Дюли-откога?

  • 642
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте!Моята бебка е на 6м,и искам да попитам-имам домашни дюли и се чудех мога ли да й давам по малко сварени като картофите например на пюре?Незнам дали е подходящо на тази възраст и ще ви бъда благодарна ако някой компетентен ми отговори!

# 1
  • Мнения: 153
да ти кажа и аз съм се питала, но мисля,че може защото никъде не съм срещала някъде да пише че са алерген

# 2
  • Мнения: 3 423
дюлата не е алерген според списъка,който ми е дал др Мустаков(алерголог)

# 3
  • Мнения: 8 242
Само знай, че доста зпича.. собено варена и печена  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 59
Тя мойта бебка ака по 6 -8 пъти на ден,памперса за нищо го няма GrinningИ затова си мислех ,да давам ли ,или newsm78

# 5
  • Мнения: 8 242
Мда и ние бяхме тъй преди да се захраним  Crazy
Аз съм давала дюли на 6-7 м. Peace

# 6
  • Мнения: 888
Давай му на детето! HugДано му хареса Peace

# 7
  • Мнения: 4 422
И аз вече дадох ..някъде около 9-тия месец,но в купено пюре.

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 11:56 от mimozata

# 8
  • Мнения: 59
mimoza,а на коя фирма е пюрето от дюли-не съм виждала newsm78

# 9
  • Мнения: 4 422
Смесено беше-3-4 плода ама не помня  newsm78Беше с ябълки,сливи май и дюли.........

# 10
  • Мнения: 277
Дюлата е мъхест плод и според нашата педиатърка трябва да се избягва поне до 8ми месец, а в нашия случай (ние сме с АД) ни забрани въвеждането й до годинката.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 423
Дюлата е мъхест плод и според нашата педиатърка трябва да се избягва поне до 8ми месец, а в нашия случай (ние сме с АД) ни забрани въвеждането й до годинката.  Peace
явно не всички мъхести са алергени-Мустаков разрешава и дюла и кайсия а кайсията също е мъхеста

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Дюлата е мъхест плод и според нашата педиатърка трябва да се избягва поне до 8ми месец, а в нашия случай (ние сме с АД) ни забрани въвеждането й до годинката.  Peace
явно не всички мъхести са алергени-Мустаков разрешава и дюла и кайсия а кайсията също е мъхеста

А според мен зависи от мнението на самия лекар  Grinning Нашата лекарка беше казала, че и кайсията, и дюлята са алергени  Thinking С тях захраних около 8-9 месец май  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт