"Отрови в детските пюрета"

  • 2 152
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Цитат на: Liorena
Цитат на: bib.bib
Лио, то ти вода може да си пиеш. Ама на детето не давай  Wink


в никакъв случай, сега ще и запуша носа с щипка за пране да не диша тоя мръсен въздух централен софийски.


Не е достатъчно! Освен това я опаковай в алуминиево фолио, за да я предпазиш от електро-магнитните лъчения у дома!  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 040
Мисля, че ако тръгне да се търси кое е вредно, ще се намери нещо такова и в това че сме се родили на тая земя! Който е решил да търси - гаранция ще намери. ами дайде да легнем и да чакаме края Laughing  Всичко е пресилено! Това вредно, онова вредно.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Какво излиза, че съм си натровила детето ли?
Той яде основно Хип и страшно му се услаждат.
Ще взема и аз да не чета повече, че да мие чиста съвестта като продължавам да го храня с това, което обича.

# 18
  • Мнения: 2 108
такаааааааа
прочетох това в Дир-а и реших със свито сърце да не му обръщам внимание, но цял ден ме гложди. Ние ядем само Хип засега. Сега го чета и тук и вече реших да се включа-е добре де, както казвате и вие-знам ли зеленчуците, с които ще готвя какви ще са, от каде ще са-градина нямам..... освен да започна със земеделие Laughing
не можеш опази никого-то всички наоколо е едно и също-все някога организма им ще се сблъска с него дали сега или след 1 год. ........... ама пък съзнателно да му кусаш пюренце и то да гугука и да се смейка и ти да си мислиш за такива подобни статййй.....абе.... знам ли и аз вече

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Вие на подигравки я обърнахте темата! В крайна сметка, преведена статия от немски ежедневник, каква вина имат преводачите, че така по темата се гаврите.
Ясно е, че няма нищо 100% чисто и сигурно вече. Но спомнете си преди няколко месеца имаше тема за определен продукт на Нестле, които дори в резултат на такова проучване бяха забранени в няколко страни.

# 20
  • Мнения: 113
Това ли е поредната масова психоза?!  mixed037  doh #Milti

# 21
  • Мнения: 458
Цитат на: Georgieva
Това ли е поредната масова психоза?!  mixed037  doh #Milti

Сигурно, но ако трябва да се вторачваме по всяка подобна тема, то нито трябва да се яде, нито да се пие, и още по-малко да се диша. Тогава какво му остава на човек?!?!?!

# 22
  • Мнения: 4 915
Цитат на: boo
Вие на подигравки я обърнахте темата! В крайна сметка, преведена статия от немски ежедневник, каква вина имат преводачите, че така по темата се гаврите.
Ясно е, че няма нищо 100% чисто и сигурно вече. Но спомнете си преди няколко месеца имаше тема за определен продукт на Нестле, които дори в резултат на такова проучване бяха забранени в няколко страни.


Бу, не бих го нарекла "гавра", по-скоро реакцията е тип "защитна" - с шега и омаловажаване на новината да се приемат фактите по-лесно...Представи си какви мисли биха се родили в главата на майка, която храни детето си предимно с готови пюрета от цитираните търговски марки... Confused Може би в този случай шегата помага.

Иначе трудът на преводачката и предупрежденията й са похвални! Не мисля, че някоя майка ще пренебрегне информацията и няма да размисли над нея. Аз съм "ЗА" информираността - колкото е възможно по-добра, по-пълна и обективна.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
И аз понякога давам готови пюрета, особено плодови, и на мен много даже ми пука какво яде детето ми (и познатите ми деца), но някак странни ми се видяха писанията... Rolling Eyes
Именно това имах предвид - информацията си е информация, погледнете на текста така.

# 24
  • Мнения: 2 529
Аз също реших, че е поредната провокация, но след като изчетох статията ми се струва доста тревожен този материал.  Sad Добре все пак, че от август 2005 влизат в сила разпоредбите на ЕС, касаещи опаковките.

Поне по темата с генно-модифицираните продукти вече не се шашкам Wink

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: Liorena
Цитат на: mama kenga
Полудяхте !!!!Значи край - само вода ще се пие вече - никакво ядене.


е как ще пиеш вода #Crazy ти изобщо имаш ли идея колко е мръсна водата Twisted Evil

Значи решено - минаваме семейно на ракия
Както казва един приятел - болестите са от нередовно пиене #Crazy  #Milti
А сега сериозно:
1. Яица и месо не е много препоръчително да се ядат домашни, понеже не са проверени ( макар че в къщи се разсипахме да повръщаме от кайма купена от фантастико, добре че големия син беше болен и не яде), но въпреки това съм виждала салмонелна кокошка и съвсем случайно свекърва ми я забеляза иначе щеше да ме прати по живо по здраво с яицата в София и да се натръшкаме.
2. Що се отнася до пюретата, поне в БГ не съм чула да има екологично чисти ферми за плодове и зеленчуци и съм се примирила че ще давам каквото има. Ние имаме възможност за домашни плодове и зеленчуци понеже и моите родители и свекърва ми са любители-земеделци, само че те не могат да ни осигурят такова разнообразие каквото има на пазара а пък домашно консервираните храни също са опасни защото бурканите се варят не се стерилизират и има опасност от ботулизъм май беше.
Извода е че ще ядем каквото ни падне пък да става каквото ще Sick

# 26
  • Мнения: 92
Цитат на: Лиорена
слагайте бебетата в барокамери и ги мумифицирайте, защото всичко е отрова
_________________
 superuu

А  домашно приготвените пюренца  в какво да ги съхраняваме за 5-6 дена или за толкова няма да проникне много СЕМ и други там  канцерогени  #Onfire Ако много се връзваме на всичко ,рано Шъ  изпушим

# 27
Ферми има, но преработени продукти все още не.  Най-добре е разбира се, ти да си го произведеш, но и в този случай продуктите могат да се замърсят от въздуха, почвата или водата. Аз мисля, че това е излишна драматизация на нещата. Нямам време, пък и не му е тук мястото да ви пиша какво има във въздуха, който, щем не щем, дишаме. Сигурна съм, че всички искаме за децата си най-доброто и да ги предапазим от всичко негативно, но ако се позамислим, май, както бяха казали по-горе - то не трябва да живеем, щото въздуха е отровен, водата е замърсена, храната и тя...Уважавам труда на майката, превела статията, но някак не ми е по вкуса създаването на такива психози.

# 28
  • Мнения: 6 206
От години се чудя на едно нещо....
Понеже мъжът ми гледат големи насаждения ябълки и има такива, които падат преди брането, ударени, гнили и тн.т. Наемат хора, събират се в най-гнусните чували, идва камион, ябълките, които и за прасета не стават, се изкупуват от прекупвачи и заминават по комбинатите. Не вярвам шампоани да правят от тях - сокове и пюрета ще да са. Просто няма как да стане да дам на детето си българско пюре след тази гледка.
Колкото до типа пюрета, максимално приготвено, обелено, изстискано, сварено от мен с продукти от бабата....

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: PoliaSp
Просто няма как да стане да дам на детето си българско пюре след тази гледка.


м-дада, разсипах се докато намеря хиляда празни бурканчета Ганчев за детската кухня, нямах нито едно, добре, че на Женския пазар продават всичко Crazy

Общи условия

Активация на акаунт