докога?

  • 1 328
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Към третия месец махнах изцяло захарта, до тогава слагах четвърт равна чаена лъжичка на 200мл.

# 16
  • Мнения: 2 142
От самото начало не давам на Ема вода със захар, на нея и харесва, нямали сме проблеми. Дори избягвах пюретата със захар. В семейството на мъжа ми има диабетици и мен ме гони параноята, но все пак малко предпазливост не е във вреда. А що се отнася до лимоните, аз наистина, когато имам и капвам лимон във водата и тя мляска от удоволствие. Така и давам витамин C почти всеки ден, а сега зимата мисля, че е доста полезно. Ако искате опитайте и после ще ми кажете, дали вашите бебчовци харесват водата с лимон.

# 17
  • Мнения: 5 140
Цитат на: dessita_i
Да! Най-добре е бебока да не се учи да консумира само сладки неща! Захарта трябва да се махне щом отмине жълтеницата! За трапезна вода мисля че, след 1 годинка и половина!
                                                         Aбсолютно съм съгласна!

# 18
  • sofia
  • Мнения: 562
подсладената вода не си спомням до кога съм давала,но е хубаво да се махне по-скоро,за да не се развалят зъбките!трапезна вода най-рано след 6 месец за предпочитане да се дава!
не е хубаво да се дава много време преварена вода,защото губи кислорода си при преваряването!знам го от педиатър!а всеки да си преценява аз само казвам каквото знам! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 581
Вместо захар слагах фруктозо-глюкозен сироп, усвоявал се по-лесно. Постепенно намалявах, но не помня кога спях сладкото.
След 6 мес. почнах да давам и трапезна и минерална вода понякога. Сега давам минерална и пречистена от кана. Чешмяна направо и аз не пия.

# 20
  • Мнения: 1 246
аз въобще не съм слагала захар във водата и си я пие така без да се мръщи,давам й преварена вода,тук е много варовита направо се утаявя варовик,за това я прецеждам през тензух на няколко ката.въобще съм против даването,по-скоро залъгването на бебето но6тем с вода със захар,не виждам как може да нахрани бебето,само си промиват корем4етата милите.това си е ли4но мнение,всяка майка постъпва както намери за добре.

Общи условия

Активация на акаунт