Анкета: До кога ще работите/ работихте?

  • 3 687
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Трябва да изляза в отпуск по майчинство следващата седмица, но мисля да продължа да работя до края не само по финансови, но и по здравословни причини - в къщи се влудявам и вдигам кръвно от прекалено свободно време и въображение : )))
Майка ми като разбере, ще ме убие тя непрекъснато ми обяснява да си взема болнични и да си стоя в къщи щото имало грип и други : ) Сигурно е права - грипа е гадно нещо, но някак не си се представям в къщи : ( А вие?

# 1
  • Мнения: 6 472
Мсля да се трудя, до като изляза в отпуск по майчинство Simple Smile  Миналата бременност работих до края, но някак си сега нямам такъв ищях. Ще си подготвям другото детенце за училище Grinning  Проблемът ми е, че по финансови съображения ще трябва да се върна на работа, веднага след като ми изтече болничния след раждането Sad

# 2
  • Мнения: 844
Цитат на: Nova
Трябва да изляза в отпуск по майчинство следващата седмица, но мисля да продължа да работя до края не само по финансови, но и по здравословни причини - в къщи се влудявам и вдигам кръвно от прекалено свободно време и въображение : )))
Майка ми като разбере, ще ме убие тя непрекъснато ми обяснява да си взема болнични и да си стоя в къщи щото имало грип и други : ) Сигурно е права - грипа е гадно нещо, но някак не си се представям в къщи : ( А вие?

Ама наистина е права майка ти. Вярно е, че скуката убива, ама после като се роди бебето няма да можеш изобщо да си починеш. Минала съм по този път и ако няма кой да ти помага е страшно. Зареди се с повече сън по време на този отпуск до раждането, че това най-много ме мореше, три часовия интервал между храненията, в който трябва да се нахраните, да се наспиш, да пооправиш къщата, да сготвиш, да излезеш на разходка и т.н. И за грипа е напълно права. Аз хем в къщи си стоя, но каката ми донесе вирус от градината и ме тръшна точно когато съм на финала. Сега се моля, бебчо да почака малко, докато се оправя, щото инак както ме бъзика докторката, с едно изкашляне съм щяла да го изкарам. Не мога да си представя да ходя болна да раждам, та сега накрая по лекарско предписание се тъпча с антибиотик!
Айде късмет и дано вземеш малко акъл от препатилата!

# 3
  • Мнения: 143
Ми то по тази логика и дъщеря ми ще ми донесе нещо от училище, и тя подсмърча през ден, ама не върви да я оставя на улицата, нали? : ))))
Като бях бременна с нея си бях в къщи и последните 2-3 седмици ревях денонощно от ужас какво ми предстои... Ако сега остана, ще трябва да ме откарат на 4-ти километър : ))) Дали имат акушер-гинеколог там?  Grinning

# 4
  • Мнения: 4 187
Ти си знаеш най- добре, но все пак помисли.....Щом е даден отпуск явно има защо! възхищавам се на енергията ти и ако работата ти не те натоварва физически и психически давай! Знай само че почивката ти е нужна преди да родиш, премисли приоритетите си! Използвай отпуската си!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 728
Първия път имах рискова бременност и не вървеше да пътувам 25 км с градски транспорт посред зима за да ходя на работа. А с втората ми се засече с майчинството и не съм се връщала на работа.

# 6
  • Мнения: 46 437
До края работих, последно бях на работа в петък, а в неделя нощта ми започнаха контракциите Grinning
Живеехме на квартира в една малка гарсониера и не можех да си представя да се завра сама по цял ден Sad

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Няма моя отговор. Wink Напуснах през 3 месец от бременноста.

# 8
  • Мнения: 433
И аз следтретия месец излязох в болнични и така до края на бременността.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз излязох от самото начало на бременността по медицински причини. Но е доста подтискащо и депресиращо да си по цял ден в къщи. Аз се разхождах насам-натам ама друго си е да имаш работа и да се сред хора.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 694
Не че исках но от 3 мес. съм в болнични. Но не съжалявам защото много хубаво си починах.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 522
До 10 дни преди да родя - близнаци  Laughing

# 12
Аз излезнах в майчинство малко след датата / 45 дни преди раждане/ и първите дни ми беше много кофти, защото останах сама вкъщи и пълна скука. Но после се свиква и ми беше много добре. Ако имаш възможност да излезеш възползвай се.

# 13
  • Мнения: X
В началото на осмия месец напуснах работа и смених града и квартирата. Но не остана време за скучаене. Ако знаете каква картинка бях само - с големия корем на стълбата да боядисвам и лепя тапети  Laughing

# 14
  • Мнения: 229
Аз спрях да работя 6 седмици преди термина

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
и моят отговор липсва Sad

# 16
  • Мнения: 3 394
Работих до третата седмица преди да родя-финансови причини. Но после 3 седмици само спах,че работех сетрин от 7.00ч вечер до 18.00ч Imp

# 17
  • Мнения: 399
И аз работих до последно.
И когато бебо навърши 4 месеца се върнах на работа, за което още съжалявам!!!
Ако имам 2-ро дете ще си седя до последно в къщи Wink

# 18
  • Мнения: 2 258
Аз спрях да работя още в началото,но поради здравословни проблеми...

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
В началото на седми месец си взех полагаемия ми се платен отпуск - имах да ползвам 60 работни дена.
Сега си стоя вкъщи, но пак работя, защото взимам преводи.
Несравнимо по - добре е-на работа последните дни ходех като Дългия Джон Силвър-получавах схващания, влачех си десния крак и не можех да се движа, кръста ме болеше и ме завъртяха колената, обичайна гледка беше да ме видиш по средата на пътя, подпряна да си подсвирквам, че много и харесва  Laughing
когато се приберях вкъщи, ми идеше да вия от болки и лежах поне два часа, за да мога да стана.
Незнам каква е работата ти-моята включваше търчане по три етажа и, честно казано, не издържах.
Сега не ми е скучно, защото имам алтернатива, даже ми е доста натоварено, но спокойно от към физически зорове.
Не отговорих на анкетата.

# 20
  • Мнения: 210
Аз спрях да работя когато ми започна отпуска по майчинство защото имах изпити и трябваше така или инъче да пътувам до Варна а аз раждах не в градъ където работя така че си събрах багажа отидох във Варна взех си изпитите и се прибрах 20 дена преди термина и реших че ще си почена малко ще ми пошета мама но бебо не мислеше така родисе 10 дена преди термина и аз неможах да осетя какво е бременност. Бях се наканила да чета книги за бебета и други такива но .......
Така че според мен не е зле да си оставиш няколко дни преди да родиш за почивка ако можеш да ходиш на работа само сутрин или само следобед а през другото време да се занимаваш с подготовка за бебо ще е чудесно.

# 21
  • Мнения: 27
Аз ще работя до началото на болничния 45 дена преди раждането, което всъщност е до 15 Февруари. Добре се чувствам, когато съм на работа - не искам да се лиша от разнообразието, веселите моменти с колегите и възможността всеки ден да научавам нещо ново и да се развивам. Сега в студа и снега гледам да внимавам повече, но ми е много приятно, че така имам възможност за повече движение и срещи с хора.  Но за този въпрос всичко зависи от това как протича бременността - аз си вземах болнични, когато беше нужно - в първите месеци имах болки и си стоях 10 дена в къщи, после бях настинала и имах ужасна хрема. За капак ми откриха антитела (аз съм с А- кръвна група), че ходих два пъти в София за изследвания, но там резултатите бяха съвършенно различни  Simple Smile В началото на март е последното ми контролно изследване и се надявам всичко да е наред.

# 22
  • Мнения: 143
Ами работата ми е натоварена, повече психически, от колкото физически, но ще работя само до 16.00, което в сравнение с редовното 19.00-20.00 ми се вижда направо глезотия : ))
Не съм имала много лека бременност, общо ми се събират 10 седмици до тук да съм с бронхит, общо повече от 8 дни не съм отсъствала от работа.
Там си се чувствам по-добре защото се мобилизирам и ми е забавно.
В началото на бременноста имах кръвно от 60/90 (мерила съм и по 50/80 : ))) и направо не можех да се вдигна сутрин от леглото, но като поговоря по телефона с някой клиент дето не знае какво иска и то вземе, че се нормализира : )))
А веднъж в къщи (беше неделя) след като лежах цял ден да си почивам - щото пак бях с ниско кръвно и нямаше кой да ми го вдигне : )) излязох на балкона с идеята, че от хладния въздух ще ми стане по-добре.... и се събудих висяща на перилата.

# 23
  • Мнения: 1 800
До деветия месец си работех, чувствах се добре, нямаше причина да се залежавам вкъщи, имах лека и приятна бременност и обичах да съм сред хора.

# 24
  • Мнения: 3 334
Аз работих до края на бремеността,но при мен и двете баби са се спретнали и много ми помагат-когато ги помоля разбира се и без да се мешат.

# 25
  • Мнения: 173
Работих си до последно. В петък бях на работа, в понеделник ме приеха за секцио/един ден преди термина/. За мен лично така минава по-бързо времето и не се сещаш много, много къде те боли, сърби и т.н.
Btw.не успях да се разболея нито веднъж през цялата бременност, въпреки ежедневните контакти с много хора. А сега за един месец в къщи се разболях два пъти. Каката и таткото ми носят вируси.
Ти ще си прецениш най-добре според това как се чувстваш.

# 26
  • Мнения: 1 072
Анкетата е зададена абсолютно некоректно.  Confused  Confused Между началото и края на бременността са 9 месеца, а и не всички, които решават да не ходят на работа, ползват болнични. Виждам, че цели да отговори на конкретния ти случай, но това е частен случай, неподходящ за анкета.
Моят отговор, както предполагам и на повечето мами, не фигурира.

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
незнам какво да отговоря...
спрях да ходя в офиса два месеца преди термина, но продължих да работя в къщи.
буквално станах от компютъра и отидох в болницата....

# 28
  • България-София
  • Мнения: 573
Работих до последния ден и вечерта отидох да си родия близнаците(в 9-тия месец).Опитах да остана в къщи,но ме налегнаха едни тежки мисли...,така че се върнах на работа.
Според мен трябва да отчетете няколко неща:
-каква бременност карате-лека,рискова...?
-имате ли други деца?
-ще имате ли помощ когато родите - от съпруга,баби,гледачки?
Колкото до гриповете-не вярвам да сте изолирана в къщи-все излизате на вън, срещате се с хора,а дори и така да е съпруга Ви се среща с хора, мойка Ви- също.Тогава кой гарантира че някой няма да ви донесе виус.Гаранции няма Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 2 901
Смятам да работя до последно.

1. Работата и позицията ми е много отговорна. ако знам, че съм си вкъщи, а някой някъде работи в офиса, полудявам. Аз съм дясната ръка на шефа, понякога си мисля, че съм и някой крак, а всички останали процедират наистина безотговорно и злоупотребяват с благоразположението му (той е чужденец, говори езика, но не взема важно решение без мен) - в "спешни" ситуации му пробутват нещо и хайде, той е съгласен да се направи нещо. После аз оправям нещата.

2. Работата ми е интересна. Всеки ден нещо ново, чувствам се полезна и много удоблетворена от всеки приключен проект.

3. Вкъщи ми е трудно сама. Като съм вкъщи или лежа или гледам ТВ. Още си нямам монитор (шефа току-що ми каза, че ще ми вземе #Milti ) и не стоя седнала въобще. А вие сигурно знаете как се обръщам в леглото и как ставам - мъка-мъка!

4. Колегите ми въпреки всичко са много мили и наистина сме страхотен екип. Близки сме си - те чакат първото бебе в офиса с нетърпение, не по-малко от моето!

5. Когато се движа и съм сред хора, се чувствам специална и здрава. Когато съм вкъщи се чувствам тежка и отблъскваща!

Само дето все по-трудно ставам сутрин. Бебето става по-подвижно и си мисли, че трябва точно аз да спя заради него (нея!!!)

Поздрави,

# 30
  • Мнения: 411
Спрях да работя в началото на седмия месец / по лекарско предписание / .

# 31
  • Мнения: 143
Извинявам се на всички бъдещи и сегашни майки, ако техния отговор го няма в анкетата!
Наистина се вълнувах твърде много от собствения си случай и сигурно съм пропуснала други възможности, но не ми идва наум какво.
Работата в къщи също е работа - пак си е отговорност и напрежение, така че за мен поне няма голяма разлика, но ако кажете мога да я включа като отделен отговор.
Ако трябва да включа и друг, моля да ми подскажете. Явно не съм успяла да обхвана всичко.
Аз поне се успокоих че не съм напълно луда - явно има и други, които се чувстват по-добре на работа : ))

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 569
3- та опция и двата пъти! Да не съм товарен кон, че да работя с търбуха....така де..

# 33
  • Мнения: 3 200
Болнични през цялата бременност, работата ми е натоварена и никой не би се съобразил с мен и моето състояние, за това след като в 8 г.с. получих кървене и полежах за задържане и 1 ден не съм стъпила на работа

# 34
  • Мнения: 967
Работих докато излязох по майчинство - 45 дни преди термина. В моя случай се оказа 35 дни преди раждането  Grinning
всички ми повтаряха да си взема болнични по-рано, защото работата ми е много напрегната, но аз от "лоялност към фирмата"  Imp - като си помисля бих се напердашила сама, ама тога бях убедена че не върви да си зарежа работата по средата и с големия корем не слизах от колата, тичах, бах и материално и финансово отговорно лице и въобще - ТОВА Е ГОЛЯМА ГРЕШКА.
Откакто се е родил бебокът една нощ не съм спала като хората. За това мили бъдещи мами, ако искате да имате сили и здрави нерви да си гледате детенцето и да посрещате бъдещите незгоди по-леко починете си преди да родите. Всеки сам преценява как си почива най-пълноценно. Ако мислите че на работа ще си отпочинете най-добре то работете до последно, но лично много се съмнявам че този план е добър.

# 35
  • Мнения: 435
Аз също не обичам да имам много свободно време, защото го пилея безцелно, предпочитам да съм натоварена с повече задачи. По време на бременността си работех и учех докато личният ми лекар ме принуди да си стоя вкъщи заради грипа (тъкмо бях влязла в 6-тия м.), след това само учех и работех вкъщи, а сега само си гледам принцесата и работя вкъщи.
Леко бременеене!
Ако си останеш вкъщи ще видиш, колко е забавно да се разхождаш по бебешките магазини и да си избираш вещи за очакваното слънчице.

# 36
  • Мнения: 4 406
работих до последно- деня преди да родя пак бях на работа, макар че отдавна си имах болничен за 45 дни, които се полагат. най- забавно беше, че на сутринта, след като родих, шефът ми се обади с молба ако мога да се отбия в офиса- колежката, която ме замества, имала въпроси...на него бях пропуснала да пратя съобщение че съм родила

# 37
  • Мнения: 948
Излязох в болнични в началото на пети месец .

# 38
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Цитат на: Peti
Добре се чувствам, когато съм на работа - не искам да се лиша от разнообразието, веселите моменти с колегите и възможността всеки ден да научавам нещо ново и да се развивам.


И аз така  Simple Smile Работих до 45-тия ден преди термина. И аз като Peti не исках да се лиша от разнообразието на работа...може би защото работим в един и същ отдел  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
Тези 45 дни бяха ужасно дълги, но поне тогава правихме ремонт и си уплътнявах времето  Stuck Out Tongue

# 39
  • Мнения: 3 595
Моите проблеми започнаха още в 5 г.с. и май още доста време ще си остана вкъщи. Но като си помисля, че на работа се пуши, че цял ден съм права и не мога да седна, че е ужасно студено и се налага понякога да вдигам тежки неща... Говорих с шефката и тя смята, че не е добра идея да се връщам поне до края на зимата. За после ще видим.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 302
Засега мисля да работя докато изляза в болнични 45 дни преди раждането (ако всичко е наред). За съжаление само аз съм на такава длъжност във фирмата и не мога да си позволя дори ден почивка  Sad . Шефа обеща от другия месец да вземе втори човек. Поради тези причини, а и финансови, мисля да се върна на работа след изтичане на болничните. Вече се чувствам доста уморена, но като си помисля, че ще стоя в къщи сама по цял ден .... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 3 818
Работих до края на четвъртия месец, всъщност работих през времето, когато ми беше най-тежко бременеето, защото непрекъснато повръщах, а работата ми точно тогава беше адски напрегната, работното време- удължено, на всичкото отгоре всеки ден пропътувах по 40-тина км в едната посока, за да стигна до службата си. И общо взето се прибирах полужива и имах сили единствено да лежа и да плача от умора Embarassed
Мъжът ми ме караше да напусна, обаче аз реших че не съм чак такава лигла, та продължих още известно време.
Но когато един ден се разболях и казах на шефката, че не се чувствам добре,  а тя ми отвърна "пий уиски с лимон и ще ти мине"! Shocked  Imp , разбрах, че ако аз не се погрижа за себе си и бебето, шефката няма и да си помисли за мен.
И тогава излязох в болнични, притеснявах се много от евентуално мощно разболяване, защото първият месец на бременността го изкарах с антибиотици и почти само на легло, та затова реших да не рискувам още веднъж.
Така че сега си седя вкъщи, но като изключим последната седмица, когато беше адски студ и се зазимих у дома, иначе не се оплаквам от скука.
Ходенето на работа освен психическото изтощение ми носеше и постоянни болки в гърба и невъзможност за никакво раздвижване. Сега се разхождам много и се чувствам къде къде по-добре. Но честно си признавам, че ако ходех на работа, времето щеше да минава къде-къде по-неусетно. Мисля си, че най-добрият вариант щеше да бъде ако имах възможността да работя по половин ден, но уви...

А пък всички, които работят до последно имат огромното ми възхищение! Heart Eyes

# 42
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
С първото си дете излязох в болнични от самото начало на бременността, но защото имах проблеми.
С второто сега, слава богу, имах лека бременност и работих почти до отпуска ми по майчинство. Само че често оставах да работя в къщи, защото работата ми го позволяваше.

# 43
  • Мнения: 1 263
Ами втора опция...Е, малко по-дълго ходих на работа- една седмица повече... Мислех да изкарам до края, но не издържах да седя по 10 часа пред компа.... Като излязох  в отпуск по майчинство го ударих на разходки - по цял ден не се спирах. Но беше лято все пак Grinning

# 44
  • Мнения: 1 343
Може би няма да излезна и в майчинство даже. Работата ми е отговорна но работното време си го правя аз както и екипа . Ако положението живот и здраве го позволи евентуално ще натоваря с по голяма заплата и част от моите отговорности някой от персонала така че ще мога хем да съм при бебо хем да не напускам или да ми търсят заместник. Но пак казвам всичко зависи от здравето и лекотата на бременноста ако продължава като досега ще стане както съм го замислила ако не на първо място е бебо. Отговорих с първата възможност.

# 45
  • Мнения: 3 932
Работих до последно. И при мен е валиден варианта "работа до петък и раждане в неделя. Карах лека бременност и работих до последно. Имам чувството, че бих се побъркала в къщи. И сега, 9 месеца след раждането, не съжелявам за това си решение.

# 46
  • Мнения: 2 596
До като изляза в отпуск по майчинство, но ми се щеше още по-отрано, но не ме пускаха от работата и сега си работя в къщи вече 7 месеца.

# 47
  • Мнения: 773
ако имах възможност вобще не бих излезнала от вкъщи. чудя се на някои които имат такова желание да работят. мен сега като ме хвана грипа и имам температура от зор за работа. по добре да скучая вкъщи отколкото да боледувам.

# 48
  • Мнения: 343
Срях да работя само 3-те дена докато бях в болница. Но на мен работата ми е на домашния компютър.
Определено се чувствам по-добре работейки, макар че понякога ми идва на зор, но съм полезна и на себе си, освен на децата.

Общи условия

Активация на акаунт