Смесено хранене - по колко и сокчета - откога?

  • 502
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 938
На смесено хранене сме откакто се е родила - нямам достатъчно кърма. Яде средно по 90 мл ( 50 мляко, 40 кърма), но когато понякога кърмата е по-малко, се запича. Според личния трябва вече да яде по 120, ама тя не ще....Да я насилвам ли?Педито каза да почвам и сокчетата, ама ме е страх още....Пък и с това запичане....

# 1
  • Мнения: 6 315
Здравей! И моето бебе е на смесено хранене почти от раждането си. Първо пробвах всичките методи за увеличение на кърмата, но за жалост не подействаха при мен. После започнах по усет да му давам ад. мляко, като гледах да не е много, за да стимулирам бебето да суче от мен.

Не я насилвай да яде повече. Нека яде по колкото иска. Запекът може да не е от недохранване, а от ад. мляко. Поне при моето бебе беше така. Първоначално бяхме на Фризолак и от него Йоан здравата се запече. Смених с НАН и проблемът се махна. Е, той си ми е запеклив по принцип и заради това започнах рано със соковете. Давах круша най-често, за да му се оправи стомаха. Тук повечето майки ще те посъветват да изчакаш със соковете. Според мен лично първо пробвай да смениш млякото и ако запекът не мине започни със сокчета по мъничко.

Поздрави!

# 2
  • Мнения: 1 120
Здравей mkp
Всяка майка сама решава кога да започне да дава сокчета.Лично аз започнах към края на 2м защото и моето слънчице започна да се запича и се надявах сокчетата да и помагат.Ябълката и моркова не помогнаха особено,но крушата определено много.
По прицип грамажа сок се определя според възрастта х10.
Т.Е. ако бебчо е на 2м ,може да пие по 20гр.

# 3
  • Мнения: 455
Моят син Даниил беше на смесено хранене до 40 ден, после изцяло на адаптирано мляко. Аз започнах да давам сокчетата от третия месец. При Даниил сока от ябълка предизвикваше колики, а от моркова се запичаше. Давах и круши, но разхлабваш ефект от тях имаше само първите 2-3 пъти. Смени адаптираното мляко. Ако искаш пробвай с по-сладко като NAN.

# 4
  • Мнения: 3 663
А ти как прецени, че яде 40 кърма ? защото ако изцеждаш толкова бебето гарантирано изяжда поне 15-20 мл повече.
Аз на твое място не бих го насилвала да се храни, АКО наддава нормално.
И за сокове не бих бързала не за друго, ами е зима и нито е сезона на ябълките, нито на крушите и не ми се мисли какво точно има в тях освен витамините. МОрковите пък като са кореноплодни съвсем.  Ако има нещо от на баба градината бих и дала, ама тя е на 250км и уви ми е малко трудно да си взема Simple Smile
Все още не давам сокове на Таня, само плодово пюре смесено с мляко.

# 5
Цитат на: mkp
На смесено хранене сме откакто се е родила - нямам достатъчно кърма. Яде средно по 90 мл ( 50 мляко, 40 кърма), но когато понякога кърмата е по-малко, се запича. Според личния трябва вече да яде по 120, ама тя не ще....Да я насилвам ли?Педито каза да почвам и сокчетата, ама ме е страх още....Пък и с това запичане....

И ние сме на смесено хранене. Не насилвам бебето за нищо - тяси знае колко да изяде - понякога повече,понякога по-малко, а  давам сокчета от края на първия месец - сок от моркови и ябълки. Тя ги обожава и не се запича въобще - ака по един-два пъти на ден. Според мен трябва да се дават сокчета отрано, защото бебешкият организъм  расте и се нуждае и трябва да свиква с нови храни. Така си мисля, че се избягва феномена "злоядо дете". В резултат на това, че не насилвам бебето си, то яде всичко - кърма, адаптирано мляко, сокчета, чай, вода без захара. В края на втория месец мисля да започна да й давам някакъв друг сок.

Общи условия

Активация на акаунт