Шоколадова торта/сладкиш(по подразбиране)

  • 2 553
  • 11
  •   1
Отговори
125 грама масло
125 грама шоколад
125 грама захар
пакетче ванилена захар
3 яйца
75 грама брашно
щипка сода

за глазурата:
100грама шоколад
3-4 супени лъжици течна сметана

Разтапят се на умерена температура маслото и шоколада (аз лично използвам най-обикновеното масло на което пише "Краве масло", точно 125 грама е;), колкото до шоколада взимам от този в синя опаковка "Фин млечен")
Яйцата и двата вида захар се разбиват докато сместта побелее
В купа се сипват брашното и содата, след което се добавят останалите две смески. Пече се на около 200 градуса, в зависимост от фурната, по принцип се изпича за около 15-20 мин, проверявайте със стария трик с клечка за зъби. Wink

Докато се пече тестото разтопете шоколада за глазурата, като добавите съвсем малко вода, колкото да не загори(ако го разтапяте в микровълнова, пак се добавя вода, но и се слага прозрачно фолио) След като шоколада е вече разтопен, добавете сметаната и разбъркайте.

Когато извадите тортата от фурната залейте с глазурата.

Може да се яде както топла, така и студена!

# 1
Забравих да кажа, че по желание се поръсва с пудра захар(така беше в оригиналната рецепта) аз лично вече я правя без. Слагам пудра захар само когато е за по-специален повод  Grinning имам предвид, че се изрязва картинка в хартия и през нея се поръсва, ефектно е

# 2
Последно добавям  Laughing Пече се в кръгла тавичка, без да я намаслявате предварително нито набрашнявате, стават минимум 8 парчета. Вече със сигурност не съм забравила нищо  Wink

# 3
  • Мнения: 1 771
Много интересна и вкусна изглежда и при пъви удобен случай ще я пробвам

# 4
  • София
  • Мнения: 35 812
Много интересна и вкусна изглежда и при пъви удобен случай ще я пробвам
  Peace
Добре звучи ще го пробвам   bouquet

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Любимите ми сладкиши са шоколадови.Ще я направя. А за теб-:peace:

# 6
  • Мнения: 293
vladizs  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Невероятен сладкиш се получи  голямо мерси от мойте хора !!!!
Ето и фото:

# 7
Радвам се, че се е харесал на всички, харесва ми идеята ти с шарените пръчици Simple Smile Много бърз и лесен десерт е нали?

# 8
  • Мнения: 293
Радвам се, че се е харесал на всички, харесва ми идеята ти с шарените пръчици Simple Smile Много бърз и лесен десерт е нали?
Да ,но и много шоколадов..................................... Laughing

# 9
прекрасен е! опитайте го! лесен и невероятно вкусен! благодаря за тази рецепта

# 10
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Непременно ще я пробвам

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 576
О! И аз ще пробвам! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт