Цвете - подходящо за дете?

  • 3 076
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
От поне година моята дъщеря ми мрънка, че и тя иска да има цвете (в саксия) в стаята си... Аз не съм особено запозната с видовете и доста цветя съм уморила  Cry
Дайте идеи, моля  Praynig
Иска ми се да е лесно за гледане, да цъфти от време на време (за да се радва детето  Grinning ) и да не мирише... и да не става много голямо....  Аз лично се сещам само за мушкато, но мисля, че миризмата му няма да й хареса... иначе то май е доста непретенциозно....

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 2 371
Можеш да попиташ тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163103.0

# 3
  • Мнения: 79
Какво ще кажеш за сенполия?

http://margaritta.dir.bg/2003/mart/01senpolia.htm

А мушкатото е подходящо за тераса, двор  Simple Smile

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 12:57 от maman4e

# 4
  • Мнения: 6 315
Спатифилум ти предлагам аз (повечето цъфтящи по принцип са по-претенциозни от листно-декоративните, поне според мен). Ето тук

Бегония също става - не се гледат трудно и цъфтят много весело и красиво Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 128
Спатифилум ти предлагам аз (повечето цъфтящи по принцип са по-претенциозни от листно-декоративните, поне според мен). Ето тук

Бегония също става - не се гледат трудно и цъфтят много весело и красиво Simple Smile.
точно спатифилиума е отровен и не е най-подходящ за стая на дете...

# 6
  • Мнения: 445
Аз също предлагам Бегония. Цъфтят красиво, а и са издръжливи (въпреки, че уморих няколко Grinning)

# 7
  • Мнения: 2 818
И аз харесвам бегониите... поне двете, които съм гледала ( и уморила  Tired Sad ) Но нали има няколко вида....  различават ли се по начин на гледане? А дали има отворни от тях? Тя няма да тръгне да ги яде, ама за всеки случай...
И другия ми въпрос е от къде да го купя? Защото имам чувството, че понякога са почнали да умират преди да ги купя....

# 8
  • Мнения: 445
Аз гледах три вида. Поливах ги еднакво (може за това да умряха). Имам чувството, че колкото са им по-големи листата, толкова са по-издръжливи. Поне при мен беше така.
Баба ми има Бегонии на по двайсет и пет години и сами си виреят. Нито ги пресажда, нито ги полива по схема. Зимно време ги държи в неотопляема стая. Но са много красиви.
Не съм чула да са отровни.
Колкото за магазина, не знам от къде. В последно време всичките ми купени цветя умират след няколко дни. Особено цъфтящите. Най- добре е да си прихванеш от някой. Тези с най-широките листа се прихващат даже от листо. Не всеки път, но като сложиш 3-4 във вода, все едно ще пусне корени.

# 9
 Ето такова растение отглеждам аз : За гардения става въпрос. Доколкото знам не е отровна, цъфти и лесно се гледа. Моята изглежда по-опърпана обаче. EmbarassedИначе и цикламите не се гледат трудно и са красиви.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз също съм за цикламата.
 http://magi.triada.bg/article.asp?topic=CV&id=CV200

# 11
  • Мнения: 2 818
Цикламата май вирее предимно през зимата, доколкото знам и доколкото прочетох в горния линк... А сега е пролет, до есента има много време... а аз искам да й подаря цвете или за 8март, или за 22март (по-скоро 22). Благодаря ви за идеите  Hug Приемам още  Wink Grinning

# 12
Сенполията или както аз я знам- африканска теменужка е много красива и лесна за гледане. А и става голяма краста да събираш различни видове. Може дъщеря ти да се запали и да си "краде" листенца оттук-оттам. Захваща се много лесно и цъфти непрекъснато. И определено не е голямо растение. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 700
Акъл за вида цвете не мога да ти дам (защото не съм голяма градинарка Embarassed), но аз лично заведох дъщеря ми в един цветарски магазин и тя сама си избра цветето. С влизането попитахме кои са непретенциозните видове и сред тях тя направи избора си.  Нейното е листно-декоративно, което не изисква особена светлина и се полива само в чинийката.

# 14
  • Мнения: 2 818
Благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт