Въпрос от естетическо-сексуален характер

  • 2 990
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 142
Aз имах много вътрешни, а и доста външни шевове. Отначало изпитвах страшен дискомфорт, а мъжа ми се майтапеше че е казал на докторите да ме направят като нова.  На мен естествено никак не ми беше до шеги, но сега вече нямам никакви проблеми. Аз също се притеснявах от първия път. Мъжът ми казва че шевовете отвътре леко се усещат, а отвън и двата белега почти не личат.

# 16
  • Мнения: 3 663
3 външни шева и не знам колко вътрешни (бая са, но не щяха да ми кажат Simple Smile) първия "спорт" Simple Smile беше някъде към 40я ден след раждането - всичко си беше както преди Simple Smile
разлика никаква и за мен и за него Simple Smile
шевовете, ако ги гледам с лупичка може и да се видят Simple Smile

# 17
  • Мнения: 928
След четири външни шева ми остана съвсем мъничък белег-около 2см,така че едва ли е някакъв естетичен проблем.А иначе за другото-както преди си е.... Wink

# 18
  • Мнения: 7 837
С 3 външни шева съм. Дискомфортно ми беше първите 2-3 пъти. Сега вече всичко е както преди  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 272
дожре дошла и заповядай и в чата там е мн весело:)
аз имам около 6-7 вътрешни и толко външни шевове и то само защото се паникьосах и недадох на док да ме резне малко.  
а до уусещането - то си е рана и в начало(до 2 седмици) не е мн приятно но после се забравя и си като нова:)
желая леко раждане и помни че не при всички има шевове дано си късметлиика:)

# 20
  • Мнения: 4 358
Имах два външни шева, но не са ми създавали никакъв дискомфорт и не съм ги усещала.
Лекарят ме предупреди, че може да има лека болка при първия секс след раждането, но не ме боля изобщо. Промяна в широчината не съм усетила, мъж ми също не се е оплакал  Laughing

# 21
  • Мнения: 356
А бе зависи и от лекаря, който те шие. Първия път ме направиха като чисто нова неупотребявана. За съпругът ми беше добре, но на мен ми трябваха 6 мес. за да "ми е добре". Втория път нещата бяха умерени и нямах никаква болка.

# 22
  • Мнения: 3 200
Аз пусках подобна тема преди време, виж:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12289&highlight=%F1% … E0%E6%E4%E0%ED%E5

# 23
  • Мнения: 2 784
Аз съм с 3 шева отвътре и толкова отвън.Нищо не се вижда.Първия път сибеше болезнено,но после се оказа,че всичко е било на психична основа.Гинеколожката ми ми предписа гел-за смазване е,но е и локално противозачатъчно,но съм го ползвала само веднъж,защото нещата се нормализираха,а е малко неприятен и мнго тече.В началото се чувствах малко по-широка,но се га всичко е наред и дори удоволствието е по-голямо.:))))))

# 24
  • Мнения: 779
Цитат на: mecho_puh
По-скоро в началото имах чувството, че са ме зашили малко повечко, отколкото е трябвало Embarassed  Но този дикомфорт бързо минава

Същото беше и при мен, но бързо отмина. А относно белегът - вече почти не личи (имах 5 външни шева,за вътрешните не ми казаха колко са).

# 25
  • Мнения: 411
Да ти кажа никави промени не съм костатирала.

# 26
  • Мнения: 844
Цитат на: Mal4o
Цитат на: mecho_puh
По-скоро в началото имах чувството, че са ме зашили малко повечко, отколкото е трябвало Embarassed  Но този дикомфорт бързо минава

Същото беше и при мен, но бързо отмина. А относно белегът - вече почти не личи (имах 5 външни шева,за вътрешните не ми казаха колко са).

Напълно подкрепям думите по-горе. Белези и разширения нямам. Да видим как ще се справят докторята втория път, щото първия имаше здрава шевица.
Баба ми ми разказваше, че след раждането не са я зашили и беше получила два хернии, една отдолу и една на корема. Горката жена от това си отиде, а сърцето и беше доста здраво! Тъй че не се притеснявай за естетиката, а вярвай в полезността от самото шиене!Пък може и късмет да имаш да се разминеш без тях. Искрено ти го пожелавам!

# 27
  • Мнения: 18 542
Цитат на: e_lucky
cheta,
a predi kolko vreme si rodila i kade?

Преди година и 8 месеца в Шейново. Шил ме е стажант.  Imp

# 28
  • Мнения: 6 472
Намаше разлика Grinning закото нямах и шевове Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 537
И при мен първите 2-3 пъти беше дискомфортно,но после всичко си тръгва както е било и преди за забременея.
Доволна съм как са ме зашили,за това нямам оплаквания Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт