Дайте ми инфо за Ariel Sensitive

  • 6 333
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 502
Знам, че тази тема не е за тук, ама си мисля, че малко мами от БГ, го използват този прах, та затова я пускам тука.
Колебая се дали мога да използвам праха да пера бебешките дрешки, че и на баткото, защото има мн.чувствителна кожа. Освен това имат и отделно омекотител, вие ползвате ли по принцип омекотители конкретно за бебешките дрешки?
Опитах се да намеря информация от сайта на Ариел, ама в англ. сайт нищо не са писали, има някаква информация в немския, но  аз мога само на английски да чета Embarassed  

Ще може ли някой да ме просветли по въпроса?

# 1
  • Мнения: 4 399
С тоzи прах zа пране нямам опит, аz полzвам обикновен Ариел. Против всякаква химия съм и се опитвам да сведа иzполzването и до минимум. Затова омекотители не полzвам zа собствените си дрехи и не бих иzполzвала zа бебе.

# 2
  • Мнения: 2 567
Привет,
аз ползвам за бебешките дрешки течен Перзил Сензитив с естествен сапун и съм доволна. Омекотител също слагам- Ленор Сензитив. И двата са дерматологично изследвани и без парфюм уж.
Предполагам, че няма да имаш проблеми с Ариел.

# 3
  • Мнения: 1 502
Значи мога да рискувам, с Ariel sensitive, то тука само той е антиалергичен. Такива монополисти са тука, че яд ме хваща,  #Cussing out няма почти никакъв избор. На мен ми е много приятно да пера с омекотител, пералнята ми ухае сякаш повече на чистичко. Е, това си е мое мнение.

Мерси 6о6i !

# 4
  • Мнения: 2 452
За праха не мога да ти кажа, но за омекотител - нас ни съветваха от курса за бременни да НЕ използваме омекотител, защото колкото и да е "сенситив", пак би могъл да алергизира бебето.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
аз точно такъв купих за да изпера бебешките неща. И използвах омекотител на Vernel - него свекървата ми подари и видях реклама и в един от бебешките сайтове. В сряда вечер съм на курс и ще питам за ползата и вредата от омекотителите. Вече колкото повече чета и слушам, толкова повече се шашкам кое е полезно и кое вредно.

# 6
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Laura
За праха не мога да ти кажа, но за омекотител - нас ни съветваха от курса за бременни да НЕ използваме омекотител, защото колкото и да е "сенситив", пак би могъл да алергизира бебето.


Ooo, мерси за инфото. Значи само с праха ще пера.

Мерси.

# 7
  • Мнения: 1 793
и аз знам, че е по-добре без омекотител и затова не ползвам. иначе праха за пране, с който пера дрешките е течния 'Ариел нон-био'.

# 8
  • MUC
  • Мнения: 571
Ползвам Аriel Mild&Rein и за дрехите на беба и за нашите. Води се дерматологично изследван, до сега не сме имали проблеми. А и тук нямам особено голям избор на бебешки прахове Confused

# 9
  • Мнения: 4 244
Аz перях в началото дрехите на  Щерката с Корал - не zнам при теб в Исландия дали има.
После минах само на Персил обикновен, Ариел не съм полzвала че не пере като хората ( мое мнение).
Омекотител слагам zадължително по съвет на кожната лекарка която се грижи и zа двамата, zаЩото и двамата са склонни да раzвиват тежки дерматити на алергична основа, наследство от мен.
Полzвам Ленор всяка раzновидност.
Това дето пиШе сенzитив на праховете и омекотителите е лъжа и иzмама - според кожната лекарка

# 10
  • Мнения: 4 399
Цитат на: debelanata
Омекотител слагам zадължително по съвет на кожната лекарка която се грижи и zа двамата, zаЩото и двамата са склонни да раzвиват тежки дерматити на алергична основа, наследство от мен.


Много странно как омекотителят може да предпази от дерматит, алергия или каквото и да било... Аз знам точно обратното, че омекотителят може да доведе до развитие на алергии и неприятни кожни реакции. Познавам и хора при които така е подействал. Но не искам да споря, щом лекарката ти го е казала и не ви създава проблеми, позвай го. Просто би ми било любопитно да чуя някакво обяснение ако някой знае повече.

# 11
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara
Цитат на: debelanata
Омекотител слагам zадължително по съвет на кожната лекарка която се грижи и zа двамата, zаЩото и двамата са склонни да раzвиват тежки дерматити на алергична основа, наследство от мен.


Много странно как омекотителят може да предпази от дерматит, алергия или каквото и да било... Аз знам точно обратното, че омекотителят може да доведе до развитие на алергии и неприятни кожни реакции. Познавам и хора при които така е подействал. Но не искам да споря, щом лекарката ти го е казала и не ви създава проблеми, позвай го. Просто би ми било любопитно да чуя някакво обяснение ако някой знае повече.

Вяра, проблема ни е че сме zастраШени от невродерматит и поради таzи причина дрехите които обличаме трябва да са меки (дане говоря zа иzискванията към материите) zа да не драzнят кожата.
Аz и поради таzи причина се снабдих с суШилня - последния модел на АЕГ и сега съм намалила омекотителя напо´ловина и пера с течен сапун
За суШилнята - дрехите ги вадя меки ама като по рекламите на Ленор, и едни пухкави нямам думи.
Откакто съм с нея децата не са имали нито една криzа (обрив)

# 12
  • Мнения: 3 880
Цитат на: pepelyashka
аз точно такъв купих за да изпера бебешките неща. И използвах омекотител на Vernel - него свекървата ми подари и видях реклама и в един от бебешките сайтове. В сряда вечер съм на курс и ще питам за ползата и вредата от омекотителите. Вече колкото повече чета и слушам, толкова повече се шашкам кое е полезно и кое вредно.


ПепеляШка, аz се бях zасилила 2-3 месеца  преди термина да пера и гладя (голям мерак- е, напрах се и се нагладих вече zа цял живот, ама от къде да съм zнаела тогава Laughing ) и бях сложила и омекотител, та точно на тоzи курс акуШерките каzаха, че почти нямало бебе, което да не реагира на омекотителя, дори и на тоzи бебеШкият от рекламата, и е по-  добре да не се полzва в началото (като го каzаха това 90% от бъдеЩите мами се спогледахме стреснато-всички бърzали да перат бебеШки дрехи, че и с омекотител Laughing ) Та на следваЩият ден zасилих пак всичко в пералнята и пак суШене, гладене и т.н.... Laughing

# 13
  • Мнения: 3 271
Мамо Веси, а Персил Сензитив нямате ли там? Него горещо го препоръчвам с чисто сърце!
За омекотителите и аз съм МНОГО против!

# 14
  • usa
  • Мнения: 2 113
освен заради алергизиращото действие на омекотителите, тук не ги препоръчват за пране на бебешките дрехи и тъй като разрушавали противозапалителните покрития на платовете използвани за тия дрешки. не знам дали в европа има такива изисквания, но тук поради честите пожари се твърди, че бебешките дрехи отговаряли на някакви стандарти за незапалимост. та омекотителите разрушавали тия свойства.

# 15
  • Мнения: 2 452
Цитат на: миз
освен заради алергизиращото действие на омекотителите, тук не ги препоръчват за пране на бебешките дрехи и тъй като разрушавали противозапалителните покрития на платовете използвани за тия дрешки. не знам дали в европа има такива изисквания, но тук поради честите пожари се твърди, че бебешките дрехи отговаряли на някакви стандарти за незапалимост. та омекотителите разрушавали тия свойства.

Oбаче тези противозапалителни средства какво всъщност представляват и колко са "полезни" за околната среда е отделен въпрос......

# 16
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Laura
Цитат на: миз
освен заради алергизиращото действие на омекотителите, тук не ги препоръчват за пране на бебешките дрехи и тъй като разрушавали противозапалителните покрития на платовете използвани за тия дрешки. не знам дали в европа има такива изисквания, но тук поради честите пожари се твърди, че бебешките дрехи отговаряли на някакви стандарти за незапалимост. та омекотителите разрушавали тия свойства.

Oбаче тези противозапалителни средства какво всъщност представляват и колко са "полезни" за околната среда е отделен въпрос......


виж за това не съм събирала информация  Simple Smile . имаш ли желание да споделиш, че да не стоя до среднощ да се ровя, че ми запали любопитството?
и след като така или иначе са ги употребили, не е ли по-добре да ги ползваме, отколкото да добавим допълнителна химия във формата на омекотител и да рискуваме хем алергия, хем по-лесно запалване?
хайде прояви милост  Simple Smile !

# 17
Аз пък имам алергичен дерматит точно от омекотители. Не можех да спя от сърбежи, кожата ми ставаше кървава от чесане. Сменях праха, определени дрехи, но когато махнах омекотителя разбрах причината!

# 18
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Millena
Мамо Веси, а Персил Сензитив нямате ли там? Него горещо го препоръчвам с чисто сърце!
За омекотителите и аз съм МНОГО против!


За съжаление, от праховете, които са сензитив, тук има само на Ариел, въобще няма избор #Cussing out
В интерес на истината, въобще не съм се замисляла, че от омекотителите се предизвикват алергии. Дали и аз да спра да пера с омекотител дрехите на сина, че кожата му е толкова суха и все се дере до кръв Thinking Ще взема да пробвам.

# 19
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Mama Vessi
Цитат на: Millena
Мамо Веси, а Персил Сензитив нямате ли там? Него горещо го препоръчвам с чисто сърце!
За омекотителите и аз съм МНОГО против!


За съжаление, от праховете, които са сензитив, тук има само на Ариел, въобще няма избор #Cussing out
В интерес на истината, въобще не съм се замисляла, че от омекотителите се предизвикват алергии. Дали и аз да спра да пера с омекотител дрехите на сина, че кожата му е толкова суха и все се дере до кръв Thinking Ще взема да пробвам.


Пробвай, много е възможно да има връзка.
А за праха се чудя за някои бебешки сапун тогава, да го рендосваш и така да переш поне първите 1-2 месеца. Ако наистина се притесняваш. Щото самият Ариел е ужас, не знам докарали ли са го "сензитив"  Sad

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: Millena

Пробвай, много е възможно да има връзка.
А за праха се чудя за някои бебешки сапун тогава, да го рендосваш и така да переш поне първите 1-2 месеца.

А един друг трик от моя приятелка- тя в началото е прала бебешките неща с бебешки шампоан.

# 21
  • Мнения: 2 452
Цитат на: миз
виж за това не съм събирала информация  Simple Smile . имаш ли желание да споделиш, че да не стоя до среднощ да се ровя, че ми запали любопитството?
и след като така или иначе са ги употребили, не е ли по-добре да ги ползваме, отколкото да добавим допълнителна химия във формата на омекотител и да рискуваме хем алергия, хем по-лесно запалване?
хайде прояви милост  Simple Smile !


Миналата година бях "science judge" в конкурс на канадските писмени медии и една от статиите бе точно за тези противозапалителни средства. Оказаха се не съвсем безобидни за околната среда, защото се разграждат изключително бавно и имат тенденция да се натрупват. Честно казано, бе точно преди 1 година и тази статия бе една от 40, та не помня големи подробности, но ако те интересува, провери за fluorinated halons.
Относно омекотителите - аз също съм против. Започнах да пера Изабелини  дрехи с наш прах+омекотител едва това лято, т.е. на повече от 2.5 години.

Общи условия

Активация на акаунт