Козметика

  • 9 392
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 006
Основно ползвам лореал,но скоро си взех страхотен крем на ланкастър и мисля да се преорентирам.Дезедоранти не ползам,но си копува мъжка ролка на давидиф много съм доволна.

# 16
  • Мнения: 1 497
Laura, Кристиан Диор със сигурност са хубави, но са ужасно скъпи. За дезодоранта без алуминий Кристал зная, но исках да видя дали има още някои. Имам един каталог със "зелена" козметика, ще го потърся и ще ви дам линка,  ако ви интересува. Поръчах си една книга от топ дерматолог и там той препоръчва някои не толкова скъпи , но ефикасни кремове и мазила. Като я прочета ще ви пусна инфото.Иначе за който се интересува книгата се казва:http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1569244588/103-029 … -0595072?v=glance

# 17
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Laura
Цитат на: Vjara
Цитат на: Demetra
Цитат на: Vjara
....антитранспириращо действие ...


Прощавай, но тази дума я чувам за първи път. Какво означава?


ЗнаЧи антиизпотяващо.


Не искаш ли да кажеш антиперспириращо (то и такава дума няма), но от английски - antiperspirant? Опитвам се да си спомня какъв е точния термин (има и медицински препарати против изпотяване; за тях ми е думата), но нещо не мога да мисля днес......


Аз го адаптирах от немски, защото така пише тука на дезодорантите. Няма знаЧение, мисля Че е ясно, веЧе.

Да ви кажа сега аз какво 'проуЧване' направих. Обикновено винаги имам някакъв дезодорант вкъщи в който съм оставила малко. Давам го на гости като дойдат и ми поискат или ги ползвам при къси пътувания. Както и да е, по тая приЧина имам и няколко по-стари опаковки, които са без алуминии и на тях не пише Че са антиизпотяващи. Новите на които пише Че са, съдържат алуминий. На тях пише също Че са с 24-Часова формула, демек действат 24 Часа. Та по тая логика бих казала, Че дезодорантите които са без тая 24-Часова формула са без алуминий и не са антиизпотяващи. В понеделник ще проверя в екологиЧния ни магазин какво е положението.

Дебеланке, опитвала ли си сензитивния дезодорант на Nivea? Той е без парфюм, оцветители, алкохол, консерванти (какви ли консерванти може да съдържа един дезодорант, ама хайде, рекламен трик). Може да ти понесе, защото май си е Чиста водица.

# 18
  • Мнения: 1 497
Алуминия го слагат точно п/в изпотяване. Бях чула, че даже има вече такива дезодоранти/тоалетни води без никакви химически субстанции, а на базата на естествени аромати. Пр. както е розовата вода.

# 19
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Теодора
Laura, Кристиан Диор със сигурност са хубави, но са ужасно скъпи.


Ние да не сме евтини? Laughing  Laughing  Laughing
Аз днес си получих половината от подаръка за Св. Валентин - доста хубава чанта с няколко козметични крема и комплект гримове, а другата половина ще получа на 5-ти март - козметична процедура.
За канадските мами - това в The Bay - предлагат facial + подарък, всичко за 46$ - според мен доста добра оферта.

# 20
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Vjara
Дебеланке, опитвала ли си сензитивния дезодорант на Nivea? Той е без парфюм, оцветители, алкохол, консерванти (какви ли консерванти може да съдържа един дезодорант, ама хайде, рекламен трик). Може да ти понесе, защото май си е Чиста водица.


Аз точно него ползвам - и дезодорант, и ролка съм взимала. Не ми прави проблеми засега

# 21
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Demetra
Цитат на: Laura
... бръсненето под мишниците ...


Бръснене в смисъл на всякакъв вид обезкосмяване на подмишниците или конкретно със самобръсначка?


Лаура, моля те да поясниш това, че се развълнувах.

# 22
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Demetra
Цитат на: Demetra
Цитат на: Laura
... бръсненето под мишниците ...


Бръснене в смисъл на всякакъв вид обезкосмяване на подмишниците или конкретно със самобръсначка?


Лаура, моля те да поясниш това, че се развълнувах.


Ами как да поясня, като не съм чела статията, а само резюмето и сега точно не съм в настроение да чета научна литература. И аз съм заинтересована и то много, защото съм критичен контингент за това заболяване. Аз много не се тревожа обаче (обажда се шестото ми чувство) и си ползвам дезодорант и не ходя особено обрасла - искам да кажа, че ако наистина имаше нещо, щеше да има не една, а 1,000 статии по този повод, така че бръснете се на воля. Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 23
  • Мнения: 318
Козметиката ми е любима тема и обожавам да пробвам различни кремове и всякакви други мазила. Лора, като става дума за Диор, миналата година имаха една супер промоция (не зная дали са я повтаряли оттогава), за 35$ покупка даваха цял комплект с крем, серум, червило , спирала и какво ли не вътре. Току-що свърших крема и съм много доволна от резултатите. Но все пак минах на Биотерм, страшно ми харесват кремовете и гримовете им.

Цитат на: Laura

За канадските мами - това в The Bay - предлагат facial + подарък, всичко за 46$ - според мен доста добра оферта.

Това пак за Диор ли се отнася?

По темата за дезодорантите, така и не намерих в Канада такъв, който да ми допада. Тези ролковите много ми захабяваха дрехите и не уцелих никакъв аромат да ми харесва. От време оно съм фен на Фа и само него признавам и досега се зареждам от Бг, майка ми праща постоянно. В края на 90-те години имаше Фа с аромат на праскова или леден чай или нещо от сорта беше, но за жалост не ги прават повече май. Някой да знае дали някъде има да се продава Фа в Канада или в Монреал по-точно?

# 24
  • Мнения: 948
Погледнах и моя деодорант, и той има aluminum zirconium (явно това им е активната съставка).

Потърсих на www.shopping.com; има избор, доста са по-скъпи, обаче, и не знам доколко вършат работа:
http://www.shopping.com/xGS-Aluminum_Free_Deodorant~NS-1~linkin_id-3055950

И само да кажа, че няма връзка между анти-перспиранти и рак на гърдата, това е измислица, която през месец-два се появява по масовите емайли
http://www.breastcancer.org/res_news_antiper.html

# 25
  • Мнения: 1 497
Поне в UK не съм виждала промоции на кремовете на Диор. А някой ползвал ли е Neutrogena? И какво беше това за бръсненето,че недоразбрах.

# 26
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara


Дебеланке, опитвала ли си сензитивния дезодорант на Nivea? Той е без парфюм, оцветители, алкохол, консерванти (какви ли консерванти може да съдържа един дезодорант, ама хайде, рекламен трик). Може да ти понесе, защото май си е Чиста водица.

Точно от него се иzприЩих страхотно
На всичко което пиШе сенzитив не мога да полzвам - това е някакъв коШмар

# 27
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Теодора
Поне в UK не съм виждала промоции на кремовете на Диор. А някой ползвал ли е Neutrogena? И какво беше това за бръсненето,че недоразбрах.



За Теодора - В Канада има много промоции по празниците. Аз съм получавала двойно количество парфюми например с покупката на един (+ т.мляко, гел, понякога чанта за грим или кутия за снимки); както и други неща - имам 4 десертни чинии с цветята, използвани в парфюмите на Живанши (така си стоят в кутията; много са красиви иначе Laughing ). Моите кремове обикновено са от летищата в Европа, защото в Канада не винаги имат целия набор козметика, който се появява в Европа.
За бръсненето - оказва се, че честото бръснене под мишниците е предразполагащ фактор за рак на мл. жлеза.

За Тути-Фрути - В НВС имат промоция на козметични процедури - ако направиш заявка до 12 февруари получаваш facial (доста неща са включени) за 1.15 час, както и подарък. Явно добре се котира, защото нямаха свободни часове до 5 март! Аз отдавна се канех да отида на козметик и това ми дойде добре дошло.

# 28
  • Мнения: 1 497
Да не искате да кажете, да ходим така?

# 29
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Теодора
Да не искате да кажете, да ходим така? ...


Ти пък, какво се шашкаш? Аз там някои от твоите "съгражданки" (островитянки) съм ги виждала едни такива под ръкавчето... Ум да ти зайде  Wink

Общи условия

Активация на акаунт