Учите ли бебетата си да се преобръщат?

  • 1 443
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Моя син сам се научи да се преобръща от 1 седмица насам.Не съм му помагала.Първо и по-лесно му беше да се обърне от корем на гръб,а от скоро и от гръб на корем вече.И сега ,няма спирка само се врътка Wink

# 16
  • Мнения: 414
Аз съм против насилствените обучения за каквото и да е, въпреки, че педиатърката ме хокаше че не си държал главата изправена от поза по корем, че не съм го карала да се обръща и т.н. глупости, всяко дете си има собствено време да се научи да прави всичко и само Simple Smile Не съм го обръщала, научи си се сам на 6 месеца.
Не съм го учила да сяда, научи се сам на 7 месеца.
Не съм го дигала да стъпва, стъпи си сам на 8 месеца.
Не съм го водила за ръце или слагала на проходилки, проходи си сам на 10,5 месеца.
Не съм му четкала зъбите с четка, поиска си я сам на 1,7 г.
Не го слагам на гърне, още си е с памперс и знам че като му дойде времето ще го махне сам от раз.
Изобщо, караме го според естествения ход на събитията.
Не насилвай детето, още повече щом не му харесват тия упражнения.

# 17
  • Мнения: 1 289
Ние също учухме Ради, но с не особен ентусиазъм. На нея също не й харесваше особено, защото това си е като насилие малко. Резултатът от обучението е първо самостоятелно обръщане на 3 месеца; първо самостоятелно падане от дивана на 3.5 месеца; първо обръщане от корем по гръб на 4 месеца. От там нататък не броя паданията от високо. От 6-тия месец седи, в 7-мия пропълзя и се изправи. Сега изрушква къщата, като се държи по мебелите. На 10.5 месеца е. Ранното обучение крие рискове. Децата стават пъргави и любопитни.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 395
Естествено, че не!
Намирам го за глупаво и ненужно! #2gunfire

Синът ми се преобърна от гръб по корем точно на 5 навършени месеца.
Лора-точно на 4месеца.
За обръщане от корем по гръб-не го споменавам, защото беше някъде към средата на 2-рият месец.
И естествено, че без моя помощ и съвсем сами.

То, дай да ги учим и как да хващат с ръчички, че няма как да се научат! Imp

# 19
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Li
Здравейте мами,
нашата педи ме кара да уча сина си да се преобръща, като го слагам на леглото и първо му прехвърлям едната ръка, после крачето и т.н. Цялата работа е доста досадна, а и на него не му хареса, така че прекратих опитите.
Вие учихте ли бебоците ви да се преобръщат или те сами го направиха в някакъв момент?

Ли, не казваш какво точно преобръщане те кара да правите лекарката - от гръб на корем или обратно. Защото за обръщане от гръб на корем сте още малки. След месец горе-долу сигурно ще му е по-интересно да се опита да го направи. Дотогава не го тормози, щом и той не се въодушевява. Бебо най-добре ще ти покаже кога за какво е готов.

# 20
  • Мнения: 544
И да и не.

Някъде на 3-4 месеца се обърна от гръб по корем. Постоянно го правеше, но не можеше на обратно (т.е. от корем по гръб). И понеже по 10 пъти на нощ ме будеше, за да я обърна по гръб и показах как става няколко пати. После започна сама Grinning

# 21
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Никога не съм й помагала да се научи " насила" . Помощ имаше само, когато не можеше сама да се върне обратно. Сега обаче нищо не може да я спре Grinning

# 22
  • Мнения: 1 021
Нашият педиатър стриктно следи всички двигателни умения, които придобиваме или трябва да придобием и постоянно ме пита какво правя в тази връзка! Помагам ли му да се обръща, помагам ли му да лази и т.н.
Аз честно казано първите месеци доста се шашках, но в последствие видях, че за повечето неща само си им идва времето! Още повече, че не можеш да накараш едно дете да прави нещо ако не му е приятно и не изпитва удоволствие от това.
Пробвай в началото и ако не изяви желание да се включи в играта не то мъчи!

# 23
  • Мнения: 967
Цитат на: Radina
Не не съм го учила да се обръща,той сам се обърна в един момент и от тогава е като пумпал  #Milti
Не се притеснявай,детето само ще се обърне като му дойде времето  Wink


И ние така. Сам реши да се преобърне на 6 мес.

# 24
  • Мнения: 3 932
НЕ, даже не съм се и сешала за подобни процедури, нито пък нашата педиатърка ни го е казвала.

# 25
  • София
  • Мнения: 592
Аз не насилвам бебо да правим упражнения, а и той много се кефи. Според мен гимнастиката е полезна и приятна за бебето. Естествено в нормални граници ако на бебто не му харесва по-добре да не се прави.
Не знам дали има значение, но след като го обърнах няколко пъти от гръб по корем започна и сам да се обръща.  Laughing
Сигурно преди това не се е сетил да се пробва  Wink
А от корем по гръб да се обърне още не може. Тук повечето майки са написали, че първо бебовците се обръщат от корем по гръб. Явно с всяко бебче е различно и те наистина си знаят най-добре  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт