Тръгваме на ясла-моля за съвети

  • 2 935
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 698
На мен това упражнение ще ми бъде за втори път.Синът ми навремето като тръгна на градина така рева,аз се обърнах на другата страна и аз ревах.На обяд се обаждам да отида да го взема и старшата сестра ми казва,ами защо ще го взимате,той се е хранил спокойно и сега се приготвя за сън и направо минахме на целодневни посещения.Първи ден рева на влизане и май се гушкаше в мен.Втория ден рев и ме дърпа към групата,явно му бше харесало,на третия не рева, а си влезна спокойно.Но дъщеря ми е като гербова марка за мен,той не беше така...

# 31
  • Мнения: 2 237
Ох,и аз от утре пускам Калина и още от сега ми се реве.Също мисля на първо време да е там по половин ден (тъй като свекито е при нас и ще я гледа следобед).До сега съм я пускала поне десет пъти в малка група в градината където майка е директорка.Вече знае какво е гардина поне.Играеше си много добре,изяждаше си всичко и даже се нагаждаше да спи с децата Simple Smile
Дано този "опит" и помогне и свикне по-бързо !
На всички тръгващи на ясла - успех !!!!

# 32
  • Мнения: 150
MamaYanni, Jerrittom, благодаря за споделенияя опит-обнадеждаващо звучи.Аз все по-оптимистично започвам на гледам на това изпитание и дано и при нас мине с по-малко сълзи.
Blizna4e , вие направо все едно сте ходили вече на ясла-дано наистина нямате проблеми   bouquet
 Аз Ивко го научих да яде сам с лъжица преди 2-3 седмици и не се притеснявам за храненето там вече, но с гърнето сме определено скарани и ако там се научи -добре  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 3 042

Вчера Злати/2г 6м/ беше за първи ден на ясла. Grinning Беше само до обяд.  Бил е "чудесен" /казаха госпожите/. Heart Eyes
Сутринта изобщо не плака. След това се е размрънкал малко, но само, защото е трябвало да седи и да слуша приказки, а той искал да си играе. Постоянно ставал и тичал при играчките. Децата вместо да слушат госпожата, гледали него. Embarassed Embarassed Embarassed В крайна сметка са му казали да си играе тихо. Embarassed

Днес също беше само до обяд, такава е практиката в яслата в началото, но аз мисля, че е готов и без проблем може да остава и да спи там. Но щом трябва ще го взимам на обяд още няколко дни. Wink

Тази сутрин тръгна рано, рано с голямо желание. Там се е държал добре, играл си е, храни си се, не е плакал. Само като са ги извели за малко на тераската ми казаха, че е плакал и казвал "мама, кака". Питах го, защо е плакал и доколкото разбрах е искал да слиза доло при пързалките да си играе. Grinning

Сестрата каза, че се държи така, все едно от доста време ходи на ясла.

Сега като се събуди след обяд искаше пак да ходи при децата. Grinning Grinning Grinning

Нито вчера, нито днес е бил гладен, след като го взех от яслата.

Единствено с гърнето има проблем. Напоследък и в къщи не го харесва много. Rolling Eyes

Пожелавам на всички бъдещи ясленчета бърза и лека адаптация! Grinning

# 34
  • Мнения: 522
Ох,и Нас утре тръгва на ясла ама така като ви чета се изпълвам с оптимизъм Grinning.След първия учебен ден ще докладвам как сме се представили Wink.

# 35
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И Флора от другата седмица тръгна на ясла. Днес й пуснаха изследванията. А на мен ми е така притеснено, хем не ми е за първи път да пускам дете на ясла  Sad

# 36
  • Мнения: 3 042
И Флора от другата седмица тръгна на ясла. Днес й пуснаха изследванията. А на мен ми е така притеснено, хем не ми е за първи път да пускам дете на ясла  Sad

Когато щерката навръмето тръгна на ясла, много се притеснявах. И то не само в началото, а доста дълго време.
Сега Злати като тръгна изобщо не съм се притеснявала. Много съм си спокойна. Grinning
Аз си го обяснявам с факта, че ми е за втори път.

# 37

Вчера Злати/2г 6м/ беше за първи ден на ясла. Grinning .......

Rubi, как ви приеха в ясла на 2г и 6м? Можеш ли да ми кажеш подробности? Кога подаде молба и те ли ти се обадиха, че има места? Как?
По-горе писах за моя случай. Подали сме молби за детска градина, но аз искам да я пусна сега преди септември на ясла...!?

# 38
  • Мнения: 3 042

Вчера Злати/2г 6м/ беше за първи ден на ясла. Grinning .......
Rubi, как ви приеха в ясла на 2г и 6м? Можеш ли да ми кажеш подробности? Кога подаде молба и те ли ти се обадиха, че има места? Как?
По-горе писах за моя случай. Подали сме молби за детска градина, но аз искам да я пусна сега преди септември на ясла...!?

Аз съм от Враца и при нас проблем с местата в яслите и детските градини няма.

Подадох си молбата и детето можеше да тръгне веднага на ясла, но се забавихме малко с изследванията заради грипа /не правеха профилактични/.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 698
Ivelinka вие кога тръгвате?Аз днес ходих до яслата разгледах групата и площадката,на която ще играят и ми се сви сърцето като видях малките душички.Точно сядаха да обядват и те взеха да ми се усмихват,ох направо ще се разрева все едно си пращам детето на концлагер.А като си представя моята как ще реве...не ми се мисли. Cry Cry Cry

# 40
  • Мнения: 3 089
а може ли да съвсем малко да се отклоня от темата и да попитам какви неща трябва да купуваме за яслата. в смисъл - тениски ли, панталонки ли, анцузи ли, гащеризони /съмнявам се/, пантофи, пижами и т.н. и по колко броя ще ми трябват общо? а там колко броя стоят? а топло ли е? а в преходния период, когато спират парното, пак ли е топло? а памперси, лекарства оставят ли се? да, навярно, но по колко? и всяко дете ли си има шкафче? и като го водиш сутрин кой го преоблича? знам, че трябваше да питам директорката за тия неща, но, когато се срещнах с нея, използвах времето, за да се разрева. та не ми остана време от подсмърчане /заради хормоните, да не мислите, че съм ревла/. даже жената се притесни да не родя при нея в кабинета. не знам на втората среща дали пак няма да повторя тая процедура  hahaha

# 41
  • Русе
  • Мнения: 271
В нашата ясла е много топло. Първите дни оставях Ани облечена с потниче и тънка блузка с дълъг ръкав и панталонки. Като я прибирах бузите и червени, цялата гореща. Гледам че другите деца са по тениски и вече така оставям Ани. Първия ден като остана да спи, като отидох да я взема още спеше, бяха я съблекли само по потниче и гащички и пак потна. Много горещо. И аз се чудех каква пижамка да и купя, ама то няма нужда. Обувчици и взех по-лекички, щото и краката и мн се потят. Памперси не оставям, защото само нощем слагаме. Оставям да има за резерва по две блузки и две панталончета, гащички, чорапки, според детето.
Нашите шкафчета са двойни, т.е. шкафчето е разделено на две.
Сутрин аз я преобличам.

Леко раждане, majceto

И да се похвавля  Simple Smile Моето дете тази седмица вече е добро. Сутрин ми дава целувка и сама си влиза при децата да 'гае'. Вечер като я вземам ми се хвърля на врата щастлива и доволна. И като я питам хубаво ли е при децата, тя ДААА, ти играеш ли с децата - ДААА, утре искаш ли пак при децата - ДААА, ГАЯ  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 150
На мен ми обясниха ,че бодита не давали, защото им е трудно толкова деца да разкопчават и закопчават- казаха с потниче и гащички.Казаха ми също пижамка да купя ако нямаме и общо взето както е облечено детето- от всичко по две да има (за резерва в шкафчето) и дрешки за навън.Но не са ми обяснявали подробно-казаха с времето ще накупя каквото е нужно.
Знам, че памперси се оставят там също.
Многознайница , ние сме със сополи  и чак другата седмица започваме с подготовката на документите, така че най-рано по другата седмица ще тръгне Ивко-към 26-ти март.
А вие кога тръгвате ?

БРАВО НА МАЛКАТА АНИ  Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 11 698
majceto не знам в коя ясла ще бъдете,но при нас искат 10 броя лигавници желателно по-големи и 10 бр. кърпи за ръце,но мънички.Отделно памперси,предполагам не повече от 3-4 на ден,защото те все пак ги слагат на гърне.Не искат да са с бодита,гащеризони и тиранти.Обувки и пантофки с лепки по възможност.Това успях да запомня вчера,докато ми се късаше сърцето...
ivelinka и ние сме като Вас със сополи.А ще видим и с ваксините как ще сме.Не по-рано от 26.03.Първоначално ще я оставям да поиграе там примерно 9-11,че мойто чудо ще ореве ОДЗ-то.
А между другото вчера като бях там ми направиха впечатление 1-2 деца със течащи носове.
А забравих да напиша,че през юли ОДЗ-то ще почива,а през август ние ако сме на почивка и ей го два месеца са заминали.Реално и остават 3 дотогава.

# 44
  • Русе
  • Мнения: 271
10 броя лигавници желателно по-големи и 10 бр. кърпи за ръце,но мънички.
ivelinka и ние сме като Вас със сополи.
Много това дето го искат Shocked
И при нас искат кърпа, но само една, мъничка, за ръце. Лигавчета казаха, че не е нужно, там си имат. Явно на всяка ясла различни неща искат. За другите неща, напр тоал. хартия, салфетки и др подобни май вече писах.

И знам, че не е тук мястото, но за сополките, и Ани беше така в неделя, давам CORYZALIA. Хомеопатични хапченца, Ани мн обича, само като види блистера и БУБУ,БУБУ(бонбонки).
Мн са ефикасни, за два дена и няма хрема  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт