Някой знае ли повече за азооспермията???

  • 17 680
  • 101
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 793
Направо съм в шок, след година и половина бебеправене сама реших, че трябва съпругът да направи спермограма. Все си знаех, че резултатър няма да е прекрасен, но чак пък азооспермия  newsm45
Моля, ако някой знае нещо повече за тази диагноза да ми помогне с нещо, докато не съм се побъркала от четене в нета   atwork

# 1
  • Мнения: 8
Това означава, че в еякулата няма живи сперматозоиди и практически от този мъж не може да забременнете!

# 2
  • Мнения: 7 716
Трябва да се потърси причината за това.

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Съжалявам за лошия резултат  Sad Потърсете съвет от уролог-андролог. Ще са необходими някои изследвания - хормонални, генетични. Направете и още една спермограма, за всеки случай - да се изключи евентуална лабораторна грешка, особено ако спермограмата не е направена в клиника по стерилитет. Мъжете с азооспермия могат да стават бащи, но за целта ще трябва да се провери има ли сперматозоиди в тестисите /не се сещам как се казваше манипулацията/ и ако има може да се прибегне до ИКСИ.

Разгледай и тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0

# 4
  • BG
  • Мнения: 793
 smile3511
тръгваме по лекари от днес, стискайте ни палци. дано да има шанс Praynig

# 5
  • Мнения: 7 716
Къде правихте спермограмата?

# 6
  • Мнения: 4 302
Съжалявам за лошия резултат  Sad Потърсете съвет от уролог-андролог. Ще са необходими някои изследвания - хормонални, генетични. Направете и още една спермограма, за всеки случай - да се изключи евентуална лабораторна грешка, особено ако спермограмата не е направена в клиника по стерилитет. Мъжете с азооспермия могат да стават бащи, но за целта ще трябва да се провери има ли сперматозоиди в тестисите /не се сещам как се казваше манипулацията/ и ако има може да се прибегне до ИКСИ.

Разгледай и тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0

Първо трябва да се повтори спермограмата. Да се види след центрофугиране има ли дори единични сперамтозоиди. Без значение живи или не. Да се направи план за действие, който включва изброените от Жабче неща:
1/ генетични изследвания : кариотип и микроделеции на Y хромозомата;
2/ хормонални изследвания FSH, LH, тестостерон и други по преценка на лекаря;
3/ Микробиология на еякулат и посявка от простатен и уретрален секрет;
4/Биопсия на тестис и оперативна диагностика на каналите
Няма да ви е лесно, но не е невъзможно да имате дете! Бъди до мъжа си, подкрепяй го и ще успеете!

# 7
  • BG
  • Мнения: 793
благодаря ви момичета за бързите отговори, страхотни сте   bouquet
направихме спермограмата вчера при биолог, в поликлиниката, мисля, че на друго място не се прави. сега събирам информация и ще пътуваме до софия, но още незнам на кой лекар да се доверим. запазила съм час за гинеколог довечера  Praynig

# 8
  • Мнения: 86
Съжалявам за лошия резултат, но не се отчайвай, защото не е невъзможно да си имате детенце. Казвам го от личен опит - и моят мъж е с тази диагноза /установиха му я преди 3 год./ Момичетата правилно са те посъветвали какви изследвания да направите. Пътят е труден, но не губи надежда, че има изход.
Успех и бъди силна!

# 9
  • BG
  • Мнения: 793
Ох, всичко ми се стовари така изведнъж, толкова съм объркана  ooooh!
започвам да асимилирам какво ни очаква  #Crazy

# 10
# 11
  • BG
  • Мнения: 793
благодаря ви момичета, от 3 дена само чета, чета, чета  ooooh!    сега трябва да решим на кой лекар да се доверим, а това никак няма да е лесно Thinking

# 12
  • BG
  • Мнения: 793
Ох, пак съм аз. след ровенето в нета записах час при д-р Владимиров за другата седмица. Ако някой ще ме разубехдава сега му е времето  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 302
Добър избор си направила!
Освен консултациите в клиника по стерилитет е важно и съпругът ти да отиде на преглед при андролог. Препоръчвам ти д-р Милен Кацаров.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Вера ме е изпреварила, но и аз да си кажа Wink - подкрепям избора ти; след година обикаляне по лекари /вкл. и специалисти по стерилитет/, открих своя лекар в негово лице. Не успях да разбера дали спермограмата е правена в клиника по стерилитет, но ако не е, бих ти препоръчала да направите спермограма и в клиниката; мисля, че той самият ще ви насочи към Кацаров, след като коментира спермограмата - при нас поне беше така. Желая ви успех!

Общи условия

Активация на акаунт