Отказване от палеца без биберон?

  • 1 538
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Защо не пробваш с друг вид биберон?! Мони харесва само анатомичните на NUK, а тия на Avent изобщо не ги искаше.

# 16
  • Мнения: 544
Цитат на: chockolina
Защо не пробваш с друг вид биберон?! Мони харесва само анатомичните на NUK


И аз мисля така. Макар, че всичко ни е на Nuk и други не съм пробвала. Wink

На племенничето ми (на 10дни е) са му взели на Чико - каучукова е цялата, и дръжката дори - ужасно груба изглежда. Как ще я иска детето, все едно да му набуташ огромна гума в устничките Shocked

Иначе имам наблюдения само - едно детенце, на което майка му казваше, че не иска биберони, но то все седеше с палче в устата. А за да заспи така силно го смучеше, че се чудех как не го боли.

Вероятно ще отшуми, но за всеки случай наблюдавай!

# 17
  • Мнения: 175
И ние имаме този проблем. Бях решила и а да не му вадя палчето насила, но вече толкова време не се отказва от него. Биберони не иска от 2-рия месец. Купих Даум Ексол (струва 10-11 лв. за инфо), но да ви кажа това е нещо повече от ужасно! Намазах го един ден преди да заспи... Първоначално само си вадеше палчето от устата, гледаше го тъжно...но не плачеше... И аз се зарадвах - казах си "е лесно ще стане..." Да, ама Не!!! Като се почна един рев - час и половина без да спре! Накрая реших да го пробвам на себе се - има отвратителен вкус просто. Дожаля ми за детенце, измих го и той така блаженно си заспа с палчето... И за сега съм го оставила без да правя нищо по въпроса. Все още страдам как го измъчих тогава... Надявам се все някога да се откаже самичък... Хубавото е, че той го смуче палчето само докато заспи - после го плюе.
Пробвайте ако искате това мазило,  дано при вас мине по-леко! Успех!!!

# 18
  • Мнения: 3 537
И нии си смучем палеца от 2 месеца насам.Беберони не зачита.Особено преди да заспи го смуче и то само на дясната ръка.Смуче го и когато е гладен.Слагам му ракъвичка,отначало се дразни малко ,но после си заспива.
Пробвай и ти с ръкавички.Обаче пък постоянно с тях не може да е и щом ги махна пак бутне палеца в устата.
Дано самичък да си се откаже по скоро.
/Свекърва ми като е била малка до 5 годинки си е смучела палчето пък посли се е отказала сама/

Общи условия

Активация на акаунт