Въпрос от естетическо-сексуален характер

  • 2 991
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
При мен в началото беше неприятно, но това минава. Имах чувството, че са ме зашили по тясно, но се оправи. Шевовете ги напипвам и когато ходя на гинеколог, той винаги ги вижда и казва, че имам шевове. Неприятното е само първите месеци, иначе всичко минава и се забравя.

# 31
  • Мнения: 1 517
Въпреки че имах много разкъсвания и епизиотомия, явно добре са ме зашили, защото нито аз, нито мъжът ми усещаме разлика.  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 794
Ми при всеки е различно, да ти кажа как беше при мен. 5 месеца секса беше мираж Simple Smile нещо явно ме бяха попришили в повечко и хем тясно, хем боли чак към средата на 5ия месец се пооправиха нещата и сега си е като преди. Ни по- широко, ни по тясно.

# 33
  • Мнения: 1 489
Е да кажа и аз.При мен също не си личат шевове.В началото малко ме наболяваше,но до 40 ден всичко отмина и сега не ме притесняват.Всичко си е като по старому.

# 34
Мисля,че не съм се разширила Simple Smile но затова важна роля играят упражненията-за стягане на влагалищните мусколи,а не шевовете!Аз имах 3вътрешни и 2външни,в началото усещах придърпване,но след около1-2месеца-няма и спомен!!!Не се притеснявай,прави упражнения(ще усети и половинката Wink )и  успех Simple Smile  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 161
аз мисля, че зависи от шевовете външни или вътрешни , но аз се разширих жестоко много вече почти не усещам мъжът си когата правим секс неприятно е незнам от какво зависи това разширяване


Danail

# 36
  • Мнения: 243
bih kazala,4e ne....

# 37
  • Мнения: 772
всъщност в зависимост от позата мога да усетя като слабо напрежение къде е бил шевът, но иначе на нас май ни е дори малко по-комфортно сега Wink

# 38
  • Мнения: 619
E, благодаря ви за успокоенията!  Wink
Имах други представи и се гласях да планирам секцио, но....кой знае.

CLARCHE,
твоят отговор обаче ме притеснява....ти с колко шева беше и трудно ли роди? Лекарят добър ли беше?

# 39
  • Мнения: 3 932
Цитат на: mecho_puh
По-скоро в началото имах чувството, че са ме зашили малко повечко, отколкото е трябвало Embarassed  Но този дикомфорт бързо минава


Да-аааа, това е усещането.
А за разширяване, не съм забелязала, даже първите два месеца от подновяването на сексуалния ни живот, проникването беше трудно, даже леко болезнено.

# 40
  • Мнения: 500
Имам поне 30-тина шева-външни и вътрешни. То по-дълго ме шиха от колкото раждах. Нямам никакви промени, нищо и не усещам като разлика от преди-нито а3 нито мъжа ми, дайе сега ми е по-приятно. Все пак ти поразгледай и упражненията за влагалищна мускулатура- така ще се застраховаш двойно.

# 41
Цитат на: villie
Ами аз много се притеснявах за "първият път" след раждането,но вси4ко мина Ок Laughing
Аз имах само един външен шев. Незабелязвам някакъв дисконфорт или някаква промяна  от преди-мъж ми е на същото мнение Wink

Здравей villie,видях ,че си от Габрово и много се зарадвах .Аз също съм габровка,но живея в Истанбул.

# 42
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ве4е съм забравила  и се 4удя тази мома как е излязла Simple Smile . шевовете си ги усещах близо 2 месеца след това , но ве4е нищо не усещам, на напипване естествено ги намирам ,но това не ми пре4и0 нито на мен мито на мъжа ми Simple Smile .   по никакъв на4ин не ни пре4и .  а има и нещо друго освен упражненията - като ходих на прегледи да ме видят вси4ко ли е наред с шевовете и т.н. мед сестрата ме посъветва да се мия по рядко (понеже ми беше гадно се подмивах по 4-5 пъти на ден), защото така нямало да зарастнат  шевовете ..

Общи условия

Активация на акаунт