Майчинство и неосигурени майки

  • 9 776
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Цитат на: rut
това за дебитните карти как точно става, аз имам карта от 1 година много съм доволна от банката си, трябва ли да ми изкарат нова карта само защото дадена община играе с някоя банка, ако можете да ми кажете нещо по въпроса ще съм ви много благодарна

Еми явно си имат договор с банката.И аз си имам карта,но ми издадоха на Росексим банк за майчинството специално.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: IWA
здравейте,аз се самоосигурявам,безработна съм,а от 6 месеца отглеждам детето си като получавам майчинство от социалните-100 лв.редно ли е според вас да получавам толкова,колкото получава и една безработна неосигурена майка.моля ви споделете мнението си.

за да получаваш 2 години майчинство ти трябва да си осигурена за всички осгурени социални рискове, а предполагам, че като самоосигуряваща се ти се осигуряваш само за инвалидност поради общо заболяване за старост и за смърт...а тази осигуровка не включва майчинство и бременност...

# 17
  • Мнения: 485
Цитат на: IWA
здравейте,аз се самоосигурявам,безработна съм,а от 6 месеца отглеждам детето си като получавам майчинство от социалните-100 лв.редно ли е според вас да получавам толкова,колкото получава и една безработна неосигурена майка.моля ви споделете мнението си.

Незнам дали е редно ,но такъв е закона .Даже това не е  майчинство ,а помощ за отглеждане на дете до 1 година.Колкото и да се ядосваш ,какво от това.И аз съм така.Бях на срочен договор и сега само една година .Нито бях здравно осигурена нито ще имам стаж -жалко ,но да са живи и здрави децата.Закона обаче май се промени ,мен за малко не ме хвана.Като стане на 1 година май ще ходя до бюрото по труда.....

# 18
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Искам да ви питам за едно нещо, което не ми е много ясно. Не съм бременна още, но работим по въпроса Simple Smile и ме интересува как стои въпроса с майчинството. В момента съм безработна, имам трудов стаж 11 месеца. При това положение, ако не започна работа, колко време се взема майчинство - 1 или 2 години?
Благодаря предварително!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: AIR
Искам да ви питам за едно нещо, което не ми е много ясно. Не съм бременна още, но работим по въпроса Simple Smile и ме интересува как стои въпроса с майчинството. В момента съм безработна, имам трудов стаж 11 месеца. При това положение, ако не започна работа, колко време се взема майчинство - 1 или 2 години?
Благодаря предварително!

за да взимаш 2 години майчинство трябва да си назначена на трудов договор...независимо колко над задължителните 6 месеца ти е трудовия стаж...дори да имаш 11 години стаж /както съм аз например/, а не 11 месеца, ако не се водиш на трудов договор ще получаваш само помощи 1 година.

# 20
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Elfi
дори да имаш 11 години стаж /както съм аз например/, а не 11 месеца, ако не се водиш на трудов договор ще получаваш само помощи 1 година.


точно така е, колкото и да е тъпо

Общи условия

Активация на акаунт