Пила за нокти

  • 9 346
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 211
Здравейте! Вече на много места чувам за голямото значение на пилата за нокти, какъв вид трябвало да е и т.н. Ако някой е запознат моля споделете знания и опит.

# 1
В никакъв случай метална. За пилата си струва да е добро вложението, иначе рискуваш да си развалиш ноктите.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 291
Тук се казаха добри неща за стъклената, но аз не съм ползвала... използвам от тези картонените и съм доволна.
Не забравяй обаче че опитния маникюрист най-добре ще се погрижи за ноктите ти  Wink

# 3
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Препоръчвам ти стъклена. Скъпички са, но наистина са много добри.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 713
аз също ползвам картонените. полска на Top Choice. Иначе преди години имах едни метални, руски и бяха много добри

# 5
  • Мнения: 5 500
Я ме открехнете за стъклените пили, за пръв път чувам Rolling Eyes Засега използвам метална с диамантена повърхност, не от истински диаманти Twisted Evil ами една такава абразивна Grinning

# 6
  • Мнения: 5 241
И на мен ми стана интересно какви са тези стъклени пили  Thinking
Аз ползвам картонените имам различни,от най-финната до най-грубата(която рядко ползвам)  Simple Smile
От много маникюристки знам че не е кубаво да се ползват метални пилички,разваляли ноктите  Sign Exclamation

# 7
  • София
  • Мнения: 9 394
Ох, и аз ги гледах тези стъклените пили в събота в Ремедиум.
Гледах ги, чудих се, ама 18 лв. множко ми идват за едно такова стъкленце! Imp  #2gunfire  Laughing

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Стъклената пила наистина си е една много добра инвестиция, ако си оправяте ноктите сами в домашни условия. Ако ходите на маникюр там ще се погрижат подобаващо за ръцете ви Wink
Ето Тук преди време се обсъждаше въпросната пила.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
уф,скъсах се в св. тройца да търся такава пила а продавачките ме гледаха #Shocked помагайте! Embarassed

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: bubolina
уф,скъсах се в св. тройца да търся такава пила а продавачките ме гледаха #Shocked помагайте! Embarassed

Ако имате Ремедиум в квартала, kopche писа, че там ги е виждала. Ако нямате иди до центъра или на ул. Кешан 7 до Сточна гара.

# 11
  • Мнения: 5 241
Ако някоя мама знае къде из Варна се продава такова чудо,да свирка  Whistling

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: Valeria
Цитат на: bubolina
уф,скъсах се в св. тройца да търся такава пила а продавачките ме гледаха #Shocked помагайте! Embarassed

Ако имате Ремедиум в квартала, kopche писа, че там ги е виждала. Ако нямате иди до центъра или на ул. Кешан 7 до Сточна гара.
добре че написа че е на сточна гара защото се #Shocked къде е тази улица.Благодаря. Grinning

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Radina
Ако някоя мама знае къде из Варна се продава такова чудо,да свирка  Whistling

Дистибуторите за Варна са център Финес, намират се на пазар Чаталджа, бул. 8-ми приморски полк. Ама номера не знам, но за сметка на това ти давам телефона им ти им се обади и ги питай сигурно ще ти разяснят по-подробно. Тел. 301 195 / или и 6

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: Valeria
[
Отдавна ти следя мненията,и много искам да ти кажа,че се възхищавам колко си информирана за всичко и полезна за всички нас,които не сме толкова вещи.Много ми помагаш. Благодаря ти newsm10

# 15
  • Мнения: 1 014
И моята маникюристка ми пили ноктите с някаква такава пила. Само мога да кажа, че пили страхотно. Явно са някакъв хит сега...

# 16
  • Мнения: 211
Здравейте отново! По повод стъклената пила вчера ходих в Хит в Младост и видях такава или поне така пишеше. Изглежда през опаковката като пластмасова прозрачна.Иначе пише на етикета , че е стъклена, но пък ми се вижда гладка. Така ли трябва да е , че не съм виждала до сега такива? Струва 6-6 и нещо лева, близо 7лв. Мислех си да си я купя , ама като казахте, че стрували 18 лв и ми се стори, че може нещо да е фалшиво, пък нали не знам как трябва да изглежда по принцип. Embarassed И още нещо ме озадачи. Освен в нормална найлонова опаковчица отвътре беше и с вакуумна опаковка от ония дето  по принцип не се махат. Леле как го обясних Embarassed . Е това е от мен. Ако някой има повече инфо моля кажете, пък аз ако ходя пак ще я разгледам по-обстойно и ще докладвам.чао за сега!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
tanitka, пилата изглежда така:

като наи-малката е 16лв. Предполагам има и на други фирми, но за тях не мога да ти кажа нищо, тъй като не съм ги ползвала и нямам никакви наблюдения Rolling Eyes

# 18
Аз инвестирах  Laughing в стъклена пила - само бях успяля да я пробвам-наистина е кеф!!! Хубавото и е, че след всяко ползване се измива и изглежда като нова. О Б А Ч Е падна на плочките и.....Така че си ги пазете много

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: lju
Аз инвестирах  Laughing в стъклена пила - само бях успяля да я пробвам-наистина е кеф!!! Хубавото и е, че след всяко ползване се измива и изглежда като нова. О Б А Ч Е падна на плочките и.....Така че си ги пазете много

Еми стъклена е все пак има риск винаги Wink
Но май това е единственото лошо качество на тази пила за което се сещам Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 9 394
Добре, де!
Каква е разликата между стъклената и керамичната пила?
Че за нея съм чувала много хвалби преди? Thinking

# 21
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Цитат на: tanitka
...ама като казахте, че стрували 18 лв и ми се стори, че може нещо да е фалшиво, пък нали не знам как трябва да изглежда по принцип. Embarassed ...

Моята струва 8 лева и е на Солинген. Пилата изглежда гладка и може дори да си помислиш, че няма как да ти изпили ноктите, но като я вкараш в действие ще видиш за какво става въпрос  Wink Само това за вакуумната опаковка малко ме озадачи, но да не би да не си видяла добре...  Rolling Eyes огледай пак и кажи  Crazy и наистина трябва много да се пази. Аз моята нямам в какво да я прибера като ми е в чантата (нали се сещате как е в дамска чанта), и за да не се счупи я слагам в калъфчето с очилата.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
Да се похваля-имам си вече пила,но е кристална.Има ли разлика? Embarassed

# 23
  • Мнения: 5 241
Цитат на: Valeria
Цитат на: Radina
Ако някоя мама знае къде из Варна се продава такова чудо,да свирка  Whistling

Дистибуторите за Варна са център Финес, намират се на пазар Чаталджа, бул. 8-ми приморски полк. Ама номера не знам, но за сметка на това ти давам телефона им ти им се обади и ги питай сигурно ще ти разяснят по-подробно. Тел. 301 195 / или и 6


Мерси Валка  Heart Eyes
В събота ще намина ,а може да изпратя и скъпия да ми купи,той ходи в този център да се подстригва  Flutter

# 24
  • Мнения: 211
вчера имах възможност и влязох в няколко магазина в младост . оказа се , че ги има стъклените пили. И наистина на солинген и още една фирма, която не запомних струват около 6-7 лв. Така, че явно не са толкова скъпи. Ще си купя и аз. Grinning Пък може да си помогна и аз малко на цепещите се нокти.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 394
Казвай къде в Младост, че и аз искам. Laughing

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: kopche
Добре, де!
Каква е разликата между стъклената и керамичната пила?
Че за нея съм чувала много хвалби преди? Thinking


kopche и аз като тебе бях чувала много хубави отзиви за керамичната пила и си взех такава, но имах възможност да я ползвам само на един нокът, защото я загубих в пясъка на морето. Но според мен си беше много добра пилата Wink  След това си взех стъклената и мисля поне за сега да не я заменям с друга, просто ми върши перфектна работа.
Сега обаче ме запалихте и искам да си взема и една на Солинген от 7лв. за да видя имат ли разлика двете пили, или разликата им е само в цената. Въпреки че два пъти съм си взимала продукти на Солинген и двата пъти се оказаха пълни ментета Close

# 27
  • Мнения: 211
аз съм леко чувствителна на тема солинген по принцип. Това е марка=качество. Друг е въпросът , че трудно се познава дали е истински солинген. и като гледам цените нещо си мисля, че не е. Защото истинските продукти на солинген не са от най-евтините. А иначе в младост първо видях в ХИТ, а после в едно магазинче в младост 1а в бл 508,казва се червило . и на двете места бяха по около 7 лв, че дали не бяха и по 6 , но не запомних. Направи ми само впечатление, че далеч не са 18 лв.
Дано съм била полезна.Ако видя още някъде ще пиша. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 211
Исках още нещо да попитам. От едната страна пилата е доста по-гладка, отколкото от другата.Това значи ли , че става и за полиране или тези за полиране са само от типа картонени?

# 29
  • Мнения: 5 241
Цитат на: Valeria
Въпреки че два пъти съм си взимала продукти на Солинген и двата пъти се оказаха пълни ментета Close



Хмммм последно си купих ножичка на Солинген,която ръждяса  Imp От кога се чудя дали да не отида да им спретна едно скандалче,но не ми остава време,а не е и евтина  Close

# 30
  • Мнения: 3 394
ИИИИИИИИИ пак сме писали за любимата ми тема , а аз така и не открих в това забутано село Лондон такаво по магазините. Ще чакам до лято, когато си отида до Бг и от там ще си купя. Ще ви поразпитам за тези магазинчета в София и за Солинген от 7 лв-звучи ми като музика в ушите. Иначе си купих гумирана пила на 4-ри степени, номерирани кое действие след кое е. Не е зле, но не изпилва така хубаво-все пак гума си е. Е следващия път ще е СТЪКЛЕНА!!!

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Защо не помолите някоя маникюристка да ви купи стъклена пила от склад. Моята ми каза, че на склада са около 10лв., а цветните около 12-13лв.

# 32
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Radina
Цитат на: Valeria
Въпреки че два пъти съм си взимала продукти на Солинген и двата пъти се оказаха пълни ментета Close



Хмммм последно си купих ножичка на Солинген,която ръждяса  Imp От кога се чудя дали да не отида да им спретна едно скандалче,но не ми остава време,а не е и евтина  Close


Няма такава марка "Солинген" Sign Exclamation
Всеки продукт, произведен в града Солинген в Германия може да носи такъв надпис. Сами се досещате, че затова има и големи разлики в качеството. Различни производители - различно качество Bulb

# 33
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз писах по тази тема,че си купих пила за 7лв. и пише,че е кристална,направих си маникюр с нея и се оказа супер!Само не знам дали кристална значи стъклена? Embarassed  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 3 328
И аз си купих най-сетня стъклена /кристална/ пила - за 6 лв., на "Перфект", т. е. българска. Страхотна е! Страхотна работа върши! Препоръчвам горещо!!! Grinning

# 35
  • Мнения: 2 723
Цитат на: Karimma
И аз си купих най-сетня стъклена /кристална/ пила - за 6 лв., на "Перфект", т. е. българска. Страхотна е! Страхотна работа върши! Препоръчвам горещо!!! Grinning


Какви пари вървят българските? Просто ми е интересно.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Nixi
Цитат на: Karimma
И аз си купих най-сетня стъклена /кристална/ пила - за 6 лв., на "Перфект", т. е. българска. Страхотна е! Страхотна работа върши! Препоръчвам горещо!!! Grinning


Какви пари вървят българските? Просто ми е интересно.

Разбирам интереса ти, написала съм цената по-горе - по 6 лв. едната Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт