Месото при късното захранване

  • 3 950
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
Хемоглобина трябва да е между 120 и 160.

# 61
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Collibri
На Ели хемоглобина е 112  - днес разбрах...
Лекарката каза да почваме месни пюрета /тя не знаеше още резултатите/....
Нисък ли се води тоя хемоглобин? И според вас да даваме ли вече мръвки на пюре? #Crazy

Ето ти стойности на ХБ:

до 1 седмица - минимум 135
до 6 месеца - минимум 90
от 7месеца до 4 години - минимум 118
от 5 до 10 години - минимум 115

тези стойности са дадени от лекар в един от клубовете на дир-а.

# 62
  • Мнения: 6 243
На 6 месеца хемоглобина на Ирина беше 112. Коментара на Джипито беше "Чудесно. Браво!"

# 63
  • Мнения: 503
Според това, което съм 4ела, за бебета е хормален хемоглобин над 110 (www.AskDrSears.com), а според някои лекари - дори над 90, както пише боо. Моята Мила се роди с анемия, преливаха й кръв, на 6 мес. имаше хемоглобин 107 (само на кърма бяхме до тогава), лекарката веднага й изписа желязо, което и давах то4но 3 пъти, защото от него й ставаше лошо и й се повдигаше. След няколко месеца, само благодарение на захранването, хемоглобинът ве4е беше доста над 110. По-късно намерих инфо тук във форума, 4е хемоглобинът ни е бил нормален, особено като се има предвид, 4е сме родени с анемия.
Така 4е спокойно, хемоглобинът ви е пове4е от супер, вкл. според д-р Сиърс, един от най-добрите американски педиатри в момента.

# 64
  • Мнения: 1 391
интересно... нашта педиатърка пък каза да даваме желязо 2 пъти по 4 капки... защото бил нисък....
мда...
Има ли връзка с кръвната ни група - или с мен... аз когато родих бях с нисък хемоглобин 108 и понеже съм 0-, а мъжа ми В+, имаше риск от антитела... но бебка се роди В- и нямаше проблеми....

# 65
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
И аз питах педиатърката същото, понеже аз съм винаги на долната граница. Тя каза, че е напълно възможно. Но при Хб 113 не беше разтревожена.

# 66
  • Мнения: 1 586
Нашата педиатърка не изписа желязо за хемоглобин 105 на 6 месеца, макар да е от старата школа, само препоръча месце и жълтък. Изобщо разни лекари, разни предписания при едни и същи симптоми.
Свободното желязо е до колкото знам най-мощният генератор на свободни радикали, а и причинява стомашни проблеми при малки бебета. Посъветвай се поне с още един лекар, на мен ми се струва излишна "желязната" терапия при вас.

# 67
Днес излязоха и нашите резултати-Хемоглобина ни е 112,педито каза,че е добре,нормално било да е 110-120.За сметка на това лимфоцитите ни са малко високи,та се бях притеснила,но според нея когато е по нисък хемоглобина,процента на лимфоцити е нормално да се увеличи Stuck Out Tongue

# 68
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Anonymous
Днес излязоха и нашите резултати-Хемоглобина ни е 112,педито каза,че е добре,нормално било да е 110-120.За сметка на това лимфоцитите ни са малко високи,та се бях притеснила,но според нея когато е по нисък хемоглобина,процента на лимфоцити е нормално да се увеличи Stuck Out Tongue

Това съм аз Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 69
  • Мнения: 1 391
На нас пък каза да пие желязо, а да не давам жълтък... но пък да давам месни пюрета....
Абе верно, колкото педиатри, толкова мнения.... хм хм хм !
Да се чуди човек кой да слуша....
А кога се правят следващи изследвания, след като минат тия на 6 месеца?

# 70
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Collibri
На нас пък каза да пие желязо, а да не давам жълтък... но пък да давам месни пюрета....
Абе верно, колкото педиатри, толкова мнения.... хм хм хм !
Да се чуди човек кой да слуша....
А кога се правят следващи изследвания, след като минат тия на 6 месеца?


На годинка са следващите. След 105 на 6 месеца, на годинката хемоглобинът на малката беше 120 без желязо, жълтък и месце. Така че не се притеснявай излишно по въпроса. Simple Smile

# 71
  • Мнения: X
Цитат на: cheta
А бе хора, няма един и същ подход и една и съща диета добра за всеки и за всяко дете. Крайностите никога не водят до нещо добро и никой не може да ме убеди в противното.

Според мен никоя майка не трябва да послага детето си на каквато и да било диета без преди да се е консултирала с лекар, на когото има доверие!!!

Според мен никоя майка не трябва да подлага детето си на каквато и да е диета само по съвети от някакъв форум или статии в интернет със съмнителна достоверност, пък и на базата на достоверните!!!


  202uu   202uu

Четем,четем и все четем - то не са статии, не са световни проучвания, лекции и  прочие. После се хващаме за главата и почваме да мислим какво как да дадем на детето, защото в един момент се оказва, че всичко е вредно. То не бе вредно мляко, вредно пюре, плод, зеленчук, сега месо утре незнам си какво. Ако се разровите по-сериозно във форума ще видите, че всичко е вредно. Остава да минем на фотосинтеза, ама и с тия вредни слънчеви лъчи, пак не е ясно дали ще е добре.
А колко от нас са се занимавали професионално с диетология - ама наистина професионално, от всяка молекулка и съединение, а колко са професионални педиатри Confused:  Confused:  Confused:  Обаче къде що е прочетено давай - всичко което хвърчи се яде.

Съгласна съм с майчиното притеснение и желание да се предостави на детето най-доброто, но е невъзможно. Не сме абсолютно сигурни, кое е добро, кое не, а и доброто за едни не е добро за други. Най-прост пример: пюрета - готови, ама как ли ги произвеждат; домашни - да, ама от ккъде чисти продукти, дори домашните са съмнителни, кореноплодните поглъщат отрова де що има в почвата Thinking

Незнам, много пъти съм била оплювана, заради мнението ми по отношение на храненето, но си мисля, че не е добре да се вторачваме чак толкова, а когато някоя майка има мнение различно от нашето е по-добре да го уважим и да приключим въпроса, а не да носим от 9 извора вода да я убеждаваме.

Сори за дългия пост, приятен и весел ден на всички. Wink

# 72
  • Мнения: 918
Браво на Пандорката newsm20

Общи условия

Активация на акаунт