Нека догодина сняг вали! ЮЛЧЕТО се стяга за пролетни игри!

  • 11 246
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 496
О, за киселото мляко и ние нямаме спирачки. Обичаме страшно много всичко що е млечно - мляко, сирене, кашкавал и винаги когато види иска и може да поеме в големи количества Blush

# 31
  • Мнения: 1 698
А киселото мляко вечер как го давате? Имам предвид в шишето - разредено или не?

# 32
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
аз разреждам кис.мляко с малко вода, зада минава през биберона. днес също си говорихме в къщи да спираме адаптираното вече. от два дни не давам нощни млека, за сега е добре положението, не го търси, и забелязах веднага промяна в обема закуска която изяжда.

# 33
  • Мнения: 1 976
ООО, много моля, но Мартин е рекордьорът по кг! 15 кг и 90 см!!!
Вече нищо не се пие от шише, а само от чаша. Киселото мляко се яде с лъжичка и то най-често сам си го хапва. За приспиване никога не съм му давала мляко. само през ноща или сутрин, когато се събуди много рано. Вече приема нормално прясно мляко, а не адаптирано, така че му ги редувам.
Следобедната му закуска вече е съвсем "лабава". Само плодове и най- много една лъжичка кисело или прясно мляко. Но ако го оставя въобще няма да се сети да яде следобяд.
А относно сребърната вода...само ще добавя, че навремето баба ми е давала на децата да пият вода само от сребърна чаша.

# 34
  • Мнения: 1 698
Пу пу, лук да си имат дечицата с тия килограми. Ние сме си още 10 и нещо Sunglasses.
Кисело мляко не обича, прясно не съм давала да пие, но веднъж направих попара с него и беше отхвърлено като вариант за закуска. Все така злояда си е ooooh!
Скоро и аз ще заместя адаптето с кисело мляко, но се чудя как ще го приеме.  newsm78

# 35
  • Мнения: 3 926
Да ви кажа ли Сияна как обича мляко. Крещи като го види в хладилника, а ние се крием ако си слагаме в ядене или ядем мляко Sad Уж вече не се прищи, ама не мога да й давам да яде колкото поиска. Най-много две-три супени лъжици с бисквита... ама и чисто си го папка... На моменти ми е много гадно, ама няма как Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 496
Оле, какви шишета, какви биберони... Шишето с биба го махнахме преди година някъде и по-точно веднага след приучаване към сламка, пробвахме малко с клапа, но шишето със сламка ни си е любимо, а от няколко месеца си пием спокойно и от чаша, а залъгалка вече не ползваме и мама е мнооооооооооого щастлива Flutter
Аз през ноща храна не давам, защото мисля, че стомахчето трябва да почива и одавна го спрях (тогава беше нощно кърмене), давах известно време вода, но беше зима и не ми се ставаше да му я топля, та и нея бързо спряхме Rolling Eyes

Лек ден от нас  за вас  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 1 878
  food010 Мммм не ми се мърда от прозореца, откога я чакам тази снежна гледка навън, а аз на топло с чаша кафе, а малкия се успива още, мммм почти идеално  Mr. Green


Явор пък да ви кажа като един истински мъж биберона така и не поиска да опита, от бебе сме с лъжичка ако има нужда, така си ми остана неизползван комплекта на Авент, добре че поне с накрайник за чаша ги ползвам шишетата. Сега малкия като второ дете искам да ви кажа че го гледам мнооооого по-спокойно, не му се нервирам на малките щуротийки или голееемия му инат Crazy (защото знам, че мойте нерви го усилват) не му се карам много, оставям го на воля да се тръшка и сърди и................гледам за сега има доста добър ефект върху неговото възпитание, пък и върху мойте нерви  Mr. Green

Иначе по темите с истерийте - и нашия батко правеше подобни, когато тръгна на градина, мисля се дължеше на прекаленото пренавиване на детето и целия ред и дисциплина дето противно на природата му трябва да се спазва  Rolling Eyes, та моя съвет е по-спокойно, по-малко не-та, по-малко задължения и мноооого дивееене и игра - това от опита ми ......до тук, щото нещо цикъла ми хич го няма от два месеца  Rolling Eyes взех че и тест си правих и пу-пу една чертичка само, сега остава и на гинеколог да се занеса Tired

Мляко ядем с апетит и кисело и прясно и адаптирано и мамино  Mr. Green засега давам от всички варианти, но мисля скоро да спираме адаптираното. Мултисаностола изприщва баткото ни, така че аз го давам чат пат по малко и винаги в минимално упоменатата доза за килограмите.

Мамите с подходящи терени в квартала да си признаят да идваме на снежни пързалки, докато е времееее ( ден два)  Joy

# 38
  • Мнения: 669
Eй много се зарадвах и аз на днешния сняг. Изведох Емчода говиди. Даже направихме и един мини снежен човек да знае детето що е то сняг. така и не  се наканихме да го заведем на планина, за да види истински сняг. Пък догодина дано има повечко.

Шишето с биберон и ние не го ползваме от поне 3 месеца. от тогава не му давам и мляко за приспиване. Но бибата си я цокаме още за приспиване, а и през деня ако си я види задължително си я цока, докато не му я взема, за да я скрия.

# 39
  • Мнения: 1 698
Аз шише с биберон давам само с млякото преди сън. Тя е легнала и няма как да й го дам с друго. Това мляко си го пие и си го чака. Затова скоро няма да го спирам. Само мисля да го заместя с кисело.

# 40
  • Мнения: 1 976
Аз шише с биберон давам само с млякото преди сън. Тя е легнала и няма как да й го дам с друго. Това мляко си го пие и си го чака. Затова скоро няма да го спирам. Само мисля да го заместя с кисело.
Понеже Мартин пие много вода в легнало положение, замених шишето с биберон с чаша с клапа. няма никакви проблеми с клапата, дори да е в най-затворено положение.

# 41
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Ого всякакъв вид шишета не е ползвал никога  Embarassed. От циците премина директно на сламка. Имаме разливаща се чаша на КАНПОЛ, дето няма клапа и си пие чудесно от нея, без да разлива или да се олива.
Вчера бяхме на консултация - Ого тежи 11.900 и е висок 86 см. За височината малко ме съмнява, защото го мерих малко повечко в къщи, но за килата съм абсолютно сигурна. Всичко по него е мускули и 1 сланинка няма  Rolling Eyes. Даже е под нормата за възрастта си, но със сигурност вече мога да го записвам на спортна гимнастика  Flutter Mr. Green Joy, защото много от елементите на този спорт ги знае  Joy.
За снежецът  Blush - нищо ново за нас, защото сме планинарско семейство и на сняг се радваме от много време + чист въздух и неповторима природа  Crazy. И да беше сняг, та да се зарадвам и аз, а то се получи отвратителна киша. ЗА "огромно щастие" днес даже една кола ни окъпа с кал( и Ого и мен), минавайки поне с 60 км/ч през локва на 1 м от нас... А от разходката, траеща около час, Ого-Фого изяде към 496 снежинки  Joy. езикът му беше изплезен постоянно навън като на разгонен див козел  hahaha.
Пустият му безплатен валящ сладолед с марка ~NO SUGAR~, не знаех, че толкова вкусен бил Joy Joy Joy

# 42
  • Мнения: 1 698
Аз все си мисля, че дали шише или чаша с клапа /имаме такава/ е все едно.  Rolling Eyes Дари си пие нощно време от чашата вода, ако иска.

# 43
  • София
  • Мнения: 529
И ние сме от малчовците - 10 кг.  80 см. По градинките всички "бебешори" са по-едри от Ида Mr. Green Ама пък не ми дреме много - то детето си хапва добре, развива се чудесно, в отлично състояние на духа е.... Какво повече да искам??? Hug Освен все така да е! Hug
Мляко за пиене не се приема... освен от "ти-ти". Иначе киселото винаги го е яла с лъжичка от кофичката директно. И мучи на нарисуваната крава през цялото време Mr. Green

Леле, а днес каква драма с маааалкото сняг, който видя.... #Crazy Настъпи го без да иска и като се разрева, че има по ботуша.... Махнах го - продължи да реве с вдигнат високо крак Rolling Eyes Ако вземе да завали истински май и щорите ще пускам да не се разстройва. А татко й как ще я учи да кара ски - да му мисли! newsm78

# 44
  • Мнения: 496
 Joy Ама, че сте сладури, супер ме разсмяхте (Галето и Ара) за закуска Hug

Гогата така скоро се наложи да качваме количката в едно такси и аз като я сгънах той така се разрева, че му счупих бу-то  Rolling Eyes И сега всяка сутрин се събуждаме с бу - бамм и аз повтарям - няма му нищо на бу-то и той пак и така по няколко пъти на ден  Rolling Eyes и прави една супер тъжно-загрижена физиономия Laughing Голям проблем с това бу ви казвам Crazy

Мамита, какво ще кажете за тези нови хапове, за които върви реклама в момента на Валмарк за прочистване от токсините newsm78

Днес времето се очертава да е страхотно, тук сняг почти не валя и изобщо валежа беше дъждовен, слаб и вечерен, та сега е само малко мокро навън и темпер още от сега е 7 градуса  Party Обичам страхотното слънчево време  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт