да спирам ли кашите?

  • 986
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Ние още сме само на кърма,но определено моят Никола/адаши сме Wink /скоро ще го захранвам-взе да му те4е лиги4ка докато се храним,дъв4е си езика..такива работи Simple Smile
Днес мислех да пускам тема,дали да захраня със зелен4уково пюре или с каша,то4но по същите при4ини-Ники на 4 месеца и половина,беше 8 кг и висок 69 см.Другата седмица сме на консултация и ако пак е ка4ил с едно кило,смятам да запо4нем със зелен4уковото пюре,а през 6-ти месец с кашите.
Тепърва ще задавам много въпроси тук Simple Smile
Извинявай,4е се вклу4их в темата ти,но съм сигурна,4е с вашето Ники вси4ко е наред,смятам,4е мамите са ти дали добри съвети.
Успех!

# 16
  • Мнения: 5 713
Тъй като и аз се притеснявам да не би детето ми да е дебело, макар че си е в нормите за възрастта / на 6 месеца без 10 дена беше 8100 на 69см /, редувам кашата с плодово пюре. Един ден давам каша до 150гр, в която има плод някъде 30-40гр, на следващия ден плодово пюре до 80-100гр, а 80-90гр са мляко.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: verri_77
Тъй като и аз се притеснявам да не би детето ми да е дебело, макар че си е в нормите за възрастта / на 6 месеца без 10 дена беше 8100 на 69см /, редувам кашата с плодово пюре. Един ден давам каша до 150гр, в която има плод някъде 30-40гр, на следващия ден плодово пюре до 80-100гр, а 80-90гр са мляко.


ама и аз така....да не си мислите, че всеки ден...напротив, максимум три пъти в седмицата му се събират каша, и то винаги е с плод вътре.През останалото време- киселче/пък нали и то е с нишесте Confused / или само настъргана сурова круша.Колкото повече мисля, толкова повече се убеждавам, че дебелеем от кърмата, не от другата храна.Като беше само на кърма, пак си качваше по килце човекът.Първия месец даже почти 2 Shocked Освен да се опитвам да не го кърмя нощем...но дали ще успея Confused Хмммм....Ще докладвам каква сме я свършили следващия месец.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 482
Момичета, искам да попита дали е задължително да се дават каши?  Колко са полезни и какви ценни вещества има?
Моята кукла каши яде съвсем, ама съвсем рядко, защото изобщо не ги обича макар и сладки, с плодове, с мляко и всякакви комбинации. Затова наблягам на пюрета - зеленчукови на обед  и плодови следобед и обезателно порция мляко...

А по въпроса на Белинда - не си изказвам компетентно мнение обосновано на научна основа - но все си мисля, че  кърмата    дава на бебето само здраве и безценни вещества, и в никакъв случай не трябва да се ограничава кърменето... Затова и попитах за кашите - дали можем да минем и без тях, защото не ми се вярва на моето бебе и  бебенцето на Белинда да им стане нещо, защото не са яли каши?????????...

# 19
  • Мнения: 5 713
Ами значи спри да се притесняваш. Нека детето само да си покаже. Щом като му се яде, да си хапва. Като гледам снимки на двамата с брат- бебета, направо ме обхваща ужас, нещо страшно, рекламни лица на Мишелин. Сега аз съм си леко пълничка, а брат ми слаб и висок. Така че...

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Iva_D
Цитат на: yosarian

Пюрето на обяд трябва да замества хранене- т.е или пюре или мляко. Пробвай да отказваш по малко нощните хранения те не го хранят а приспиват явно.- трудничко е но пробвай нищо не пречи. Пробвай с малко водичка - а ако не иска -няма.


Напротив, до края на годинката не трябва да има заместени хранения и млякото трябвя да представлява около 75% от приеманат храна. Колкото до нощните хранения, независимо дали са за храна или приспиване, е очевидно, че детето се нуждае от тях и няма причина да се измъчва с вода или "сух" режим.

пюре - или мляко съм писала- по избор.
Ако едно гладно и добре сучещо бебе суче по 150 грама и след половин час изяте 180 грама пюре - аз ако го язям ще ми стане лошо. А в пюрето също има голямо количество мляко. Лично за мен смятам че по този начин излишно се разширява стомахчето от съвсем малка възраст. Но това е мое мнение и майката сама ще види какво е добре за детето и. Да не превръщаме и тази тема в поле за нравоучения.Не ми отговаряй.

# 21
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Според мен или замести напълно храненията (което казвате не е хубаво) или махни яденето след това, защото вие си ядете пълна порция , която някой деца ядат на година през 4 часа. Явно е ,че кърмата ти е хранителна, бебето я харесва и суче с удоволствие ами тогава не давай толкова пюрета и въобще не давай каши.
В този случай аз бих оставила така кърменията, но бих давала по-малко други и то не много калорични неща - плодове, месо. Не бих давала зеленчуково пюре с картофи, а бих наблегнала на морковите например.
Извинявай, че давам мнение без да имам много опит  Wink .

# 22
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
belinda по тоя повод се сещам за един виц:Попитали радио "Ереван" какво трябва да направи една 100-килограмова жена,за да отслабне?От радиото отговорили-"Не разваляйте хубавта жена" Laughing Та и ти сега:Не разваляй хубавото бебче Sign Exclamation  А за храненето ние доскоро бяхме на режим и пак сме си шишкави(а се роди 2.800),последно беше 9.200,а сега не отидохме на последната консултация,че нали сме бедстващи тук cold Незнам докато дойде време,какво ще стане Cry Но моето педи ме успокоява,че като стане по-активен нещата ще си дойдат на мястото.Ако и тогава не се стопи,може да го мина на диета малко,засега нямам намерение.А за протокола:,ние освен кърмата,папкаме каша и плодово пюре.Днес ще захранвам със зеленчуково #Onfire  #Onfire  #Onfire

Общи условия

Активация на акаунт