Десерт с тиква и ориз

  • 7 672
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
Този десерт го знам от баба ми!
1. Слага се да се свари тиква, наразяна на малки парчета, докато се вари се слага и захар, за да се подслади тиквата (количество не мога да кажа, защото зависи после в каква тава ще правите десерта, така че колкото решите да сварите).
2.200гр ориз се слага да заври.
3.разбиват се 4-ри яйца с 2 чаени чаши прясно мляко и захар(количеството захар е по желание)
4.сварените вече парчета тиква се нареждат в тавата и върху тях се изсипва ориза и разбитото мляко с яйцата
5.всичко това се запича до получаване на кафеникава коричка

# 1
  • Мнения: 1 517
Майка ми също прави нещо подобно, но по-лесно и по-икономично - без яйца. Но пак става много вкусно, даже и аз, дето тиква не обичам, този десерт го харесвам много! Ето как го прави тя: в тавата слага парчета сурова тиква, отгоре поръсва ориз, захар, залива с мляко, отгоре нарежда парченца масло и запича. Всичко слага на око. Става с много апетитна кафява коричка!  Heart Eyes

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 995
Petty ориза в твоя вариянт на сладкиша суров или сварен следва да бъде?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 311
Цитат на: petty
Майка ми също прави нещо подобно, но по-лесно и по-икономично - без яйца. Но пак става много вкусно, даже и аз, дето тиква не обичам, този десерт го харесвам много! Ето как го прави тя: в тавата слага парчета сурова тиква, отгоре поръсва ориз, захар, залива с мляко, отгоре нарежда парченца масло и запича. Всичко слага на око. Става с много апетитна кафява коричка!  Heart Eyes


И нашата баба често ни правеше такъв десерт Grinning
 Чудесен е. ех какви спомени ми навя  


 позволявам си да отговоря место petty
 Ориза се слага суров

# 4
  • Мнения: 1 517
Да, суров е. Майка ми обикновено няма много време да готви и гледа всичко да е по-набързо.  Simple Smile
Пък няма и нужда да е сварен, той си поема млякото по време на печенето.

Сори за офф-а, ама гледам по лентичката, че NadiaNGX също си има малка Марина, при това само с 4 дена разлика от нашата!  Laughing Хубаво съвпадение!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт