Тийнейджърски увлечения по магия?

  • 10 909
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 849
Здравейте на всички,
искам първо да се обърна към Мигито. Аз съм православна християнка и ми стана много болно от това което си написала за православно вярващите хора:

"Защо да не проучи и как стоят нещата ако познаваш Бога, как са нещата при истински вярващите християни, не тези които просто се определят като правослевни и живота им не се различава от този на атеистите. Младежите, както и повечето хора в обществото са разочаровани от Църквата като институция и средно статистическия вярващ, защото вярата е станала ритуал и традиция, която по-никакъв начин не влияе на живота на човека."

Значи ти вярваш, че само вие (предполагам си от някоя протестанска деноминация) сте истински вярващи хора. Това аз като православна никога не съм твърдяла за православните, че само те вярват истински и много се учудих на твоето мнение, защото познавам много протестанти (имаме приятелски семейства методисти, от свободната евангелска църква, от адвентистите и пр, които уважават православните много, четат наши сайтове и се допитват до нас за съвети).

Съжалява, че съм те засегнала. Но това което твърдиш не е вярно! Приемам всеки които вярва, че Христос умря на кръста за греховете ни и приема Библията като авторитет за живота си, за истински вярващ! Основите на християнството са едни и същи за правослевни, протестанти и католици. Това  което съм написала е в общия случай. Държавата ни е пълна с хора, които определят себе си като православни, но се сещат за Бога от Рождество на Възкресение и когато са в много голяма нужда....за това говоря. А кой е по-по-най ще се разбере като отидем при Исус. Можеш да прочетеш темите за Бог в подфорум "Дом и семейство" и там всички християни независимо от деноминацията са единодушни!
Моля те, да ми простиш, ако съм те обидила не съм имала това в предвид. Под думата "Църква" в поста си, не съм имала в предвид само православната, а Църквата изобщо. Но истината е, че е много трудно да живееш чист живот в това агресивно време. Малко са хората които наистина посвещават живота си на Христос (независимо от деноминацията) и си отстояват позициите! За това младите са огорчени, защото примера който виждат е на сатанинско обладаните си идоли музиканти и певци, примера на Холивудските продукции изпълнени с агресия! Църквата (като общество от вярващи) е слаба, затова децата ни се дрогират,търсят духовни преживявания в окулта, живеят разпуснат сексуален живот!

Това което исках да кажа на притеснения Баща, че духовни неща не могат да се оправят само с психология и добър подход. Тук битката е духовна. Единствения който може да се справи със сатана е Христос, защото Той го победи на кръста, никой друг не го е правил! Ние с нашите си сили не можем нищо. За това се нуждаем от Христос! Дали ще ти помогне православен свещенник, дали протестански пастор, какво значение има...Христос е един за всички. Но, защото всички сме различни и имаме различно поклонение на Бога, но основата на вярата ни е една и съща. Всеки може да намери своя начин. Мисля, че един тинейджър би се впечатрил от хард музика и диви приятели които могат да отстояват това което са, без да се срамуват....
Всеки има своя избор, но пътя е един-Христос!
Успех!

# 16
  • Мнения: 4 428
И аз минах през подобни увлечения  Simple Smile Падах си по блек метъл основно, ходех по магазини с "по-интересна" стока и т.н. Беше ми интересно. Но не съм го взимала толкова насериозно. После се запознах с приятеля ми /вече съпруг/ и да ти кажа забравих и вампирите и всички подобни интересни твари  Grinning
Е, продължавам да харесвам филми с вампири, магии и други добре измислени и направени фентъзита, и да слушам метъл. Но определено не вярвам, че половината хора са кръвопийци /поне не в буквалния смисъл  Laughing/, а другата са вечерята. Както го представят в Блейд, Подземен свят и други подобни филми, които развиват разни теории по въпроса. Но все пак момчетата си имат Спайдърмен, а момичетата на тази възраст се заглеждат по по-"задълбочени" неща.
Може би и при дъщеря ти е нещо моментно. Ако иска, не пречи да ти разкаже нещо за забавлението й в момента и ти да си наблизо за всеки случай. Но предполагам, че е нещо временно  Peace Пък и да ти кажа, дори да ти каже нещо по въпроса, не може да си сигурен какво точно ти казва и колко от това е вярно  Simple Smile Тя прекрасно знае, че това са забранени неща и за тях не се говори току-така.

# 17
  • Мнения: 2 891
Много трудна тема е това. Като да ходиш по бръснач. Много са прави момичетата, че за подрастващите е важно да са уникални и да се открояват. само като се сетя за мен каква драма беше някоя от познатите ми да има като моите дрехи... Най-вероятно ще отшоми без последствия, но ти трябва да си подготвен и за по-кофти вариант. Не знам, дали отношенията с дъщеря ти са приятелски, но мисля, че сега е моментът да станат такива. Откритият и спокоен разговор, споделянето на това, което те тревожи, ще помогне в ситуацията. Опитът да я вкараш насилствено в правия път ще претърпи крах.

Успех ти желая!

# 18
  • Мнения: 2 818
На тази възраст и аз се интересувах от такива неща и интереса ми така и не премина всъщност, само се трансформира в по-смислени интереси. Вероятно дъщеря ти просто усеща, че има нещо повече от видимия свят и търси... сега е попаднала на това, после ще е нещо друго, после ще й спре интереса за (не)определено време....  Аз лично на твое място бих я насочила деликатно към психология или пък астрология(има доста смятане и е увличаща, и сравнително безопасна) Peace

# 19
  • Мнения: 208
подкрепям секстет и мисля, че неговия съвет би дал най-добър резултат.

Нейният, нейният. Laughing

Опс, извинявам се. - нейният Simple Smile

# 20
Еми аз мисля че тя би трябвало по-скоро като е фенка на Хари потър www.realmagic.niceboard.com  където може само да се забавлява и то не включва истинска магия а е просто мн як форум!Сигурна съм че ще и хареса

# 21
  • Мнения: 1 426
Абе от една страна е притеснително, от друга - на тая възраст им харесва мисълта да си представят, че са всесилни. Кой не си е представял като дете, че ще може със силата на мисълта си, или с едно-две заклинания, или просто с жест да накара еди какво си да стане...
Просто я наблюдавайте малко по-отблизо вкъщи за всеки случай, но не мисля, че е нещо кой знае колко сериозно. А пък и тя тая година сменя училището. Нови емоции, нови приятели, нови мисли...
Иначе точно в 7-ми клас синът ми и един негов съученик се бяха запалили по заклинания... Докато изнамерили едно за природно бедствие... Решили да предизвикат земетресение... Направили всичко по предписание, почакали, нищо не станало - и си отишли вкъщи. И след два часа прозорците задрънчали, абажурите се разлюляли... Синът ми после беше уплашен не толкова от самото земетресение, колкото от мисълта, че може наистина да са го предизвикали... Повече за магия не се спомена...

# 22
Уважаеми Пинко,
Няма от какво да се притеснява6 аз самия посещавам inchaos.org редовно и се занимавам с магия(таак ще го назова за по лесно) от около 8 години и мога да кажа е същия сайт не е опасен сериозните му посетители и хората които го подържат за също против присъствието на непълнолетни в саита и обикновено когато разберат възраста се стараят елегантно да ги накарат да не посещават саита или поне да не се ровят а относно представените материали в сайта те не са достатъ4ни изчерпателни за да могат новаците в магията каквато е твоята дъщеря да ги практикуват за да може тя ад направи някоя от магийте в сайта ще трябва да зададе някои и друг вапрос което ще я разкрие че не е на нужните години и съответно няма да го получи. другото което е 4е ще и трябват поне 2 години редовна практика в сферата на магията с различни ритуали,медитациии и упражнения за да може да се реализира някои от тези ритуали било то и най - елементарния. по мое мнение не се мъчи да я вазпираш от инретеса и към магията защото иначе ще се запали още повече по скоро се опитаи ако не и мине мерака да се занимава с магия поне да и се обясни какво е магията наистина че тя волбще не е тези ритуали и неща които си чел в саита и които най вероятно тя също е чела. Успех
П. П. Искам като човек които е врял и кипял в магията да успокоя всички родители че в днешно време са много малко саитовете които зарибяват към секти и са и трудно достъпни а всички останали саитове за магия които посещават вашите деца като например inchaos.org e profiliran sait zapoznawa] proqwilite interes kakwo e magiqta. и хорат които са го създали и подържат разбират сериозноста от магията и не сампатизират на желаниято на 14 - 16 годи6ните на които им е щукнало 4е искат да се занимават с магия.
за въпроси може да ми пишете на майл happy_rave@mail.bg

# 23
  • Мнения: 3 740

Съветвам те да залягаш над учебниците, явно магията не помага при правописа. Mr. Green

# 24
Кабо Алма абсолютно съм съгласна за учебниците и правописа Mr. Green
Но от друга страна си спомням, опърничевото си тинейджърство Rolling Eyes и факта, че ако тогава някой се обръщаше към мен с подобна снисходителност, моментално спирах да го слушам и бунтара в мен заемаше бойна поза.И в тоя ред на мисли, детето-магьосник Peace е право в едно-тръгнеш ли да забраняваш, единственото което постигаш е увеличаване на съпротивата.
Ако възникне подобен сериозен проблем,  отивам и  изчитам от край до край всичко. За да съм наясно за какво става дума.Но не от позицията на скептичен възрастен, а от позицията на дете, което в момента открива света.Не за друго, а за да мога да разговарям адекватно с детето след това.

# 25
  • Мнения: 3 740
Силует, избягвам да се самоцитирам, но само една страница по-напред съм споделила мисли, подобни на твоите. Не виждам особено разминаване. Peace

Аз смятам, че трябва да поговориш с дъщеря си точно за това й увлечение, да ти разкаже и покаже какво й е интересно в него, да обсъдите както предимствата на това, да блеснеш с подобни знания пред връстниците, така й опасностите от прекаленото увличане по каквото и да било. Разкажи й за свои увлечения и разочарованията си от тях. Помогни й да "преболедува" това. Иначе всякакви нравоучения само ще я накарат да се крие.

Препоръката ми за учебниците е към потребител, който според мен е излязъл вече от тийн-възрастта
аз самия посещавам inchaos.org редовно и се занимавам с магия(таак ще го назова за по лесно) от около 8 години
Дори на 10 години да е започнал, пак вече е достатъчно голям, за да е неприлично да пише така.

# 26
Цитат
Цитат на: Pitai_za_da_razberesh в понеделник, 11 юни 2007, 23:56
аз самия посещавам inchaos.org редовно и се занимавам с магия(таак ще го назова за по лесно) от около 8 години

Според мен това е откровена лъжа Laughing.Класически пример за тинейджър който се прави на знаещ и можещ.Въпроса не е в това.

Прочетох какво си написала преди една страница.Точно това имам предвид.Дали когато говорим как трябва да се постъпи в проблемни ситуации с децата, не демагогстваме до известна степен без да се усетим, казвайки- бих направил, това и онова,а когато попаднем в ситуацията реагираме съвсем не така както сме планирали?Защо ти го пиша това.Ами защото ти ме изпревари със съвсем мъничко с поста си за правописните грешки Simple SmileТочно мислех да напиша същото, но реших да се регистрирам първо(сайта ми хареса много) и загубих време.Това няма значение.Значение има стандартността на мисленето при възрастните "пораснали" индивиди и реакцията ни по първа сигнална система.Ето ти конкретен пример.Идва хлапето и се опитва да ни каже нещо.Ти разбра ли какво?Аз лично не съм много сигурна какво точно се опитва да каже.Магии, ритуали,редовни практики, отидох да видя сайта- косата ми се изправи, нищо не разбрах.Но правописните грешки ги видях(които мога).Те са сигурни, тях ги разбрах.И какво правя?Веднага понечвам да  изпратя  човека, да си оправи правописните грешки.Диалог- няма LaughingИначе по принцип съм за демокрация Mr. Green

# 27
  • Мнения: 639
Стана ми интересно,отивам да видя и аз този сайт newsm78 Embarassed Embarassed

По темата,и аз на тази възраст не се задоволявах с всеобщи истини за живота и търсех,търсех.Не можех да си представя ,че
 няма нещо по различно,покрито и т.н.По будните деца искат да знаят повече и търсят повече.Според мен дъщеря ти е изключително интелигентно дете с много интереси и това е един етап от нейното търсене в живота .Ровене за още отговори на много неща извън материалното.Не отричай пред нея това и увлечение,но квантовата физика също дава много обяснения на не материални светове.Изтегли някой филм,гледайте го заедно.Препоръчвам поредицата What do we know? И успех!

# 28
оффф значи.... Close  
Аз съм почти на 17 и от близо 2 години посещавам този сайт (надявам се администраторите на сайта да не ми се ядосват,защото те още в началната старница са казали че сайта не е за хора под 18  Embarassed ). За мен специално сайта е много полезен ...принципно съм много нетърпелив и нервен човек ,а откакто посещавам този сайт и чета за медитация и техники за спиране на мисълта,доста се промених  Simple Smile там има много полезни неща относно самоусъвършенстването а и не мисля ,че са някаква секта  Wink  Ако бяха такива определено нямаше да се опитат по възможно най-деликатния начин да накар непълнолетните да не посещават сайта им....
 Относно религията: ислям-това е религията ми и доста време съм се учила от по-знаещи ходжи(малко прекъснах обучението си поради уроците ми).А и не мисля че inchaos ми пречи да съм си вярваща...
Освен това аз не мисля че е правилно човек да се ограничава ,в смисъл да знае неща само за своята религия.Според мен е полезно човек да знае нещо повече,дори това нещо да е за някоя секта...
От въпросния сайт вземам само информация която още на пръв поглед ми изглежда сигурна("Мисля следователно съществувам"т.е. щом в мен съществува мисълта че дадена информация е правилна  следва че тя наистина е правилна
 newsm78 Laughing )

# 29
Напълно съм съгласен с Ахинора.
В тези неща няма нищо лошо.Много хора наричат окултистите промити мозъци,сектанти и др.
Но замислете се кои са промитите мозъци дали окултистите или фанатично вярващите христяни.А и ако прочетете начините да членуваш в Inchaos е изключително труден а да не говорим за влизането в IOT.Там не може да се "запише" всеки желаещ.Магията е част от ежадневието на хората.Мога дори да дам пример - най ветоятно всеки от вас има някаде от лентите "Не сте сами".Добре за какво са те,как според вас ще помогнете на медиците като ги носите.Ето как.Когато качите тази лента дори и да не я забелязвате вие подсъзнателно знаете за нея и точно това при голям брой хора образува така наречения егрегор.Или ако щете насочена обща мисъл.
А добре защо смятате че христянството е правилното учение.Някой питъл ли ви е дали искате да сте христяни-НЕ.Кръщават ни осхте докато сме деца и няма друга алтернатива.
А и от секта до секта има разлика въпреки че Inchaos не е секта.Хората като чуят секта веднага си представят хора които се одтеглят от нормалния живот и отиват да бачкат с група хора в някоя мина за някоий си духовен водач,който само се възползва от тях,като безп;атна работна ръка.
Повечето хора които се занимават с магия са със сръвнително високо IQ.Може би та са открили нещо заради което искат да се занимаварт с това.Аз лично от както се занимавам с магия се чувствам по-извисен от останалите.Оспехът ми в училище е отличен въпреки че у нас не пипвам да уча(една от многото полужителни черти на медитацията да речем)
А видях че вие гледате на Сатаната и Луцифер по един и същи начин,но знаете ли те нямат общо.Лцифер е ангела на слънцето а не е никакъв Сатана.

Ако искате да научите още за магията и да разберете че това не е лошо "изкуство" а може да се използва за много добри цели посетете:
http://aryansunforums.21.forumer.com/
http://themagiccircle.hit.bg/ -в този форум дори има и проекти за защита на околната среда и животните с помощта на магия.
http://wicca.hit.bg/
http://www.magicgatebg.com/MG/index.php

Това е надявъм се да съм променил представата ви за магията и окултизма.

Общи условия

Активация на акаунт