Спестявате или си правите всекидневието по-уютно?

  • 3 827
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 013
а какво ще кажете за зълва ми?

коментарът на приятелка беше: "работила съм с много психично болни, такова чудо не съм видяла"

та: мацката и мъжът и имат горе-долу добри доходи, тя има музей - на втория етаж на къщата е перфектно обзаведено, има и модерна кухня - с микровълнова, пералня, миялня, кафе машина, миксер, кристали, сервизи от аркопал и каквото се сетите още - всичко в кашони или подредено по шкафчета, за да се вижда, още с етикетите

те живеят скотски на долния етаж, тя пере и мие на ръка, готви на допотопен котлон
купува дрехи на детето, които то не носи, а ходи като цигане

виждаме се веднъж на година - ами не се сяда на диваните, те се пазят, не, седи се в старата кухня, яде се от поне 30-годишни чинии, с ръждасали прибори, готви се в стари тенджери, докато новите са в музея

единствено фризера се използва - прасе има все пак

почти е невъзможно и да се чуем - телефонният им апарат е на поне 40 години, с ужасно качество

и да не забравя - банята и тоалетната са на двора, въпреки наличието на канализация



аз каквото съм купила, влиза в употреба моментално и за никого и никога не пазя

Ще кажа, че жената има психически отклонения. А мъжът й защо се съгласява на това? Или и двамата са си такива? В кое населено място се развива действието?

# 46
  • Мнения: 4 555
И аз имам една такава позната. Купува си скъпи електроуреди и бяла техника и после не ги използва, а ги държи с години опаковани. Държи си и мебелите опаковани с найлон за да не се цапат и прашат.
Определено е някакво отклонение.

# 47
  • Мнения: 5 539
Какво се учудвате? Laughing Нима няма хиляди български семейства от по-възрастното поколение, които с десетилетия живеят основно в кухнята си, а в същото време холът стои затворен, подреден с "кавьорчета" и в него се влиза само, когато има гости Mr. Green

# 48
  • Мнения: 27 524

Както винаги - прекрасно казано  Hug Просто няма какво да добавя, напълно споделям.

# 49
  • София
  • Мнения: 903
При нас така се получава, че не можем да спестим нищо. А иначе мисля, че ако може даси го позволи е приемливо да се спестява всеки месец по около 10 % от доходите, защото е добре човек да има заделени пари за всеки случай.
Но чак да спестявам половината си доходи и да се лишавам от по-уютен живот - не бих го направила.

# 50
  • Мнения: 5 468
Нищо не мога да спестявам аз Crazy. Видя ли пари и откачам Joy. Откакто не работя, обаче, виждам подобни екстри все по-рядко Close.... ооофффф... Като ел. уреди, имам всичко необходимо за един дом. Кола - тоже (Дамаянти, сменихме трошката Wink). Но искам да имам пълни джобове, портфейли и банкови сметки. Днес баща ми има РД, дано спечеля на неговия РД някой шестак от тотото . Па тогава - кеф ми екскурзии, кеф ми силикон, кеф ми Емилова във Варна... кеф ми благотворителност Blush. Сега - гърч и мечтания Crazy.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ню, направо си ме цитирала, само дето аз и тото не играя.

# 52
  • Мнения: 599
Еми какво да ви кажа? Всеки живее както намери за добре.Току що миялната ми си свърши работата и аз съм много доволна.Не бих я заменила за едноседми4ен кеф и после една година да стоя на мивката.Вкъщи се сдобихме с по4ти вси4ко,остана ни само още малко.Така 4е ве4е може да правим планове и за екскурзии.Но преди удобството у дома не съм си и помисляла за глезотии от тоя тип.

# 53
  • Мнения: 257
Гледаме повечко да пестим,но да не се лишаваме от глезотии от време на време.

# 54
  • София
  • Мнения: 9 850
Еми какво да ви кажа? Всеки живее както намери за добре.Току що миялната ми си свърши работата и аз съм много доволна.Не бих я заменила за едноседми4ен кеф и после една година да стоя на мивката.Вкъщи се сдобихме с по4ти вси4ко,остана ни само още малко.Така 4е ве4е може да правим планове и за екскурзии.Но преди удобството у дома не съм си и помисляла за глезотии от тоя тип.
Същата работа е и при нас Party.Спестени пари нямаме,защото доходите ни не го позволяват.Но сме си взели на изплащане доста неща,които ни спесстяват време и усилия.Обожавам уредите у дома да работят,а ние само да ги гледаме. LaughingУсещането е невероятно.а с тези примерно 50лв на месец,които даваме за изплащаните уреди,няма как да си уредиме екскурзии и подобни.

# 55
  • Мнения: 2 070
Карина, Мамица, на кой фронт ви се е развил спора, предизвикал темата?

Хора мили, авторката говори за заплати над 1000лв на човек, предполага се, че такива хора имат минимума вече и е нормално да мислят за духа, не само за тялото и удобствата. Нормално е, ако имаш 200лв на месец и нямаш пералня да предпочетеш пералнята, ако изобщо ти се налага да го избираш. Но се сещам сега за едни обяви - екскурзийка в рамките на деня до еди кой си манастир - отиване и връщане плюс нощувката - седем лева. И с двеста лева да съм бих се лишила от тия седем лева, за да се разходя, ако ежедневието ми е толкова обвързано с мислне как да вържа двата края - защо един път на два-три месеца да не отида някъде, където не съм била? Има и други не толкова скъпи опции. Аз да ви кажа най-много пътувах, когато бях най-бедна, живеех в Студентски град, нямах дете и се ползвах с цялото си свободно време. После, за да си позволя да живея на квартира в Лозенец, чистех входове един път в седмицата. И не спрях да пътувам - с влак, на стоп, както дойде.

Какъв е смисъла от миялната машина? Преди това нали пак трябва да си почистил съдовете, тр да ги подредиш по рафтчетата вътре - все същото време ти отнема...  newsm78

# 56
  • Мнения: 5 877
И харчи доста ток и вода. И понякога не измива като свят.
Имам миялна, почти не я ползвам; всъщност само след изобилни гости.

# 57
  • Мнения: 7 837
Моята е енергоспестяваща, препарата измива добре...
Съдовете не ги търкам до чисто, изплаквам само големите остатъци от храна. Определено ми пести време.

# 58
  • Мнения: 2 550
Моята е енергоспестяваща, препарата измива добре...
Съдовете не ги търкам до чисто, изплаквам само големите остатъци от храна. Определено ми пести време.

И аз така. Имам приятелка, която обаче мие съдовете първо в мивката...с препарат и след това ги пуска и в миялната  Crazy

# 59
  • Мнения: 936
Правим жалки опити за спестяване. След това винаги излиза някой непредвиден разход - ремонт по колата, лекарства разни, пътуване и т.н. Преди 3-4 години сякаш можехме да спестяваме, даже и кола си взехме тогава. Сега - нищо. Стараем се да покриваме ежедневните нужди на децата и на нас, а пари за море например все ще заделим някак.

Общи условия

Активация на акаунт