция " Обратна връзка " , където може да зададеш въпрос и надявам се да отговорят Rolling Eyes
Ако не си разгледала , влез и виж Sunglasses
И казвайте да пишем ли мейли на Господин кмета , да го претисним малко Laughing

# 328
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
еми аз помолих и другите да пишат че една птичка пролет не прави ама писа ли някой незнам. Rolling Eyes

# 329
  • Мнения: 1 280
еми аз помолих и другите да пишат че една птичка пролет не прави ама писа ли някой незнам. Rolling Eyes


     Даа аз  Peace Познай обаче имам ли отговор  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт