? към майките на момченца?

  • 3 043
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 792
А може и на момиченце, ако са информирани.Интересно ми е , тъй като вие живеете, извън България(ох, малко съм болна и го давам като предизборно обръщение Embarassed ), та става дума за прословутото заголване на члена при малките момченца, как процедирате вие или как се процедира при вас?Какво препоръчват педиатри и уролози, разбира се за тези , който не са обрязани.

# 1
  • Мнения: 3 611
Ходили сме при няколко педиатри и абсолютно всички са ни каzвали да не zабелваме насилствено (бре, че го каzах  Embarassed ) пишката на момченцето ни. Дори и когато твърдо съм zаявявала, че не искам след време да се наложи обряzване по медицински причини.
Всички единодушно твърдяха, че след време пишката сама ще се zабели т.е. детето самО ще свърши тая работа.
Реших да ги послушам.

П.С. В "дирските майки" една мама-докторка също се беше обосновала мнгоо хубаво против zабелването, ама пусто като не мога да го прераzкажа...  Tired

# 2
  • Мнения: 182
Моята болна тема:) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4749&highlight=%E7%E … E5%EB%E2%E0%ED%E5 и още малко http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3693&postdays=0& … ED%E5&start=0
Не, тук казват да не се пипа, само щяло да стане. За сега гледам, че дупчицата се е рзаширила. Аз при миене леко поопъвам кожичката, но колкото добре да се измие. На следващите консултации пак ще питам.

# 3
  • Мнения: 2 792
Така аз на своя глава, след известна доза проучвания и разпитвания на уролози, реших да не превръщам пишката на Момчил в някакъв свой личен проблем Rolling Eyes  и да го оставя да си свърши тази работа сам.
  Сега е на 3г и половина и наистина си я е свършил добре Grinning , главичката е абсолютно отлепена от препуциума, но ми прави впечатление, че в България е трудно да убедиш мамчетата, че това обгрижване е излишно Thinking
  Даже при споменаването на такова мнение, се приема за крайно ooooh!

# 4
  • Мнения: 4 244
И на мен не ми даваха ама аz по време на баня му правех масажче - кожичката напред наzад хем да се иzчисти смегмата дето се събира ЩеШ не ЩеШ
Засега не сме се zабелили напълно ама сме само на 21 месеца

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Преди години и в БГ не се е практикувало. Тук също не се практикува. Обаче съм се шашнала, че практикуват обрязването!!! Аз си мислех, че само за мюсюлманите е типично...

# 6
  • Мнения: 1 793
на мен ми казаха, че не се пипа. обаче пък ние я забелихме / ама, че дума Grinning /. така де, свършихме тая работа преди около 5 месеца. той татито се оправяше с тия неща, че мен все ме беше страх да не дръпна по-силно. всяка вечер след баня леко я придръпваше и така до към 5-тия месец се беше отлепила напълно. детенцето не е ревало, не го болеше значи. то и аз много се чудих какво и как и дали, ама накрая решихме и таткото се справи добре.

# 7
  • Мнения: 1 975
какво заголване....  Shocked    Close ....... Никакво заголване. При нас тук казват там отдолу въобще да не се пипа... За заголване даже не са 4ували хората......

# 8
  • Мнения: 1 502
Тук, също не дават, трябвало само да стане. Но ние като си бяхме в БГ, синът ми беше на 6-7 месечен, го бях завела, при докторката, която ми е била детска докторка и й имам огромно доверие, та я накарах да го направи. Определено друго си е да пипне ръка на специалист. След това му правихме компресчета с риванол и всичко мина за една седмица. Аз така и не се престраших да го направя, дори сега  (4,5 год.), когато го къпя, го карам сам да си я забелва.

# 9
  • Мнения: 1 278
Цитат на: big mama
...  Сега е на 3г и половина и наистина си я е свършил добре Grinning , главичката е абсолютно отлепена от препуциума, но ми прави впечатление, че в България е трудно да убедиш мамчетата, че това обгрижване е излишно Thinking
  Даже при споменаването на такова мнение, се приема за крайно ...


Не винаги е излишно, Биг Мамма!

Аз също не съм много ЗА тая работа, поради "Фройдистки" причини най-вече. Въпреки това два пъти съм го правила това "упражнение", а съвсем скоро ми предстои за трети път да се "доказвам".
Прчината да настоявам да свърша това е, че моите момчета се раждат с почти 100% пълна фимоза. Това вероятно е наследствено от баща им, който е имал същото като се е родил. Той обаче е бил оставен "сам" да я свърши тая работа, в резултат на което, на седемгодишна възраст е трябвало да го водят на хирург. И до ден днешен той твърди, че това е един от най-ужасните и травмиращи спомени за него.
Ето защо, аз съм от тия "амбициозните" мами по въпроса. Говоря само за своите деца и за тези, които се раждат с пълна фимоза. Просто предпочитам аз да я свърша тази работа внимателно и постепенно  в първите месеци от живота им, отколкото да им остане травмиращ спомен, само защото някой лекар се е помъчил да ме пощади, като ми е казал да не пипам "там".
Ако третото ми момче, което чакам скоро, се роди със същотото "пишкосъстояние", пак ще постъпя по същия начин.

# 10
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз не пипам органа на момчето  Simple Smile .
в щатите все още повечето момченца ги обрязват още в болницата след раждането, но инструкциите за атрибутите на тези, които отърват ножа, са да не се "дърпат".
естествено, като прочета 3-4 теми в дир-а или тук, хваща ме притеснението дали не греша, но ако имам късмет някоя българска майка да напише, че и техния педиатър или тамошен уролог е казал да не пипат пишока, или още по-големия късмет meli да се изкаже по темата, се успокоявам. ако пък няма такова мнение, попрочитам си някоя статия в интернет как най-късно в пубертета когато пенисът започне да расте кожичката съвсем естествено без никаква външна намеса се отделя, пак се успокоявам  Simple Smile .
та аз не дърпам пишоци. то и момчето не ми дава да го пипам там, наясно е вече, че там не е място за пипане от майки  Wink ...

# 11
  • Мнения: 1 072
Тук педиатрите са против. НаШата лекарка и тя казва да не пипаме. Вьпреки вси4ко, аз така, на своя глава след баня или през ден_два подрьпвам внимателно. Ама гледам, 4е не дава резултат, пиШката е отлепена само от едната страна.

# 12
  • Мнения: 1 278
Цитат на: миз
... там не е място за пипане от майки  Wink ...



Добре, де! Как тогава се поддържа хигиената на половите органи (не само на момчетата), докато детето не започне да се справя само? Задавам въпроса, защото наистина много майки твърдят, че не пипат "там" (изчетох и линковете, които зо е дала).

Не ми се сърдете, ама по тази логика и дупетата им не трябва да мием. И това е ерогенна зона, ако правилно схващам притесненията на повечето майчета.

И последно да поразсъждавам на глас по темата...
Идеята момчето само да свърши тази работа с оголването на пениса си някъде в пуберитета, звучи много естествено и логично. В същото време обаче попаднах на някаква статия, в която се разказваше, че според последните медицински проучвания смегмата може да бъде причина за рак на пениса в по-късна възраст. Не знам колко достоверен е източникът, който са използвали, ама и на мен все ми се струва, че хигиената на половите органи е точно толкова важна, колкото и хигиената на всички други части от тялото.
Как точно се мие една пишка без да се заголи?? И това да продължава едиколко си години наред. Наистина Иван нямаше много смегма, като отделихме кожичката от главичка, но на Александър пишката беше богато "снабдена". Не мога да си представя това да си го беше "носил" години, честно!

# 13
  • Мнения: 1 278
А, забравих да отправя една питанка към всички майки, чиито педиатри са им казали да не "пипат".

Ако някоя от вас е попитала "Защо не трябва да се пипа?", моля споделете отговора. Много бих искала да знам.

# 14
  • usa
  • Мнения: 2 113
Demetra, точно заради тази предполагаема връзка с рак на простата тук масово все още ги обрязват. само че напоследък се появават съмнения дали наистина има такава връзка.
обясненията за липса на необходимост от специално почистване са, че пенисът си има свои естествени методи и защити за почистване и предпазване от инфекции и намесвайки се, ние всъщност пречим на тези естествени процеси. аз лично мия със сапун и вода само отвън.
имаше в дира една тема с по-научно обяснение от уролог, meli също беше обяснявала там, ще се опитам да намеря линкове към тези теми и да ти ги пусна, обаче не съм сигурна че ще успея, там сега с промените май диренето не работи много успешно.
а забележката ми за пипането на органите беше разбира се шегичка, не му се връзвам на фройд Simple Smile ...

# 15
  • Мнения: 1 278
миз, аз схванах за шегичката, мило  Wink Много мами не се шегуват обаче и наистина се притесняват. Просто ти попадна под "ударите" на цитата  Laughing

Това обяснение, което даваш ми звучи доста логично. Аз не им мия пишките със сапун на моите момчета, но ги обливам с чиста водичка. Сапуните променят РН-то и предлазполагат към гъбички и прочие.
И все пак... ако правя аналогия с жените, не ми звучи толкова страшно да се заголва и да се мие една пишка с вода. Тя не е ли външен полов орган  Wink  Laughing  Май много задълбах...

Струва ми се, че темите в крайна сметка станаха две
- да "отваряме" ли пишката?
- да мием ли пишката?

 Laughing

# 16
  • Мнения: 1 017
Ами аз на Митака му я забелих пишата сама, баща му е една паника- хем не смееше да пипне хем само ми врещеше на главата да пипам внимателно Rolling Eyes
Направих го защото му се беше надуло под кожичката и то доста рано- беше на месеци, не си спомням точно колко, но като дръпнах по-сериозно такова чудо излезе #Shocked представям си ако не го бях направила.
Той си беше с доста сериозна фемоза и хич и не мисля, че щеше да се оправи сам, и при него си е наследствено, така че аз реших да избегнем докторската намеса и мисля, че се справих добре.
Но явно при повечето момченца няма нужда, така че слушайте си педиатрите и дано нямате проблеми.

# 17
Лелееей, колко интересно било в "момчешката" тема. Май съм си добре аз с тия девойки Wink  Grinning

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Honda
Лелееей, колко интересно било в "момчешката" тема. Май съм си добре аз с тия девойки Wink  Grinning


ти чети и се подготвяй теоретически, че току виж ти се паднало и едно момченце  Wink . скоро четох някакви статистики, че зимните месеци предразполагали към увеличаване на раждаемостта. а и с тоя 14 дето наближава...

# 19
Цитат на: миз
... а и с тоя 14 дето наближава...

 newsm62  newsm35   condomuu

# 20
  • Мнения: 1 283
Разбира се,че трябва да се заголи а да не се оставя на самотек(според мен поне).Това е най-вече от хигиенична гледна точка и с цел да се избегнат инфекции.На малкия му забелихме пишлето на годинка и 8 месеца с намесата на доктор,че мен все ме беше страх сама да го направя.Беше се насъбрал много секрет(смегма или както там се казва)и доктора каза,че ненавременното отваряне на пишлето и почистване би довело до инфекция.Също ако това се направи в един по-ранен етап детето няма да има спомен,пък и кожата е по-нежна и процедурата няма да е толкова болезнена!Сега малкия е почти на 5 години,вече си я отваря сам(от скоро) и ако пропуснем да не се отвори дори и една вечер понякога се възпалява.Каквото и да решите ,успех на всички мъжки майки! Wink

# 21
  • Мнения: 4 244
Цитат на: миз
Demetra, точно заради тази предполагаема връзка с рак на простата тук масово все още ги обрязват. само че напоследък се появават съмнения дали наистина има такава връзка.

Да не ви се бъркам в спора момичета, ама Ще ви кажа, чЕ обряzването се прави по скоро не zа предпаzване от рак на простатата, колкото zа предпаzаване на жените от рак на Шийката на матката, zаЩото доколкото си спомням едно иzследване о то миналата година, в страните където се практиква обряzване % на жените болни от рак на Шийката е доста по малък отколкото в останалите страни, а вие zнаете че тоя рак се причинява от вирус който се предава по полов път,
Е аz моя син няма да го обрежа - Ще му оставяо тоя иzбор сам да го направи.

# 22
  • Мнения: 4 629
За т.  нар. забелване аз лично съм против, а също и съпруга ми. Той е американец и не беше чувал за такова нещо  #Shocked . Педиатрите твърдят, че от хигиенна гледна точка всичко е ОК стига да се мие внимателно с вода при всяка баня. И така ние сме решили да оставим тази задача на сина ни, когато порастне  Simple Smile . А може и да има някои случаи, в които педиатър или уролог да препоръча въпросното забелване. Както казах това според мен трябва да стане по лекарско предписание, а не, защото ние така сме решили  Wink

# 23
На мен в Гърция ми казаха да я дръпвам-4есто да се почиства,в БГ ми казаха да я отварям, но аз нямам смелост Embarassed 2 пъти му я е дърпал лекар,но мисля 4е пак се е затворила Rolling Eyes а можеби е рано за това Thinking
Мисля ,че на тези дето са им казали *да не пипат*,е за да не наранят детето,а не 4е има друг проблем с *пипането* Confused:  Thinking

# 24
  • Мнения: 2 792
Явно тази тема е противоречива на всякъде по света Thinking Първо  искам да уточня, че всяко мое решение по отношение на Момчил съм го взела след консултация с уролог Laughing
 Деметра съжалявам ако си ме разбрала погрешно , но аз разбира се, не се държа като ощипана мома, която я е срам да пипне пишлето на детето Laughing Още от първите месеци при къпане съм подръпвала кожичката, което е абсолютно нормално от хигиенична гледна точка или поне аз не се сещам за друг начин за подържане на една хигиена.

# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: debelanata
Да не ви се бъркам в спора момичета, ама Ще ви кажа, чЕ обряzването се прави по скоро не zа предпаzване от рак на простатата, колкото zа предпаzаване на жените от рак на Шийката на матката, zаЩото доколкото си спомням едно иzследване о то миналата година, в страните където се практиква обряzване % на жените болни от рак на Шийката е доста по малък отколкото в останалите страни, а вие zнаете че тоя рак се причинява от вирус който се предава по полов път,
Е аz моя син няма да го обрежа - Ще му оставяо тоя иzбор сам да го направи.


всъщност става дума за рак на пениса и за рак на шийката. темата май позави, но понеже засяга пак същия анатомичен обект, ще си позволя да повървя още малко в тази посока   Simple Smile  ...
обрязването във великобритания и щатите са започнали да го практикуват масово през викторианския период като средство за предпазване на момчетата от маструбиране. въпреки, че във великобритания практиката е отдавна изоставена, тук се е наложила като "cultural thing" и е все още доста широко практикувана, нещо ми се върти 63% от новородените момченца минават под ножа, но може и да не помня точната цифра. предполагам са осъзнали, че не изпълнява първоначалното си предназначение  Wink , но поради  изследване, което предположило връзка между рака на шийката у жените и това дали партньорите им са обрязани или не, и по-големия %  необрязани мъже сред заболелите от рак на пениса, становището на лекарите за необходимостта от него останало същото.  мнението за връзка с рак на шийката е отдавна променено, нито един лекар не ми го е споменавал като причина за обрязване нито при първото ми родено в щатите дете, нито при второто. това за рака на пениса все още съществува, но този вид рак е рядък, среща се и у обрязани мъже, смята се, че рискът от него може да се намали с добра хигиена и обрязването с цел превенцията му е неоправдана - самата процедура също крие рискове.
та тези изводи направих аз след проучване когато ме попитаха в далечната 1997г. дали искам ако детето, с което съм бременна е момче, да бъде обрязано когато се роди.

# 26
Малей колко много нови неща научих.  Embarassed  Grinning
Тия форуми ми действат образователно (след това 4 годишно и кусур затъпяване в къщи Embarassed  #Puppy dog )

# 27
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Honda
Малей колко много нови неща научих.  Embarassed  Grinning
Тия форуми ми действат образователно (след това 4 годишно и кусур затъпяване в къщи Embarassed  #Puppy dog )


добре, че е този образователен момент, че иначе съвсем зян щеше да е всичкото това време, което пилеем из форумите... аз например почвам проучване на fluorinated halons, че да оправдая днешното висене с часове на писито  Whistling ...

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ей миз супер инфо пусна. Аз пък това обрязване само с мюсюлманите го свързвах. Добре, че беше ти да ме просветиш  Embarassed

# 29
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Nie pak mu go zagolvame ot kogato bese na 5 dni:lol:  Twisted Evil ,sestrata izritsno kaza da ne zabraviame da mu go zagolvame vsiaka vetser i dobre da go mieme(pisleto Laughing )
Stiaha da ubiat moia poznata ,koiato ne bese zagolvala pisleto #Sniper
Na vsiaka konsultatisa se otdelia spetsialno vreme na tova ,i na vsiaka konsultatsia ni se napomnia(da ne bi slutsaino da sme zabravili  Imp ),tse triabva da varsime tazi protsedura vsiaka vetser)

# 30
не се ли притесняваш,че ще го нараниш Neutral Face аз моя много ог жаля Embarassed

# 31
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: anezinis
не се ли притесняваш,че ще го нараниш Neutral Face аз моя много ог жаля Embarassed

Ami az go pravia lekitko de,otnstsalo se pritesniavah mnogo ,no sega vetse sam se spetsializirala  i ne  ni e problem Stuck Out Tongue

# 32
  • Мнения: 317
Аз пък изобщо си нямах и на идея, че се заголва пишонката.
Дойдоха баща ми и приятелката му на гости, че те ни "образоваха" по този въпрос. Тя преди е била мед. сестра и явно по онова време всички "мъжки"  Laughing  майки са го правили, така че се опитваше да ме убеди, че е необходимо.
Изчетох доста из нета, за да се просветя book и я оставих да му я заголва докато е тук пък реших, че като тръгнат, ще си оставя момчето на мира.
Но то пък взе че на втория или третия път му се заголи безпроблемно, нито е кървяло, нито го заболя малкия Пешко /още нямаше и два месеца/

# 33
  • Мнения: 181
Лелееее, хубава тема сте отворили за такива като мен, дето слуШат лели, баби, вуйни и тем подобни му "информационни агенти". Ще взема да го оставя детето на мира, 4е постоянно го дърпосвам "там". Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт