подгрявате ли шишетата с мляко?

  • 10 220
  • 49
  •   1
Отговори

Анкета

подгрявате ли шишетата с мляко и бебешките храни?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 05 фев 2005, 11:37

# 30
  • Мнения: 3 663
Цитат на: makrust
Значи това че мога да оставям млякото за следващото хранене, някъде го бях чела. А докато бях в родилния дом питах за кърмата понеже имах много и се изцеждах а през ноща  обичам да си поспивам и мислех да го храни татето с изцедена. Та те ми казаха че ако е ядено от кърмата може да седи в хладилник до 5 часа, ако не е 12 часа. А ако е на стайна температура и не е ядено от нея максимум 5 - 6 часа.
Аз вече 3-та седмица практикувам да оставям млякото до следващото хранене и му няма нищо ( да чукам на дърво:)) Предполагам че ако има нещо ще се види първо с разтроиство а ние засега само със запек можем да се похвалим:(

Само да кажа - кърма може Simple Smile адаптирано обаче - не Simple Smile

# 31
  • Мнения: 6 315
И аз затоплям водата в МВ и после правя млякото. Същото правя и със замразената кърма - размразявам я в микровълновата и я стоплям до телесна температура. Пюрето също топля там, понеже са ми домашни и ги държа във фризера.

Иначе и аз зная, че адаптирано мляко не трябва да се държи в хладилник. Има някои млека, които могат обаче да се съхраняват готови, но не знам марките им. Лично аз не бих рискувала с никое. Бактерии се образуват и в самата вода даже, какво остава за млякото. Затова аз като изцедя кърма я слагам директно в камерата - застраховам се, защото ако му стане нещо на бебето няма да си простя небрежността. Кърма веднъж забравих да прибера в хладилника и за 4 часа беше вкиснала. За пръв път чувам, че може да се държи извън хладилник на стайна Т 5-6 часа  #Shocked .

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
В такъв случай защо има страни, в които е практика да се приготвя изк. мляко от предния ден - 5-6 бутилки, колкото пие бебето, държат ги в хладилника, и после само топлят? Rolling Eyes
Някой да има обяснение?

# 33
  • Мнения: 6 315
Цитат на: boo
В такъв случай защо има страни, в които е практика да се приготвя изк. мляко от предния ден - 5-6 бутилки, колкото пие бебето, държат ги в хладилника, и после само топлят? Rolling Eyes
Някой да има обяснение?


Просто млякото го позволява. Има такива млека, наистина. Мисля, че и в България има такива млека, но не зная кои марки са. Аз съм ползвала само НАН и Фризолак и на двете пише, че трябва да се приготвят непосредствено преди хранене и остатъците да не се съхраняват до следващото хранене.

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За остатъците съм абсолютно съгласна. Но няколкото пъти, когато съм правила изкуствено мляко, съм го оставяла в хладилника, ако потрябва (когато баба ми е стояла вкъщи, бебето спи, а ние сме навън...не мога да разчитам, че баба ми ще уцели пропорциите и ще го разбърка правилно).

# 35
  • Мнения: 3 663
Цитат на: boo
В такъв случай защо има страни, в които е практика да се приготвя изк. мляко от предния ден - 5-6 бутилки, колкото пие бебето, държат ги в хладилника, и после само топлят? Rolling Eyes
Някой да има обяснение?

Честно да си кажа и аз не знам.. може би млеката да са им някакви по други. Но на нашата кутия пише, че млякото трябва да се приготвя непосредствено преди хранене...

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отделно страховитите предупреждения навсякъде да не се подгряват бебешки храни в микровълновата.
Аз чета наляво и надясно, че готвенето в микровълновата е по-полезно и запазва витамините...По всички книжки за детското хранене, които имам съветват да се готви в микровеле.

# 37
  • Мнения: 3 537
Подгрявам леко в микровелето.А за адаптираното мляко моя педиатър ми каза остатъка да го хвърлям.А вместо това пък си го пийвам,не е лошо Laughing

# 38
  • Мнения: X
Млякото приготвям с топла вода, която предварително съм сипала в термос, след като е преварена. Пюрета затоплям по малко, колкото да добията "представителен вид", но го правя в микровълновата, не съм имала проблеми до сега. Нямам особена необходимост от уред за затопляне, но вероятно бих го ползвала ако имах.

# 39
  • Мнения: 488
Преварената вода още топла я сипвам в еднолитров термос.После с нея правя кашите и млякото.

# 40
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да чукам на дърво засега нищо му няма на Мартин. Вече повече от месец практикувам да оставям мляко за следващото хранене. Обикновено правя млякото и го сипвам в две шишета - в едната колкото мисля че ще изяде а в другата остатъка от максималния грамаж който изяжда, понеже не всеки път яде пълната си доза, да не говорим че понякога правя 150 гр. и преценявам че ще изяде всичко а той изяжда 50 гр. и се събужда след 1 час да си дояжда. Къде ще му излезе края ако все хвърлям. От друга страна пък се е случвало да направя примерно 90 гр. и да не му стигне и се започва един рев а като изтичам и направя още явно вече на топлина или консистенция не е същото защото не го иска. Не обича да яде два вида мляко на едно ядене   #Puppy dog Бибероните обаче сменям.
Предполагам че ако има проблем ще се изрази най-вече в разтройство пък засега само един - два пъти на ден пълни памперса. Освен това реших че ако се образуват бактерии то те се образуват и по биберона на водата който лапа с уста пълна с мляко а пък не го мия след всяко пиене така че....
Що се отнася до MW в Спок пише да не се топли там тъй като може шишето да остане студено а вътря млякото да е много горещо, но като се опитва няма проблем. Аз лично точно там топля млякото.

# 41
  • Мнения: 2 258
Не подгрявам,защото моята щерка ми отказа топлото мляко...

# 42
  • Мнения: 704
Аз винаги затоплях преварената вода в нагревателя АВЕНТ, след това прибавях сухото мляко и давам веднага. Никога не съм давала останало мляко - изливах го.
Понеже бебето се хранеше 7 пъти в денонощие, системата ми беше следната: вечер пусках 6-те бутилки в стерилизитора, изварявах вода и я наливах в тях. Така през следващите 24 часа само подгрявах бутилката за храненето и приготвях млякото. Да не споменавам, че всъщност и кърмих до 7-ия месец и докато бебето сучеше, в това време в нагревателя се топлеше бутилката, с която дохранвах. Абе, беше малка лудница. Wink

# 43
аз също затоплям вси4ко до телесна температура,а пюретата затоплям на водна баня,млякото в микровелето Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: stefania
Адаптираното мляко, винаги, го правя непосредствено преди храненето. Водата преварявам вечер и след това я слагам в термоса. Изстудявам я, до нужната температура, преди да сложа млякото.
Само заленчуковите и месни пюрета затоплях в съд с топла вода.
Не съм използвала уреди за подгряване.


Все едно аз съм го писала.

Общи условия

Активация на акаунт